Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v únoru 2016 představil limonády i vroubkované chipsy

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

29. 2. 2016

Tento měsíc přinesl Brandnooz Box krabici s vyváženým obsahem – překvapily nové chipsy s vroubky či energetický nápoj, došlo ale i na skvělou limonádu s medvědem. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Brandnooz Box tento měsíc zamakal, zřejmě po minulém slabším měsíci. Jeho odběratelé mohli ochutnat hned dvě novinky, které se v obchodech objeví až v březnu – nové chipsy a energetický nápoj.

A i celkově se složení v únoru vydařilo. Sice došlo na dvě hříšně nezdravé novinky, ale i na celozrnné toasty pro štíhlejší linii nebo lehký krekr s rajčaty a bazalkou. Vše bylo jako vždy zabaleno do zelené krabice vystlané syntetickou slámou, aby se nic nerozbilo.

Bohemia Vrrruby! (130 g, cena v obchodě 39,90,-)

Chipsy od Bohemie jsou právě jednou z novinek, která se na pulty oficiálně dostane až v březnu – tudíž vyjednání zařazení jednoho pytlíku s vroubkovanými brambůrky je perfektní tah.

Akorát sám výrobek lehce zklamal. Zaprvé mě zarazil vzkaz hned na obalu „nic pro dámičky“ s přeškrtnutou lodičkou (to vážně i chipsy musí rozlišovat, co je pro ženy a co pro muže?). Zadruhé nápad s vroubkovanými chipsy není žádná novinka, ale spíše snaha dohnat Lays, kterým se na českém trhu čím dál více daří a s vroubky uspěly už dříve. A zatřetí to, čím se mají brambůrky od Bohemie odlišovat, pro mě osobně není výhra – plátky chipsů jsou silnější než u zmíněné konkurence, ale právě ta tenká křehkost a křupavost je pro mě v případě vrubů výrazně lepší.

Havlík Tyčinky Kornspitz (90 g, cena v obchodě 16,90,-)

Sýrové tyčinky od Havlíka mi sice nijak extra sýrově nechutnaly, ovšem ty kornspitzové jsou perfektní. Člověk má díky jejich cereální příchuti téměř falešný zdravý pocit (opravdu falešný – už jen kvůli vysokému obsahu soli). Snad jen jich je v pytlíku málo, takže pokud chcete pohostit i návštěvu, během pár minut zmizí.

White Bear Apple, Strawberry (2×0,33 l, cena v obchodě 24,90,-)

brandnooz-5

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Od téhle medvědí značky jsme už dříve zkoušeli několik piv, tentokrát přišel na řadu nealkoholický sladový nápoj – který je aspoň podle mě jednoznačně nejlepší na trhu. Nejde sice o žádnou novinku, limonádu jsem si koupila již sama dřív v pražském Delmartu, ale tipuju, že většina lidí nápoj zkoušela poprvé.

V krabici byly chytře dvě příchutě, sladší jahodová a o něco kyselejší jablečná. V obou případech jde o klasické limonády, takže ano, mají holt dost cukru. Ale ve srovnání s běžnými značkami mi přijdou tyto ovocnější, méně perlivé a navíc s krásným obalem.

Racio Toast multigrain (125 g, cena v obchodě 32,90,-)

V boxu však došlo i na zdravější výrobky, například tyto celozrnné křupavé toasty od Racia. Opět žádná novinka, pro mě osobně ale velký objev. Chutnají skvěle pod sýrem se šunkou i tvarohovou pomazánkou. Oproti klasickému pečivu mají i tu výhodu, že dlouho vydrží.

Lipton Lemon & Ginger (40 g, cena v obchodě 49,90,-)

Čaje od Liptonu, zvlášť ty pyramidové, rozhodně můžu. Do boxu byl tentokrát přibalen citron se zázvorem, který má výraznou, ale ne nijak zbytečně pálivou chuť. Na konec zimy k večernímu sledování filmu skvělý nápad. Snad jen cena je poměrně vysoká – to už vyjde výhodněji si rovnou udělat horký zázvor s medem a citronem.

Boneco Majolka (200 g, cena v obchodě 24,90,-)

Majonéza od Boneca není pro pravidelné zákazníky Brandnooz Boxu žádná novinka, už dříve jsme ji ochutnávali v menším balení v tzv. tradičním boxu – pro mě třeba mnohem vhodnějším, protože majonéza u nás opravdu nemizí po litrech. Chuťově je každopádně příjemná a oceňuju, že je bez konzervačních látek, barviv a aromat.

Semtex Granát (0,5 l, cena v obchodě 35,90,-)

Nepatřím úplně mezi fanoušky energeťáků, protože na mě z nepochopitelných důvodů nefungují (pomáhá mi spíš cola nebo zelený čaj). Navíc mi jejich chuť většinou připadá příliš umělá.

brandnooz-4

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Tenhle Semtex ale vůbec nebyl špatný. Vypila jsem ho během nočního sledování Oscarů a vydržela jsem až do šesti ráno. Chutí taky nebyl marný, sice pořád dost sladký a perlivý, ale ne tolik umělý jako od konkurence. No a obal – ten je opravdu parádní!

7 Days Cake bar jahoda (30 g, cena v obchodě 7,90,-)

Co by to bylo za box, kdyby nedošlo i na nějakou malou sladkost. Tentokrát to je piškotový dezert od 7 Days plněný jahodovým džemem. Na výletě vás moc nezasytí, ale třeba za odměnu k odpolední kávě úplně ideální (ale musí být bez cukru – dezert je totiž sladký až až).

Wasa Sandwich sýr s rajčaty a bazalkou (30 g, cena v obchodě 24,90,-)

Zato tahle svačinka je skvělá a pravidelně si ji kupuju v DM drogerii. Nepříliš slaná, nepříliš těžká a navíc s dobrým složením. Uvnitř najdete dva křupavé tyčinkové sandwiche, které jsou slepené krémem, v tomto případě s příchutí sýru, rajčat a bazalky. Nevěřte ale, že jde o skvělou věc na výlety nebo do kabelky – výrobek je poměrně křehký a snadno se zlomí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v únoru 2016 představil limonády i vroubkované chipsy