Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Jarní Cool Box představil novou bruschettovou pomazánku i zdravý zákys

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

1. 4. 2020

Krabice s překvapením v podobě jídla a pití Brandnooz Box tentokrát přišla s dalším “chlazeným” vydáním. V Cool Boxu můžeme najít výborný zákys, nové ovocné jogurty nebo náhražku masa pro vegetariány. Vše jsme jako vždy vyzkoušeli a zhodnotili v recenzi.

Garden Gourmet Veggie (160 g, cena v obchodě 89,90,-)

Ať už si chcete dát burger, falafelové kuličky nebo třeba čínu, značka Garden Gourmet nabízí vegetariánskou alternativu. V Cool Boxu jsme mohli najít nejrůznější bezmasé výrobky od této firmy, které většinou stačí jen osmahnout a zkombinovat s přílohou.

Já měla štěstí na sójové kousky, které se daly jednoduše smíchat s nakrájenou zeleninou a trochou těstovin. Sice byste poznali, že ve skutečnosti nejíte kuřecí maso, ale výsledné jídlo chutnalo opravdu dobře. Jen škoda, že značka sice propaguje i ekologičtější smýšlení, ale zároveň dá svůj výrobek do plastové krabičky, která je nesmyslně ještě v papírovém obalu.

Agrola Jogurt Bílý (500 g, cena v obchodě 35,-)

Agrola je sympatická značka z jižních Čech, která vyrábí výborné mléčné produkty. V krabici jsme mohli vyzkoušet jejich bílý jogurt ve větším balení. Byl tak akorát kyselý a vystačil na dvě velké snídaně.

Agrola Zákys (330 g, cena v obchodě 23,90,-)

Zákys si u Agroly kupuju pravidelně – například vanilkový je perfektní i pro děti. Je vyrobený z kvalitního plnotučného mléka a neobsahuje žádné přidané konzervanty. V boxu jsme mohli najít jahodový nebo třeba čistě bílý zákys. Na svačinu ideální.

Zott Jogobella Bez přidaného cukru (150 g, cena v obchodě 15,90,-)

Jogurty od Jogobelly jsou už alespoň pro mě slabší konkurencí, chutí se nevyrovnají. Ale jsou také levnější. V Cool Boxu jsme tak mohli najít jeden kelímek ovocného jogurtu bez přidaného cukru. Pozor, nějaký ten cukr přesto obsahuje, jen je ho v porovnání s ostatními výrobky méně.

Zott Jogobella Plus (2x 150 g, cena v obchodě 2x 14,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Jogobella Plus je pak ovocný jogurt “s něčím navíc”. V mém případě to byl třeba borůvkový jogurt, ve kterém jsem našla i lněná semínka. Chutnal dobře, kusy ovoce v něm byly skutečně patrné. Nezasytil ale na moc dlouho.

Staropramen Cool Lemon Nealko (0,5 l, cena v obchodě 19,90,-)

Tohle není žádná novinka, ale do domácí izolace se určitě hodí. Nealkoholický radler od Staropramenu byl vychlazený příjemně osvěžující a chutnal po citronu. Nebyl ani moc sladký, spíš do kysela.

Choceňská mlékárna Tradiční pomazánkové Bruschetta (150 g, cena v obchodě 33,90,-)

Zcela nová chuť pomazánkového (teď už ne másla) připomíná tradiční italský pokrm – bruschettu. Ucítíte v něm hlavně rajčata a bazalku, je ale zároveň jemné a hodí se v podstatě na jakékoliv pečivo. Ať už světlou bagetu, žitný chléb nebo třeba krekry.

Zimmermann Křen (100 g, cena v obchodě 49,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Pokud zrovna potřebujete křen a chybí vám čerstvý, tohle může být užitečná náhrada. Sklenice vydrží v lednici velice dlouho. Akorát osobně spíš fandím křenu například od značky Efko, tento nový obsahuje i sůl a další složky.

Bohušovická mlékárna Skyr Drink Borůvka (230 g, cena v obchodě 23,90,-)

Pokud si chcete dát mléčný výrobek, ale zrovna nemáte po ruce lžičku, pak vám přijde vhod tento jogurtový nápoj. Konkrétně založený na islandském produktu skyru. Kelímek se hodí přesně do ruky a objemem je tak akorát. Má vysoký obsah bílkovin, zato tuku naopak minimum. Na výběr máte mezi jahodou a borůvkou. V boxu byla druhá zmíněná příchuť a byla výborná, nepříliš sladká, ale s výraznou chutí ovoce.

Kinder Choco Fresh (41 g, cena v obchodě 22,90,-)

Zato tohle je vyloženě dezert, sladkost za odměnu. Mléčný a lískooříškový krém zalitý klasickou mléčnou čokoládou od Kinder. Chutná výborně, ale samozřejmě je to plné cukru.

Rama Kostka s máslem (2x 250 g, cena v obchodě 2x 44,90,-)

Tyhle dvě kostky od Ramy se tentokrát moc nepovedly. V boxu byly úplně rozteklé, ačkoliv byla krabice vyplněná chladícími gelovými polštářky. Obě kostky rostlinného tuku obsahují i trochu másla. Ta “stříbrná” je pak s mořskou solí. Na mazání na pečivo mi výrobek moc vhodný nepřišel, zato na pečení proč ne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Jarní Cool Box představil novou bruschettovou pomazánku i zdravý zákys