Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Ladybox v červnu 2014 je plný kiksů i přehnané hysterie

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

1. 7. 2014

Kdo si myslel, že kosmetika je prostě jen kosmetika, ten byl asi v červnu poměrně překvapený. Nové vydání Ladyboxu vyvolalo kritické vášně – a v mnoha případech oprávněné.

Červen by se dal nazvat měsícem kiksů. U každého výrobku se Ladybox minimálně jednoho dopustil – některé jsou většího charakteru, u některých se strhla přehnaná hysterie. Dá se to téměř vyprávět jako pohádka.

Byly, nebyly zákaznice, které chtěly po Ladyboxu (kosmetické krabičce s překvapením) o něco jasnější vyjádření, co bude v nadcházejícím vydání za výrobky. Ladybox tak spustil systém nápověd, ovšem v červnu se ukázalo, že takový koncept zřejmě není 100% proveditelný. V nápovědě se totiž tentokrát psalo o „barvě na rty v kelímku Inglot“ – realitou byl ale lesk zatavený v plastu, který se nedá přenášet a bez speciální krabičky je na delší dobu nepoužitelný.

Logicky se tak spustila vlna kritiky (oprávněně), na kterou Ladybox reagoval delším mlčením, zřejmě vyplněným dohadováním a vymýšlením správné reakce. Těm, kdo nechtějí celou krabičku vracet (na což mají podle zákona právo, i když si to spousta neuvědomuje), nakonec firma nabídla, že pokud napíšou na e-mail reklamaci, dostanou zadarmo (bez placení za poštu) jeden ze čtyř celkem hodnotných výrobků. Nejde zrovna o žádné super kousky, ale pořád jde o poměrně slušnou náhradu – lépe se situace opravdu řešit nedala.

Kdyby šlo jen o tohle, připadala by mi kauza, téměř hodná rozměrů pádu vlády, uzavřená a celkem malicherná (byla to chyba, ale tentokrát kromě klasických omluv došlo na praktické řešení). Jenže kiksy pokračují…

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Jako už několik měsíců předtím je červnová krabička opět světle růžová – trochu nuda (přitom papírové harmoničky jsou krásně modré a přiložený dopis barevně vyladěný). Stejně jako v květnu, kdo si objednal v určitý čas, dostal bonus, a to tentokrát bázi pod oční stíny LASplash – jenže v dopisu ji mají napsanou všichni, což umí zkazit náladu těm, co objednaly jindy. A poslední z těch větších problémů, předplatitelky měly dostat malinový lesk na rty od značky Sleek – jenže ho dostalo poměrně dost obyčejných zákaznic i omylem (například já).

Inglot Freedom systém lesk (1,8 g, plné balení, cena v obchodě 170,-)

Konec dlouhatánského příběhu, teď k jednotlivým výrobkům. Bylo by mi možná i líto lesku od Inglotu, který byl nakonec v Ladyboxu místo slibované barvy v kelímku. Ale to by musel být vážně dobrý.

Lesk ale v reálu celkem lepí a tím, že patří do freedom systemu, se nedá přenášet a bez zakoupení speciální krabičky je jeho udržování poměrně nehygienické (u stínů mi to tolik nevadilo, ale tohle se přece jen dává na rty…).

Na barvu si ale stěžovat nemůžu. Lesk se vyrábí v pěti odstínech, na mě se dostalo číslo 201, lehce cihlová červená. Odstín je to univerzální a na rtech vypadá perfektně. Výdrž je klasická, po přibližně třech hodinách jsem ho na rtech stále cítila.

Ladybox štětec na rty (plné balení, cena v obchodě 89,-)

Aby se lesk dobře nanášel, do krabičky byl tentokrát přibalen i štěteček s logem Ladyboxu. Vypadá hezky, akorát první použití je trochu složitější – nejprve se mi rozpadl na tři kusy, ale když jsem to nevzdala a stále zkoušela, nakonec jsem pochopila systém. Tentokrát se rozhodně vyplatí si přečíst přiložený dopis.

