Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Ladybox v říjnu 2013 přinesl mytické tajemství pro vlasy

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

28. 10. 2013

Pravidelná nálož kosmetického překvapení se i v říjnu vrátila a Ladybox se tentokrát doručil ve slibovaném termínu. Největším lákadlem jsou hned dva produkty od Mythic Oil. Více se dočtete v recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili.

Ladybox v říjnu dorazil na čas a přinesl slibované mytické tajemství, spolu s tím ale asi největší téma krabičky – jak se píše slovo mytický? Pokud je mezi vámi taky jeden grammar nazi, více se dočtete v celkem zajímavé diskusi, já sama se budu držet verze s krátkým y, protože mě vždy učili, ať ctím Ústav pro jazyk český.

Toť k hlavní gramatické otázce, co se týče samotné krabičky, Ladybox se tentokrát vytáhl, a to hned po designové stránce. Krabička je černá se zlatými motivy (i když ty matně natištěné na kartonu spadají spíše do odstínu khaki) a vyplněná černými papírovými harmoničkami, kterých se asi už nikdy nezbavíme. Po rozbalení čeká uvnitř elegantní průvodní dopis, který se oproti minulému vydání dá i bez problému přečíst.

Je pouze škoda, že když se trochu rozkoukáte, zaznamenáte, že jsou zařazeny jen čtyři značky. Od dvou z nich je totiž umístěno po dvou produktech, což po minulé edici se čtyřmi (!) výrobky od MUA začíná působit, jako by Ladybox dělal PR konkrétním kosmetickým firmám. Uvidíme ale, jak to dopadne v listopadu.

L’Oréal Professionnel Mythic Oil Souffle d’Or Šampon (250 ml, plné balení, cena v obchodě 249,-)

A teď k jednotlivým produktům. Největším lákadlem mělo být mytické tajemství, a tak mnoho zákaznic očekávalo nějaký ten výrobek z řady Mythic Oil od L’Oréalu. Překvapením je, že umístěny byly produkty celkem tradičního typu, a tedy šampon a kondicionér.

Na jednu stranu je to výhoda, protože jsou alespoň univerzální, na stranu druhou se šampony začínají v Ladyboxu objevovat zbytečně často. Tento od Mythic Oil by ale byla škoda nevyzkoušet, takže dávám jasný palec nahoru.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Kupodivu ani jeden z výrobků neobsahuje silikony ani parabeny, a tak vlasy nezatěžují. Naopak obsahují arganový a saflorový olej, které o vlasy pečují a předcházejí jejich vypadávání. Dále nepřehlédnete ani jasné zlaté částečky, které dodávají oběma balením (a vaší koupelně) luxusní vzhled.

Co se týče použití, šampon je na jedničku. Obal slibuje, že je určen na všechny typy vlasů, a mé jemné a mastnější to potvrzují. Šampon příjemně voní (ovšem až po nanesení, pouze v lahvi je vůně spíš taková divná), a sice není díky pumpičce na velké cestování, ale do sprchy je naopak velice praktický.

L’Oréal Professionnel Mythic Oil Souffle d’Or Péče (190 ml, plné balení, cena v obchodě 319,-)

Kondicionér oplývá už vyjmenovanými klady plus si můžete několik přidat, pokud použijete oba výrobky najednou. V takovém případě totiž vlasy získají viditelnější objem, jsou jemnější, a dokonce mají na sluníčku i krásnější barvu. Vyloženě zlatý třpyt jsem sice nezaznamenala, ale lesklejších vlasů kombo šampon-kondicionér dosáhlo.

U této péče ještě stojí za zmínku, že je příjemně gelová, žádný mastný krém. Po třech minutách se z vlasů opláchne, ty se následně pohodlně rozčešou a po uschnutí na nich nezůstane mastný film.

Catrice Gelová rtěnka Ultimate Shine, odstín 060 (3,5 g, plné balení, cena v obchodě 104,-)

A toto je druhá značka, od které najdeme v krabičce hned dva výrobky. Catrice se dá najít ve většině drogérií, na menších městech ale zase tak častá není, a tak je její zařazení spíše plusem. Dále je jakousi sestřičkou levné značky Essence (obě spadají pod německou firmu Cosnova), ale není třeba se bát, protože cenou i kvalitou je jinde.

