Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v květnu 2015 připravil na výlety i grilování

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

31. 5. 2015

Krabice s překvapením Brandnooz Box se tentokrát rozhodla připravit své zákazníky na sezónu grilovaček a výletů. Najdete v ní jak alkohol, tak skladné sladké džusy pro děti nebo obří sadu na steaky. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechno vyzkoušeli a zhodnotili!

Kdo nerad griluje a nepije alkohol, asi byl z květnového Brandnooz Boxu mírně zklamaný. Krabice s překvapením totiž obsahuje velkou sadu marinád určenou na grilování steaků, hruškový Fernet nebo téměř kilogramový kečup.

Bohužel obsah není moc pestrý a některé výrobky a značky se opakují, ale ve většině případů jde o novinky, které by si člověk pravděpodobně stejně koupil, aby zjistil, jestli reklamy nelžou. Vše bylo opět zabaleno v zelené kartonové krabici vyplněné syntetickou slámou.

Fernet Stock Hruška (0,2 l, hodnota přibližně 70,-)

Jedním ze zmíněných alkoholických nápojů v boxu je nový hruškový Fernet. Je celkem šikovně nadávkovaný – do deseti malých kalíšků po 0,02 litru (tedy polovičních panácích). Díky tomu se dá snadno přepravovat a nemusí se vypít najednou.

Komu ale klasický Fernet nechutná, nezmění názor ani u této novinky. Voní sice po hruškách a je výrazně sladší, pořád ale chutná jako typický bylinkový destilát.

Spak Gourmet ketchup jemný (900 g, cena v obchodě 49,90,-)

Jak mi u Fernetu přišlo vhodné, že do krabice byly přidány jen menší testovací kalíšky, u téměř kilového kečupu je to přesný opak. Nebo spíš ketchupu?

Spak se chlubí tím, že jeho ketchup obsahuje ze 100 procent jen italská rajčata. Na etiketě však označení kečup nenajdete, což může mít různé důvody a nepůsobí to moc důvěryhodně (třeba označení kečupová směs u některých výrobků často zastírá fakt, že zboží nesplňuje zákonem dané podmínky pro kečup).

Chutná ale dobře, je tak akorát sladký a tekutý. Obsahuje 160 gramů rajčat na 100 gramů kečupu, což je více, než má třeba kečup od Heinzu, ale zase méně než od značky Kand.

Maggi BBQ Marináda (40 a 30 g, cena v obchodě 18,90,-)

Brandnooz Box květen 2015

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Kdo rád griluje, určitě ocenil velkou sadu ke kuřecímu a vepřovému masu. Nejprve k menším pytlíčkům: ty obsahují směs na marinádu ke krkovici a kuřecímu (nejlépe prsům). Marináda chutnala výborně a je solidní náhražkou domácí verze, když nemáte čas ji vyrábět. Dokonce i konzistence byla tak akorát hutná, aby nestékala mezi žhavé uhlíky.

Maggi BBQ Marináda + marinovací sáček (40 a 30 g, cena v obchodě 27,90,-)

K těmto dvěma balením je navíc marinovací sáček, ve kterém se dá vše dobře promíchat a maso pak lze snadno převážet, aniž by si člověk zašpinil tašku nebo kufr auta. Bez sáčku se ale dá samozřejmě obejít (třeba pomocí obyčejné potravinové folie) a je to spíš jen vychytávka navíc.

Maggi Marináda + směs na bylinkové máslo, Marináda + směs na kečup (35 a 47 g, cena v obchodě 27,90,-)

Tohle je ze všech tří verzí asi ta nejlepší. Vedle marinády se dá totiž u kuřecího masa vyrobit bylinkové máslo a u krkovičky kečup. Máslo bylo skvělé, zjemnilo chuť marinády a doladilo k masu opečené brambory. Kečup už moc nenadchl, ale pořád lepší než marináda samotná.

Smarty Premium drink (250 ml, cena v obchodě 39,90,-)

Smarty jsou ne až tak energetické nápoje, které vyrábí firma Dominika Haška. Měly by mít lepší složení než klasické energy drinky – proto se samy mezi ně nehlásí. Obsahují třeba zelený čaj nebo meduňku a razí myšlenku, že aby byl člověk plný energie a odolný vůči stresu, musí být i uvolněný. Pití má proto jak relaxační, tak koncentrující účinky, což mi sice k sobě úplně neladí, ale budiž.

Do boxů byly náhodně zařazeny dvě verze, černá a bílá. Černá plechovka obsahuje tmavě červený nápoj s plnější příchutí granátového jablka. Bílá, na kterou jsme narazili my, je jemnější a vhodnější na večerní párty.

Pití si zákazníci Brandnooz Boxu poměrně chválí, zřejmě jsem přehnaně náročná. Chutná mi totiž výrazně chemicky a přeslazeně – dopít ho byl celkem boj. A energy efekt? Nulový.

Strongbow Gold apple (330 ml, cena v obchodě 18,90,-)

Nadšení nesdílím ani u tohohle cideru, který je na českém trhu květnovou novinkou. Jde prý o nejprodávanější cider na světě. Jeho chuť ujde, není přehnaně sladký, po jeho vypití ale na jazyku zůstává zvláštní pachuť.

Z čeho však nejsem úplně nadšená, je složení – obsahuje totiž jablečný koncentrát. Opravdu kvalitní cidery jsou z jablečného moštu, jenže také je to vidět na ceně. Značky jako Carling nebo Kingswood pak mají ve složení napsaný zkvašený jablečný koncentrát, u Strongbowu ovšem slovíčko zkvašený chybí. Buď je to v lepším případě chyba, nebo jde akorát o džus s alkoholem.

Jumex Mango, Broskev (2×125 ml, cena v obchodě 2×18,-)

Už jsme nějakou dobu neviděli v boxu značku Jumex, v květnu na ni ale zase došlo. Jak ale vždycky píšu, zase tolik to nevadí. Její džusy a nektary chutnají skvěle a mají šikovné obaly.

Brandnooz Box květen 2015

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

V tomto případě jde o dvě mini plechovky, v jedné byl mangový a v druhé broskvový nektar. Sice se takové balení hůře recykluje, ale je perfektní na cesty, kdy se vám nemůže v batohu promáčknout. Pilo se z něj přitom pohodlně a nehrozilo říznutí do rtu (sice jde o plechovky, ale otevírání mají odlišné – pomocí samolepky).

Corny Big Fruit (40 g, cena v obchodě 14,90,-)

Nová tyčinka Big Fruit od Corny se v Brandnooz Boxu objevila potřetí za sebou, ale stejně jako u Jumexu – až tolik to nevadí. Tentokrát jde o příchuť lesního ovoce. Opět bez čokolády a s autentickou vůní a chutí.

Chupa chups Big babol (2×27,5 g, cena v obchodě 2×11,90,-)

Kdo by si nepamatoval žvýkačky Big babol… Dělaly se z nich tak skvělé bubliny! Do boxu byly náhodně zařazeny dvě příchutě: jahoda, tutti frutti nebo novinka zelené jablko. V každém balení je šest žvýkaček. Chutnají dobře, ale jsou určené spíš pro děti. Jsou totiž poměrně sladké a chuť jim vydrží jen krátce…ale ty bubliny!

Kromě zmíněných výrobků byly v boxu dva letáky, k firmám Spak a Jumex. Na žádný časopis tentokrát nedošlo, za což dávám jasný palec nahoru.

A co vy, který výrobek vám udělal největší radost? Už jste byli grilovat? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v květnu 2015 připravil na výlety i grilování