Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v září 2015 představil voňavý černý čaj i mexické koření

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

30. 9. 2015

Babí léto prošlo zářím jako nic a hned začal podzim. Brandnooz Box tak nabízí ohlédnutí za teplem a sluníčkem v podobě koření na tacos, které oceníte při poslední grilovačce, ale i hřejivý čaj do zimy. Přečtete si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Je to tak, neodvratně začal podzim, kdy čím dál více oceníme šálu, kabát a horký čaj. Brandnooz Box v září ale pamatoval ještě na poslední grilovací párty a přinesl jak velké balení tatarské omáčky, tak koření na tacos nebo kvalitní světlý ležák s medvědem.

Vše bylo jako vždy zabaleno do zelené kartonové krabice vystlané syntetickou slámou. Kdo stihl bonusový produkt, mohl v boxu najít třeba i 100% ananasový džus od Pure, na který jsem minule pěla chválu.

Spak Tatarská omáčka (500 g, cena v obchodě 44,90,-)

Od Spaku jsme už v květnu zkoušeli ketchup, který byl v absolutně zbytečném obřím balení – a po pár měsících je to tu zas, akorát v podobě tatarky. Pokud jste doma alespoň čtyři a často děláte smažená jídla, pak samozřejmě půl litru tatarské omáčky zmizí rychle… Ale v mém případě už vidím, jak ji zkaženou vyhazuju.

Co se ovšem týče chuti, nemám moc výhrad. Na domácí tatarku samozřejmě nemá, ale to je celkem logické (jenže kdo má taky čas pořád se dělat s něčím domácím, že). Je příjemně kyselá, ne nijak přehnaně. Konzistencí taky vyhovuje, nijak nehrudkuje. Oceňuju i podrobně vypsané složení na obalu.

Alpro Sójový nápoj pro děti (1 l, cena v obchodě 79,90,-)

Výrobky od Alpra nemusí nutně jíst jen alergici, ochucená mlíčka nebo dezerty chutnají výborně, i když jsou ze sóji. V tomto případě šlo o litrovou krabici bezlaktózového mléka, které mohou pít i děti od tří let. Pít ho lze samotné, ale dá se přilít i do cereálií nebo použít na vaření.

Složení je moc fajn – nízký podíl cukru, obsahuje vápník i železo. Chuťově také není špatné, ale kdo dává přednost klasickému mléku a nemá s ním zdravotní problémy, pak asi tento nápoj neocení… Navíc i cena je dost vysoká.

Korunní Extra (2×1 l, cena v obchodě 2×32,90,-)

Brandnooz Box - září

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

A další pití, tentokrát dvě perlivé novinky od Korunní. Do boxů byly náhodně zařazeny příchutě s černým rybízem, broskví a citronem.

Nápoj obsahuje 10 procent šťávy z ovocného koncentrátu, ale především obrovské množství cukru. Dokonce i rybízová varianta byla přeslazená – zuby po ní až skřípaly a v puse zůstala divná pachuť. Navíc mi úplně nesedí kombinace šťávy a bublinek. Ale oceňuju zařazení zářijové novinky – aspoň to člověk předem ochutná.

Bear Beer Světlý ležák (0,5 l, cena v obchodě 26,-)

Minule jsme ochutnávali silnější verzi Bear Beeru, v září došlo na světlý ležák v zelené plechovce. Chutná dobře, výrazně slaběji. A i když je podobné levnějším pivům, na vyzkoušení něčeho nového – proč ne.

Koupit se dá například v pražském obchodě Delmart, cena je sice vyšší, ale pořád žádná tragédie.

Lipton Flirty Lady (36 g, cena v obchodě 49,90,-)

A poslední nápoj v této edici, tentokrát na zahřátí říjnová novinka od Liptonu. Jde o černý čaj v pyramidkách, ovšem ne jen tak obyčejný – krásně květinově voní. Takže pokud nejste fanoušci klasického černého čaje, možná mu přijdete na chuť. Slazení je v tomto případě spíš na škodu.

Santa Maria Kořenicí směs (40 g, cena v obchodě 34,90,-)

Brandnooz Box - září

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Máte rádi Mexiko? Pokud ano, byli byste nadšeni z kořenicí směsi od Santy Marie, kterou však už dost možná znáte z obchodů. Já jí doteď moc nevěřila a spíš si tacos kupovala v mexických restauracích, ale s touhle vychytávkou se vařilo doma skoro samo.

Směs na tacos je určená hlavně k mletému masu – kdo mexická jídla nemusí, může koření nasypat i na grilovanou zeleninu nebo brambory. Stejně tak i druhou variantu, kterou našli zase jiní zákazníci Brandnooz Boxu, a to směs primárně určenou na tradiční fajitas.

Racio Free Style Kopr a smetana (25 g, cena v obchodě 11,90,-)

Malé snacky od Racia znám a ráda je využívám jako alternativu k mastným chipsům, variantu s koprem a smetanou jsem ale ochutnala až teď. Osobně nesnáším kopr – prostě mi nechutná a smrdí. V případě krekrů byl ale zjemněný, takže rýžová kolečka chutnala krásně nakysle. Neočekávejte od výrobku ale nějak velké zasycení, jde jednoduše o malou sváču na chuť.

Mentos Popins (50 g, cena v obchodě 22,-)

Poslední výrobek jsou mentosky, i když to na to podle obalu nevypadá. Jsou netradičně v pytlíčku – ale tahle červencová novinka je příjemná změna. Ve žlutém pytlíku najdete jako já ovocnou variantu, v zeleném kyselou. Jsou krásně měkké a šťavnaté. K bonbonům byl v boxu přiložen i leták s informacemi.

A jak chutnal zářijový box vám? Máte rádi šťávu s bublinkami, nebo jste spíš ocenili netradiční černý čaj? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v září 2015 představil voňavý černý čaj i mexické koření