Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v lednu 2016 přinesl nový sekt i karamelové mentosky

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

31. 1. 2016

První letošní Brandnooz Box je tu a v něm bonbony na přicházející kašel nebo třeba karamelové mentosky s krémem uvnitř. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Po loňských speciálních vydáních Brandnooz Boxu, která obsahovala ať už tradiční výrobky nebo kosmetiku a drogérii, přišla opět klasická lednová krabice s jídlem. A bohužel – oproti nabušeným boxům z minulého roku je tahle výrazně slabší.

Obsahuje totiž několik značek, které se poměrně často opakují, a navíc i výrobků, jež nikoho moc nezajímají – polévka z pytlíku bude vždycky polévka z pytlíku. I tak ale narazíte na několik překvapivě dobrých kousků, například karamelky od Mentosu nebo 100% jablečný džus. Jako vždy v zelené krabici vyplněné slámou, aby se nic nerozbilo.

Rotkäppchen Demi sec (0,2 l, cena v obchodě 139,- za 0,7 l)

Rozhodně nejlepší výrobek lednového boxu, u kterého je jen obrovská škoda, že nebylo zařazeno plné balení. Jde o německé šumivé víno, vyráběné kousek od Lipska. Není to nic světoborného, pila jsem lepší sekty, ale přesně takové věci na testování mají v Brandnooz Boxu být – takže pochvala!

Rotkäppchen vyrábí sedm příchutí, do krabic bylo zařazeno asi nejkupovanější demíčko. Příjemná, nepříliš trpká chuť, oproti Bohemia Sektu ale také méně sladká. Balení vypadá krásně a já jsem jen zvědavá, jestli mi ostatní varianty nebudou náhodou chutnat víc.

Březňák 11 (0,5 l, cena v obchodě 11,90,-)

Březňáka jsme už v Brandnooz Boxu zkoušeli a nepřijde mi jako výrobek určený právě do takové krabice s novinkami. Pokud ovšem jako v letošním případě nejde opravdu o novinku – jedenáctku, na niž jsem ještě ani v obchodě nenarazila.

Pivo chutná dobře, je celkem hořké, vzhledem i k ceně ale žádná intenzivní chuť. Prostě klasika, nic k degustaci – spíš jich vypijete za večer víc někde s přáteli.

Pure Jablko (0,25 l, cena v obchodě 29,-)

brandnooz-5

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Džusy od Pure jsou perfektní. Jak jsem se několikrát dočetla, „jen ta cena je mimo“. Ne, není. Nejde o žádný přeslazený nektar z koncentrátu, ale o opravdu 100% jablečnou šťávu. Ano, litrová od jiné značky vyjde levněji, ale džusy od Pure jsou záměrně vyráběné menší jako taková denní dávka vitamínů do práce (protože vypít najednou litr šťávy z jablek taky není pro tělo nejlepší).

Značka Pure se dá koupit v různých bagetárnách či kavárnách v Praze, stejně tak v řetězcích Iceland nebo Makro. Šťávy se vyrábí přímým lisováním z dozrálých jablek a vybrat si můžete i třeba pomerančovou nebo ananasovou.

Maggi Písmenková a Rajská sladká (51 g a 83 g, cena v obchodě 2x 24,90,-)

No, a bez toho bych se v boxu rozhodně obešla. Sice jde o novinku, ale polévka z pytlíku se zase tak vylepšit nedá. Složení je překvapivě dobré, jednoduše usušená zelenina, bez přidaných glutamátů a konzervantů… Ale polévku si buď uvařím sama, anebo když nestíhám, raději sáhnu po plechovce.

Co se týče konkrétních příchutí, obě byly fajn. Písmenková o něco slabší, děti sice zbožňují písmenkové nudle a na samotné nevýrazné chuti už tolik nesejde, ale příště si raději udělám vývar. Rajská byla příjemná, kupodivu chuťově dobře vyvážená a ani ne moc vodová.

Mixitka Třešeň a mandle (50 g, cena v obchodě 39,-)

Kdekoho asi překvapí, jak je Mixitka kyselá. Ano, není nijak doslazovaná a nemá na sobě tolik nenáviděnou palmovou čokopolevu (asi ji dotyční nenávidí jen někdy, hm).

Za mě super výrobek, dražší, ale z výborných surovin, ideální jako sváča po odpoledním cvičení. Kombinace třešeň a mandle je podzimní novinka, kterou jsem ráda ochutnala, ale do budoucna asi zůstanu u varianty datle+fíky. Oceňuji ale, že je bezlepková, takže ji mohou i alergici.

Vitana Chlazená jíška (190 g, cena v obchodě 29,90,-)

Pro mě přesný opak polévek od Maggi – sice často opakovaná značka, ale jíška ve vaničce je celkem originální výrobek na zařazení do boxu. Hned se ale musí dát do lednice!

brandnooz-8

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Překvapilo mě, že omáčka se s ní zahustila opravdu jednoduše a bez hrudek. Do boxů byly náhodně zařazeny dvě varianty: tmavá a světlá zápražka. Já zkoušela tu druhou, kdy mi vytvořila skvělou bylinkovou omáčku.  Výrobek ale obsahuje palmový olej, což není úplně terno.

Ricola Meduňka (40 g, cena v obchodě 29,90,-)

Bonbony od Ricoly pravidelně kupuju, pomáhají na takový ten divný pocit v krku (když ale začne bolet, je už samozřejmě pozdě). Meduňková příchuť je zářijová novinka, nepříliš sladká ani kyselá, snad by jen mohla obsahovat ještě vyšší procento bylinek.

Mentos Choco (2x 38 g, cena v obchodě 2x 19,90,-)

Na čokoládové mentosky jsem už narazila v reklamách a děsila se, jak něco takového může chutnat. Ale po rozbalení jsem zjistila, že jde vlastně o klasické karamelky. V boxu jste mohli najít variantu s bílou čokoládou a s karamelem. Uvnitř bonbonu je pak krémová náplň. K ostatním mentoskám to má sice daleko (v podstatě jde o karamelky Meller), ale pokud to je jen limitovaná edice, proč ne.

Kromě toho byly v boxu dva letáky – k Mixitkám s výzvou ke zpětné vazbě (chválím) a k Mentosu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v lednu 2016 přinesl nový sekt i karamelové mentosky