Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v únoru 2017 představil kotlíkové chipsy i kokosovou Ramu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

5. 3. 2017

Mnoho z výrobků jste už viděli v reklamě a možná chtěli i ozkoušet. Ať už jde o Ramu s kokosovým olejem, nebo o energetický nápoj Semtex s příchutí krvavého pomeranče. Vše tentokrát najdete v Brandnooz Boxu, krabici se zcela novým jídlem a pitím.

Únorová krabice s překvapením Brandnooz Box je plná novinek – a některé dokonce najdete v obchodech až v březnu.

V boxu byl příjemný mix nezdravých chipsů k televizi, ale i výborné ochucené vody bez cukru. Vše bylo zabaleno do zelené krabice vystlané syntetickou slámou. Aby se nic nerozbilo, byly skleněné výrobky dokonce i v bublinkové folii.

Aquila Veritea (2x 0,5 l, cena v obchodě 2x 23,90,-)

Ledové čaje, které se prodávají v supermarketech, jsou často jen nápoje z koncentrátu, doplněné miniaturním množstvím extraktu z čaje. Výjimkou je třeba značka Pfanner, na jejíchž lahvích je napsáno ve složení „90 % černý čaj“. U téhle Aquily je například „výluh z černého čaje 4,1 %“. Rozhodně je to ale lepší než většina konkurence.

V boxu byly dvě příchutě: zelený čaj s broskví a černý čaj s citronem. Oba nápoje chutnaly moc dobře, skutečně po čaji. Zároveň byly ale poměrně sladké.

Toma Nádech citron a máta (0,5 l, cena v obchodě 14,90,-)

Vody od Tomy z řady Nádech jsem si úplně zamilovala. Už dříve jsme zkoušeli vodu s okurkou, teď došlo na praktičtější malé balení s citronem a mátou.

Voda chutnala skvěle, není nijak sladká – jen stříknutá přírodními aromaty. Není navíc ani nijak přehnaně perlivá nebo mineralizovaná.

Rama S kokosovým a mandlovým olejem (400 g, cena v obchodě 43,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Tuhle novinku jste už pravděpodobně zahlédli v reklamě. Rostlinná náhražka másla, tentokrát s přidaným kokosovým a mandlovým olejem. Nutno však dodat, že jich ve výrobku zase tolik není, více v něm najdete slunečnicového nebo palmového oleje.

Obal má nová Rama opravdu krásný a voní jako kokos, zato chutí je trochu zvláštní. Nemůžu říct jako jiní odběratelé Brandnooz Boxu, že by chutnala po kokosu (což je asi dobře – pokud by tomu tak bylo, pravděpodobně by šlo o zvýrazňovače chuti). Přijde mi ale celkově umělá. Když si jí dáte na chléb jen trochu a navrch přidáte výraznou šunku nebo sýr, dá se to. Ale sama na pečivu opravdu ne.

Co se pak týče vaření, do toho jsem se s Ramou nepustila a ani pustit nehodlám.

Kand Ketchup bez přidaného cukru (300 g, cena v obchodě 24,-)

Kand ve svém kečupu nahradil cukr stévií, ale chutná pořád stejně. Pokud se někdo bez kečupu neobejde, ale zároveň chce, aby obsahoval co nejméně chemie, mohl by být pro něj tento výrobek ideální volbou. Obsahuje 180 gramů rajčat na 100 gramů kečupu, což je o zhruba 30 gramů více, než má populární Heinz. Cena je navíc opravdu minimální.

Semtex Krvavý pomeranč (0,5 l, cena v obchodě 29,90,-)

Od března se na pultech objeví novinka od Semtexu – energetický nápoj s příchutí krvavého pomeranče. Ten je oproti klasickému méně kyselý a spíš jemnější.

Nápoj nemusí sednout každému, pořád má chuť podobnou jiným energeťákům. Krvavý pomeranč je ale neotřelá příchuť, navíc nápoj nemá moc bublinek. Co se týče funkčnosti, obstál solidně a vydržela jsem až do půlnoci.

Bohemia Kotlíkové brambůrky a Kotlíkové arašídy (50 g a 150 g, cena v obchodě 29,90 a 49,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Nová řada Bohemia Kotlíkové má nabídnout o něco lepší, prémiové výrobky. V boxu jsme tak měli brambůrky i arašídy. A musím přiznat, že oboje chutnalo výborně.

Brambůrky byly slané s rozmarýnem, jsou o něco tvrdší a mají na okrajích i šlupku. Chutí mi přesně sedly – na někoho mohou být příliš navoněné bylinkami, ale já to tak mám nejraději. Jediná vada je vysoká cena, třicet korun za tak malý pytlík je prostě příliš.

Arašídy v těstíčku také nejsou nejlevnější, ale zase je nesníte na posezení. Hezky křupaly a měly vyváženou chuť sladkého chilli a červené papriky – nijak nepálily. V obchodech najdete i bylinkovou variantu.

Dr. Oetker Mousse au Chocolat (50 g, cena v obchodě 20,90,-)

Značka Dr. Oetker rozšiřuje nabídku prášků na výrobu rychlých cizích dezertů. Zkoušeli jsme už tiramisu, tentokrát došlo na mousse au chocolat. Stačí vzít jen prášek, smíchat ho s mlékem a vyšlehat.

Výsledek stál kupodivu za to. Čokoládová pěna nebyla nijak přeslazená a uvnitř byly malé hoblinky čokolády. Když jsem vše ještě nechala ztuhnout v lednici a zasypala holandským kakaem, vznikl rychlý malý dezert. Na to, že byl vyroben z pytlíku, se opravdu povedl.

Pedro Komprimátový mix (150 g, cena v obchodě 17,90,-)

Zato u těchto sladkých bonbonů jsem až tak nadšená nebyla. Jde o poměrně velký pytlík plný lipíček. Některé bonbony jsou sladké, některé kyselé. Především jde ale o horu cukru a nějaké to barvivo (například karmín) k tomu.

Jako bonus byl v únorovém Brandnooz Boxu i časopis Paní domu. Proti časopisům v této krabici nijak výrazně nejsem, ale tenhle mě opravdu nezaujal. Vytrhla jsem si jeden recept – a časopis vyhodila. Nejsem cílová skupina.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v únoru 2017 představil kotlíkové chipsy i kokosovou Ramu