Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v říjnu 2016 představil novou kávu či luxusní hořčici s fíky

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 11. 2016

Kdo si tentokrát objednal krabici plnou jídla a pití, jejíž složení je ale dopředu tajné, narazil na slané chroupání k televizi nebo novou výbornou instantní kávu. Přečtěte si o novinkách v naší recenzi říjnového Brandnooz Boxu!

Minulý měsíc jsem byla z celkového složení Brandnooz Boxu zklamaná – zaměřil se hlavně na děti prostřednictvím různých pitíček a bonbonů. V říjnu ale došlo k velké otočce a výrobky jsou naopak spíš dospělácké.

V krabici narazíte na brambůrky, pivo, luxusní hořčici s fíky nebo i velice kvalitní rozpustnou kávu. Vše bylo zabaleno v zelené krabici vystlané syntetickou slámou. Aby se nepoškodil opravdu obří pytlík s brambůrkami, krabice byla tentokrát o trochu větší a vyztužená kartonem. A jako vždy – vše dorazilo nerozbité.

Strážnické brambůrky Party balení (300 g, cena v obchodě 49,90,-)

Právě to je onen výrobek, kvůli kterému Brandnooz už dopředu avizoval, že krabice bude o něco větší. Což mě trochu překvapilo – nečekala jsem, že to bude kvůli monstróznímu pytli brambůrků.

Jde o tzv. party balení a označení v tomto případě určitě potvrzuji. Takovéhle množství brambůrků ani ve dvou nespořádáte. Navíc nejde o chipsy, ale Strážnické brambůrky, které jsou poměrně mastné a často i přehnaně slané. V tomto případě však chválím, že do boxu byla přibalena verze jemně solených, takže slaný infarkt si tím nepřivodíte.

Bornier Hořčice s fíky (210 g, cena v obchodě 60,-)

Ovšem toto je přesně to pravé pro mě. Značka hořčic Bornier letos přišla na trh se dvěma novinkami – s fíkovou a hruškovou variantou. Já měla v boxu první jmenovanou a jsem z ní nadšená. Chutná tak akorát pikantně, ale se sladkým nádechem.

Jde o dijonskou hořčici, do které byly přidány fíky (podle složení jich obsahuje úctyhodných 16,5 procenta) a rozmarýn. K párkům je téhle hořčice škoda, využijete ji spíše k ogrilovanému masu nebo třeba do bagety s rostbífem. A cena také není špatná.

Nescafé Azera Americano (60 g, cena v obchodě 99,-)

brandnooz-5

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

To naopak nová káva od Nescafé cenou asi nezaválí. Je to vidět i podle reakcí na Facebooku – lidé nejsou tak nějak zvyklí si připlácet za rozpustnou kávu a raději pijí levné směsky bez chuti. Kelímek Nescafé Azera je poměrně malý a stokoruna jim přijde příliš vysoká.

Přitom tahle káva chutná vážně skvěle a intenzitou se blíží i dobrým kavárnám. Nejsem žádný kávový fašista a sama po rozpustné variantě často sahám, když jsem v práci a nemám čas se ometat v kuchyňce s mlýnkem a french pressem. V téhle říjnové novince od Nescafé vidím příjemnou alternativu. Navíc existuje víc variant – v boxu byla verze Americano na větší šálky, ale prodává se i Espresso.

Krušovice Dvanáctka (500 ml, cena v obchodě 15,90,-)

A do třetice výrobek určený pro dospělé: pivo od Krušovic. Jde o silnější dvanáctku, vyrobenou ze žateckého chmele a podle toho i trochu více nahořklou. Na pivo v lahvi chutnala výborně, nijak vodová nebo nepitelně hořká. V Brandnooz Boxu bych ale spíše uvítala nějaké menší pivovary než známé značky z velkých obchodů.

Hašlerky Černý rybíz a Višeň (2×90 g, cena v obchodě 2×16,90,-)

Od září klasickým bylinným bonbonům Hašlerkám přibyly dvě ovocné příchutě: černý rybíz a višeň. A já se tak nějak nejsem schopná rozhodnout, jestli je to dobrý, nebo špatný nápad. Nejprve cítíte mentolovou chuť Hašlerek. Pak se do toho ale přimíchá zmíněné ovoce a v kombinaci s bylinkami mi přijde, jako bych cucala žvýkačku.

Zároveň ale myslím, že svou cílovku si to najde. Například dětem se může líbit, že bonbony jsou něčím ozvláštněné. A zařadit tuhle novinku do boxu před blížící se zimou je vůbec bezvadný nápad.

Vest Sýrovky (90 g, cena v obchodě 19,90,-)

brandnooz-8

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Druhý slaný pytlík v říjnovém Brandnooz Boxu tvoří sýrové krekry od Vestu. Jsou celkem podobné konkurenci (Tuc) – samy o sobě jsou krekry nasládlé, slanou chuť jim přidává až sýrový poprašek na povrchu.

Opět jde o vhodný výrobek na oslavu, nebo když vám přijde návštěva, protože sami pytlík poměrně sytých krekrů nesníte. Jediným minusem je fakt, že nejsou úplně voňavé…

Fidorka Mléčná s karamelovou příchutí (30 g, cena v obchodě 10,90,-)

Kávová Fidorka mě nenadchla (jednoduše proto, že nebyla úplně kávová), zato karamelová dostává palec nahoru – chutná totiž opravdu po karamelu. Sice je dost sladká, ale u jednorázové odměny uprostřed dne to nevadí. Bohužel jde ale o limitovanou edici.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v říjnu 2016 představil novou kávu či luxusní hořčici s fíky