Co se týče této gelové rtěnky, mnoho zákaznic nejprve vyděsil jasně růžový odstín, který byl zařazen do všech krabiček. Ten už jsme tu navíc měli díky MeMeMe nebo v podobě fixu na rty od MUA. Catrice je však výrazně jemnější, poznáte to po nanesení.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Při jedné vrstvě se vytvoří lehký dívčí odstín, při vrstvě silnější je už patrná jasně růžová barva, ale pořád není tak křiklavá. Spíše než rtěnce se totiž tento výrobek podobá barevnému balzámu (rtěnka proto bude i rychleji ubývat v balení, ale aspoň nevysuší rty). Tentokrát to tedy příliš nevadí, ale už by se hodilo, aby se u rtěnek a očních stínů striktně personalizovalo.

Catrice Řasenka Better Than False Lashes, odstín černý (12 ml, plné balení, cena v obchodě 114,-)

Zato řasenka je zařazena v odstínu černém, tedy nejuniverzálnějším. Objem zařídí poměrně slušný, především s přihlédnutím k ceně. Kartáček efektně oddělí řasy, a ty se následně během dne neslepí ani se z nich nedrolí sama řasenka.

Jediné, co kazí dojem z řasenky, je to, co vás upoutá jako první, a tedy obal. Je obrovský a spíš než řasenku připomíná příruční vibrátor. Při líčení se pak špatně drží a enormně velkým kartáčkem si při nešikovné manipulaci málem vypíchnete oko. Kvalita ale naštěstí tenhle první dojem přehluší.

Skin79 Face Sheet Mask (20 ml, plné balení, cena v obchodě 30,-)

Na Skin79 se během lákání Ladyboxu těšilo hodně zákaznic, protože očekávalo vzorky BB krémů. Ty se ale tentokrát nevrátily, do krabičky bylo náhodně umístěno pět druhů plátýnkových masek. My měli štěstí na rozjasňující perlovou, jinak jste mohli narazit na medovou, s aloe vera, tea tree oilem nebo červeným ženšenem (Ladybox do kartičky chybně napsal zázvor a bohužel se toho mnoho bloggerek drží, ale jde opravdu o ženšen).

Na obalu se píše, že se má maska nechat na obličeji 10 až 15 minut, v dopisu je zase zmínka o 20 minutách. Podle vlastních zkušeností jsem dala přednost delší době (černé masky od Misshy na černé tečky také nechávám déle, než jak tvrdí obal, jinak by byl efekt nulový).

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Výsledek je takový půl na půl. Rozhodně se vyplatí dát si masku před tím, než půjdete ven (rozuměj: do společnosti). Obličej se skutečně rozjasnil a začervenalá místa zmizela. Za celkem nepohodlné nanášení to tedy stálo. Ovšem po několika hodinách vypadal obličej, jako by na něj žádná maska nanesena nebyla a perlový efekt byl pryč.

Palmer’s CBF Firming Butter (2,5 g, vzorek, cena v obchodě 179,- za 250 ml)

Posledním výrobkem je malý vzoreček zpevňujícího krému od Palmer’s. Dříve byl v krabičce umístěn jako bonus, takže tentokrát započítání mezi šest zaručených produktů pokulhává, ale zřejmě nešlo nic jiného dělat, když už takhle zabral velkou část rozpočtu Mythic Oil. Máslo je určeno hlavně pro těhulky, ale jako záchrana do kabelky na rozpraskané klouby se také hodí. Jen by možná Ladybox mohl příště zařadit i jiné produkty od Palmer’s než ty, se kterými jsme se už dávno seznámili.

Kromě výrobků byl v krabičce i přehledný a elegantní leták k řadě Mythic Oil, kde jsou představeny i další produkty včetně známého olejíčku. Od Palmer’s byl přibalen klasický leták, který jsme v krabičkách už také našli, a Skin79 přidal 10% slevu. Pokud neobjednáváte na eBay, kde jsou výrobky výrazně levnější, sleva do českého e-shopu vám přijde vhod.

A jak jste byly s obsahem říjnového Ladyboxu spokojeny vy? Seděl vám odstín rtěnky? A voněl vám Mythic Oil? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Ladybox v říjnu 2013 přinesl mytické tajemství pro vlasy