Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v říjnu 2017 představil exkluzivní mouku i „lehkou“ tatarku

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 11. 2017

Vánoce se už blíží, a tak leckdo kromě dárků přemýšlí, jaké cukroví napeče. V krabici s překvapením Brandnooz Box najdete například exkluzivní špaldovou mouku nebo dva druhy sušeného droždí. Vše jsme vyzkoušeli a zhodnotili v naší recenzi.

Venku je už sychravo a pomalu se blíží Vánoce. Krabice s překvapením v podobě dobrého jídla a pití Brandnooz Box tak v říjnu představila novinky, které vám pomůžou i s pečením. Uvnitř tentokrát najdete droždí, ale taky speciální špaldovou hladkou mouku, ze které vyčarujete neotřelé linecké cukroví.

Vše bylo jako vždy zabalené do zelené krabice vystlané syntetickou slámou, aby se nic nerozbilo.

Hellmann’s Tatarská omáčka Light (225 ml, cena v obchodě 32,90,-)

Tatarská omáčka od značky Hellmann’s je na českém trhu asi nejpopulárnější. Light variantu jsem nikdy nezkoušela, protože jsem si říkala, že chuťově se nemůže vyrovnat té klasické. Ale překvapila mě.

Má snížený obsah tuku, ale pořád v ní najdete dostatek zeleniny. Především ale chutná téměř identicky jako obyčejná tatarka. Cítila jsem jen minimální rozdíl, možná mi light verze chutnala dokonce více – byla o něco jemnější.

Fruttimo Pomeranč a grep (1 l, cena v obchodě 34,90,-)

Nejsem úplně fanouškem těchhle limonád od Fruttima. Na první pohled se tváří jako džus, ale pak zjistíte, že je to jen přeslazená šťáva z koncentrátu smíchaná s vodou.

Ve skutečnosti je to mix Aquily a džusů Granini. V porovnání s jinými limonádami ale Fruttimo ještě pořád ujde a obsahuje méně cukru. Nová příchuť s grepem navíc nepůsobí tak sladce v porovnání třeba s mulťákem.

Ajvar jemný Podravka (350 g, cena v obchodě 46,90)

Univerzální zeleninovou směs Ajvar můžete použít v teplé i studené kuchyni. A nutno říct, že chutná opravdu výborně.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Zkusili jsme jako dip k ogrilovanému lososu s opečeným bramborem, ale také jsme přimíchali Lučinu a vytvořili dobrou pomazánku, která nadchla návštěvu. Fantazii se tu meze nekladou.

Složením je výrobek moc fajn, obsahuje hlavně papriku a lilek. Je bez éček a alergenů. Cena není úplně nejnižší, ale značka garantuje čerstvost a kvalitu zeleniny, ze které je Ajvar vyrobený, takže je to pochopitelné.

Babiččina volba Špaldová mouka hladká (1 kg, cena v obchodě 49,90,-)

Kdo ještě nezkoušel péct se špaldovou moukou, má teď možnost. V krabici byla totiž říjnová novinka od značky Babiččina volba, která se hodí na pečení cukroví a sladkého.

Zkusila jsem upéct linecké cukroví a bylo výborné. Použití je snadné – pouze nahradíte běžnou mouku stejným množstvím té špaldové. Minusem je akorát vysoká cena, ale za vyšší obsah vlákniny a minerálů to stojí.

Like Chips Solené (66 g, cena v obchodě 19,90,-)

Česká firma Jana Zykmunda nově vyrábí kromě hospodských brambůrek i klasické chipsy. Jejich velkým plusem je křupavost a menší množství soli.

Minus je ale poměrně velký – jsou až příliš cítit smaženinou. Jako by byly mastné a lehce nahořklé. Navíc jich v pytlíku zase tak moc nebylo.

Corny Flapjack (2x 65 g, cena v obchodě 2x 29,90,-)

Flapjacky už delší dobu kupuji a teď koukám, že v létě tyto tyčinky začala vyrábět i značka Corny. A nejsou vůbec špatné.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

V boxu jsme mohli najít jednu kakaovou a jednu brusinkovou variantu. Tyčinky poměrně zasytily, stejně jako v případě jiných vločkových flapjacků. Kakaová navíc nebyla přehnaně sladká.

Jemča Bylinný čaj Žaludek a střeva (40 g, cena v obchodě 24,90,-)

Značka Jemča prodává už delší dobu řadu funkčních čajů, které mají pomáhat ať už s nemocemi nebo třeba se stresem. V boxu jsme mohli najít čaj s trochu méně elegantním názvem Žaludek a střeva. Jednoduše má pomáhat s lepším trávením.

Čaj obsahuje řadu bylin, včetně fenyklu, kořenného kmínu nebo anýzu. Poslední dvě jsou v nápoji bohužel dost cítit, takže alespoň pro mě byl nepitelný, pokud jsem si nezacpala nos. Chutí je ale čaj překvapivě dobrý – na koho by byly bylinky příliš silné, může si přidat med.

Noli Sušené pekařské droždí (7 g, cena v obchodě 5,-)

Tohle droždí jsme v boxu už několikrát zkoušeli, a tak není žádnou novinkou. Dávám přednost čerstvému, ale sušené se taky neztratí – není aspoň potřeba skladovat v lednici.

Saf instant Sušené pekařské droždí (10 g, cena v obchodě 10,-)

Úplně nechápu, proč je v boxu droždí dvakrát od různých značek, ale dobře. Rozdíl mezi nimi jsem nezaznamenala, chléb nám nakynul stejně jako jindy.

Kromě zmíněných výrobků byl v Brandnooz Boxu taky časopis nevalné kvality, který rovnou putoval do koše. Škoda, že poslední dobou z krabice vymizely magazíny typu Apetit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v říjnu 2017 představil exkluzivní mouku i „lehkou“ tatarku