Balení je tedy uzavíratelné, což je oproti lesku od Inglotu naopak hygienické a chválím. Horší je to ale s tvrzením, že má přírodní štětiny. Ráda se nechám vyvést z omylu, ale štětiny mi tedy rozhodně přírodní nepřijdou – a štěteček mi připomíná podobné, které se prodávají na eBay za dolar. Lesk se s ním nanáší dobře, hůře se ale sundává ze štětečku po samotném použití a budete muset vždy použít speciální roztok.

Philip B African Shea Butter Gentle&Conditioning Shampoo (15 ml, vzorek, cena v obchodě 789,- za 220 ml)

U sady šamponu a kondicionéru od značky Philip B mělo být další falešné avízo, že se bude zkoušet plný produkt – já tedy v e-mailu nic takového napsaného nemám, takže kdo ví, kde je pravda.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Pravdou ale určitě nejsou některé stížnosti, že šampon vystačí jen tak tak na konečky vlasů. Já je mám až pod ramena a vystačil na tři použití. Jelikož nejde o žádnou péči nebo masku, u nichž by bylo potřeba delší zkoušení, na seznámení se značkou takové vzorkové balení celkem stačí (a navíc plné balení stojí nekřesťanské peníze).

Samotný šampon je bez parfemace, dobře se nanáší a pění. Usušené vlasy se poté pohodlně rozčesávaly a byly krásně hebké. Akorát pozor, další chybka – v přiloženém dopise jsou fotky šamponu a kondicionéru prohozené.

Philip B Paraben Free Light Weight Deep-Cond Creme Rinse (15 ml, vzorek, cena v obchodě 769,- za 176 ml)

Kondicionér od stejné značky neobsahuje parabeny, takže by neměl příliš zatěžovat vlasy (palec nahoru). Použít se dá v mém případě také přibližně třikrát a oproti šamponu jemně voní. Akorát když se použije po šamponu, nějak není vidět rozdíl. Pokud tedy nemáte suché vlasy, které potřebují pořádnou výživu, koupě obou výrobků mi připadá trochu zbytečná.

Palmolive sprchové mléko Smooth Delight (250 ml, plné balení, cena v obchodě 68,90,-)

Kosmetika z drogérie mi v beauty boxech nevadí, pokud netvoří většinu krabičky – takže tentokrát proč ne, jen ať to ale není pravidlem. Sprchové mléko (ještě jeden kiksík, není to sprchový gel) od Palmolive obsahuje výtažky z makadamového oleje a kakaa a dobře se nanáší a voní. K horkému létu mi sice více pasují ovocné nebo kyselejší vůně, ale tahle je hodně příjemná.

Dara bags kosmetická taštička Baggie (různé velikosti, cena v obchodě cca 100,-, 222,- nebo 255,-)

Poslední výrobek, poslední červnová chyba. Jako by se Ladybox nepoučil například v případě Dr. Hauschky, tak opět některé zákaznice dopadly výrazně lépe než jiné. Já například měla štěstí na velkou verzi kosmetické tašky od Dara bags, jiné ale našly pidi taštičku, do které se vejdou třeba jen sluchátka. Sice mi přijdou vzory zařazených menších tašek výrazně hezčí, ale to je osobní dojem.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Jinak taška působí celkem kvalitně. Zepředu je látková, vzadu má koženkový povrch. Je dobře ušitá, zip funguje, uvnitř je pevná. Objevily se i reakce, že zákaznice měly křivý vzor nebo nefunkční zip, ale opět – za sebe nemůžu příliš kritizovat. K taštičce pak byl přiložený i leták.

Takže příště – všem co nejvíce podobné výrobky (nebo třeba u těch levnějších/menších dát dva), neslibovat předem hory doly a pečlivě kontrolovat balení a text dopisu. Ladybox údajně ze svého týmu vyhodil zaměstnankyni, která byla za tu největší chybu zodpovědná (což zcela chápu, já kdybych napsala, že nejmenovaný politik smrdí, tak vedení asi taky neskáče radostí) – uvidíme tedy, jak vše dopadne v červenci.

A co vy, jakou jste měly kombinaci červnové krabičky? Budete ji vracet, nebo jste spokojené? Podělte se o názory a zkušenosti v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Ladybox v červnu 2014 je plný kiksů i přehnané hysterie