Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v červnu 2016 představil studený čaj i hořkou colu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

30. 6. 2016

Léto už je v plném proudu a s ním jsou spojené ovocné dorty či studené nápoje. Obojí vám v netradiční podobě představí červnový Brandnooz Box. Přinesl studený čaj, ale i dortovou mouku či hořkosladkou colu.

Brandnooz Box je tento měsíc plný novinek, a to z ranku sladkostí, pití nebo i pomocníků k pečení. Došlo například na netradiční hořkou colu bez přidaného cukru, studený louhovaný čaj nebo prášek, ze kterého vyrobíte vanilkovou náplň do dezertů.

Jako vždy bylo vše zabaleno do zelené krabice vyplněné syntetickou slámou.

Jupí Melounové mojito (0,7 l, cena v obchodě 56,90,-)

Kdo ještě neviděl reklamu na fousaté léto, jako by nebyl. Byť pořád nějak nechápu, jak fousy souvisí se šťávou, neřeším to a tuhle dada reklamu zbožňuju.

Teď se ke mně konečně dostal jeden z nových sirupů Jupí, konkrétně melounové mojito. Chutná…zvláštně. V podstatě by stačilo napsat „meloun s mátou“. Jde o velmi svěží příchuť, perfektně vhodnou do letního horka. Ale jako téměř u všech sirupů: stačí ho použít mnohem méně, než tvrdí obal.

Strongbow Dark Fruit (0,4 l, cena v obchodě 19,90,-)

V červnu představila firma Strongbow novou příchuť svých ciderů, a to s černým rybízem. Jeden najdete i šikovně zařazený v boxu a ideální je ho hned dát vychladit, případně ho ve sklenici doplnit několika kostkami ledu.

Cider chutná příjemně, trochu kysele, ale pořád nejde o ten pravý cider – je vyrobený z jablečného koncentrátu. Pokud vám ale chutná rybízové Frisco, pak oceníte i tento nápoj, prakticky uzavřený v plechovce místo skla.

Boneco Dijon Premium (135 g, cena v obchodě 28,90,-)

brandnooz-5

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Od značky Boneco jsme už zkoušeli chutnou majonézu, tentokrát došlo na dijonskou hořčici. Stejně jako v předchozím případě je příjemná, sice se dá pořád najít lepší alternativa (například Amora), ale také vyjde cenově dvakrát dráž. Kdo tedy nechce moc utrácet, a navíc potřebuje jen malé balení, skleničku od Boneco ocení.

Babiččina volba Hladká mouka dortová (1 kg, cena v obchodě 23,90,-)

Už dříve jsem vychvalovala Babiččinu mouku na křehké pečivo a v tomto případě musím znovu. V boxech byly náhodně zařazeny mouky dortové, anebo na kynuté těsto.

Já měla štěstí na tu první (s kynutým těstem téměř nepeču) a hned ji vyzkoušela na čokoládové muffiny. Po vytažení z trouby byly krásně nadýchané, takže mouka asi splnila, co měla. Jinak se dá použít i na zmíněné dorty, bábovky nebo perníky – jednoduše šlehaná a třená těsta.

Dr. Oetker Zlatý klas (40 g, cena v obchodě 9,-)

Další výrobek na pečení vám pomůže s krémovými dorty, třeba s takovým míša řezem. Jde o prášek určený na výrobu vanilkových krémů či náplní (v průvodním dopise se píše i o omáčkách, ale to si moc neumím představit…možná na šodó?).

Chutná dobře, ještě lépe při smíchání s kakaem. Akorát si nejsem jistá, v čem mi výrobek vlastně pomohl. Spíš než použít prášek mi přijde vhodnější sáhnout po klasických surovinách, protože i Zlatý klas se stejně musí smíchat s mlékem či žloutky.

Noli Sušené droždí (7 g, cena v obchodě 5,-)

Pečicí trojici doplňuje sušené droždí, které se v domácnosti neztratí – nemusíte klasické kvasnice skladovat v lednici a jednoduše sáhnete po pytlíčku, kdykoliv potřebujete. Značku Noli jsem zatím neznala, takže za zařazení jsem ráda.

Bittersweet Original Bitter Cola (0,33 l, cena v obchodě 25 – 35,-)

brandnooz-9

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Na tento výrobek jsem se v krabici asi nejvíce těšila a zároveň byl pro mě největším zklamáním. Hořkosladká cola, která se pyšní minimem kalorií (13 kcal na 100 ml), použitím přírodní stévie místo cukru a nulovým kofeinem. Jenže… Nejen že to není cola (minimálně tak, jak ji znáte), ale ani to není moc dobré. Nápoj mi nejvíce připomíná Fernet. Ale mdlý Fernet bez alkoholu, kterému ani led nepomohl.

Vest Tyčinky solené (150 g, cena v obchodě 19,90,-)

To tyčinky od Vestu jsou naopak přesně takové, jaké byste čekali: tradiční slané tyčinky. Zajímavostí tu je spíš obal, který se inspiroval v původní grafice v roce 1996. Tehdy totiž značka Vest tyčinky představila jako svůj první výrobek.

Ahmad Tea Cold Brew (6 ks, cena v obchodě 79,- za krabičku)

Studené čaje jsme tu měli již dříve, tentokrát jde o červnovou novinku od Ahmad Tea. A navíc ne nějaké ovocné čaje, ale rovnou černé. Stačí pytlík zalít studenou vodou, nechat pět minut louhovat a pak případně doplnit ledem, cukrem a citronem. Rázem máte kvalitní ledový čaj, žádný z koncentrátu. Pro začátek jsem vyzkoušela příchuť Passion Fruit (v boxu jsou i Lime a Peach), která byla výborná.

Haribo Fizz Miami (2x 85 g, cena v obchodě 2x 19,90,-)

Haribo v červnu představilo nové bonbony s letními motivy: Brazil, Rainbow a Miami. V Brandnooz Boxu byly zařazeny dva sáčky poslední zmíněné příchutě. Jde o nasekané želé pásky posypané kyselým cukrem. A to opravdu kyselým, což je příjemná změna.

Fidorka Mléčná s kávovou náplní (30 g, cena v obchodě 10,90,-)

brandnooz-13

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Trochu naivně jsem si podle obalu myslela, že jde o kávovou Fidorku. Jenže ouha, čokoláda je mléčná a kdesi uvnitř budete hledat náplň, která vzdáleně připomene kávu. Sama o sobě ale sušenka chutná dobře, akorát nepříliš jinak než ostatní příchutě.

Bebe Dobré ráno NaMěkko s kousky čokolády (50 g, cena v obchodě 10,90,-)

Měkká bebečka jsme už zkoušeli v brusinkové variantě, která mi přišla na první dobrou svěžejší než čokoládová varianta. Tu jsem ovšem ochutnala až teď…a nakonec dávám přednost čokoládové. Hlavně ale nečekejte žádnou cookie, pořád jde o cereální sušenky, akorát prostě naměkko.

Chupa Chups Big Babol Fun Berries (27,6 g, cena v obchodě 10,90,-)

Kdo by jako malý nežvýkal Big Babol! Dělaly skvělé bubliny, víc si už nepamatuji. Připomenutí ve formě červnové novinky s černým rybízem je fajn nápad. Sice moc dlouho nevydrží, ale ty bubliny pořád umí.

Kromě zmíněných výrobků byly v boxu i tři letáky: ke žvýkačkám Big Babol, s informacemi o bittersweet cole a o studeném čaji. Ve všech třech případech se hodily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v červnu 2016 představil studený čaj i hořkou colu