Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Ladybox v září 2013 představil značku MUA hned čtyřmi výrobky

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

30. 9. 2013

I když to vypadalo, že zářijový Ladybox dorazí až v říjnu, nakonec se vše stihlo. Tentokrát je krabička zaměřená na britskou kosmetickou značku nově přicházející na český trh – MakeUp Academy. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny produkty vyzkoušeli a zhodnotili.

Tento měsíc to s Ladyboxem vypadalo nahnutě. Neustále se posouval den dodání, přidala se k tomu i nečekaná nehoda a nakonec byla krabička krásy rozesílána ve dvou vlnách. K nám dorazila pomocí In-Time už v pátek, a tak mohla vzniknout recenze ještě v září.

Problém je ale ten, který jsem už jednou popisovala. Není moudré rozdělovat dodání na pátek a pondělí. Polovina zákaznic je pak logicky naštvaná a přijde si (zaslouženě) zanedbaná. Tentokrát jim však náladu spraví aspoň obsah samotného Ladyboxu, je v něm hned šest plných balení. Design krabičky je černý s růžovým logem a černými papírovými harmoničkami uvnitř.

Na víku pak najdete vypsané nejznámější produkty od MakeUp Academy (neboli MUA), což je britská značka, která v Česku nově otevírá svůj oficiální e-shop. Ladybox se s ní tento měsíc spojil, aby zákaznicím představil taje levné, ale za tu cenu kvalitní kosmetiky. Jde sice o sympatickou značku, jenže já mám k tomu tři ale.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Zaprvé jde sice o oficiální spojení britského a českého e-shopu, ovšem ten náš má opět dražší ceny. Sice jde většinou jen o pár desítek korun, ale i tak to zamrzí. Když se totiž dohodne dost holek, dá se objednat z Británie a poštovné jednu vyjde cca na třicet korun. A to si pak rozmyslíte, jestli chcete primer za 159 korun, nebo za tři libry. Zadruhé má sice kosmetika MUA výdrž a kvalitní pigmentaci, ale její složení je narvané chemií. Zatřetí jen menší výtka směrem k Ladyboxu – to opravdu musely být v krabičce od MUA čtyři výrobky, tedy většina obsahu? Na představení značky by určitě stačily dva, maximálně tři.

MUA Gelové linky, odstín černý (plné balení, cena v obchodě 129,-)

Gelové linky od MUA pasuji na kosmetiku, do které jsem se snad nejdéle dostávala. Jak je vidět ve fotogalerii, štěteček je zasouvací do víčka – ovšem původně je kolem dokola samolepka, která působí, že k celému výrobku patří, a tak vás nenapadne ji odlepit. Po odhalení záhady linek však působí příjemně kompaktně.

Zachází se s nimi celkem dobře, samotná černá barva, kterou naberete štětečkem, je tuhá a neroztéká se. Navíc byl do všech krabiček umístěn univerzální černý odstín. Gelové linky se však hodí leda na výraznější líčení, tenčí linku s nimi neuděláte, a pokud chcete perfektně rovnou, musíte se s tím piplat. Nejpraktičtější pak není ani fakt, že štěteček musíte po použití umýt, aby vám neztvrdnul.

Výdrž je ale perfektní. Linky vydrží celý den a nerozmazávají se, což však už tolik nedoceníte ve chvíli odličování. Problém mělo i odličovadlo určené na voděodolný make-up.

MUA Kiss Proof Lip Stain (plné balení, cena v obchodě 129,-)

Tohle je ovšem vychytávka. Kdo ještě nikdy nezkoušel fixu na rty, díky Ladyboxu má možnost. Do krabičky byly náhodně umístěny tři odstíny: Fabulicious, Kissalicious a Fruitalicious. My jsme zkoušeli první jmenovaný, světle růžový odstín, ovšem všechny působí poměrně univerzálně.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Nanášení je poměrně nezvyklé. Především lip stain sladce chemicky voní, takže se člověk bojí, že skutečně patlá na pusu fixu. Nanášení je trochu o šikovnosti. Špička má prý zajistit přesnost, ale v mém podání to byl spíš boj, abych si nějak natřela i horní ret. Ve výsledku jsem prohrála, a tak spodní byl výrazně barevnější, ale to by ještě tolik nevadilo.

Problém spíš je, že barva se na rtech nespojí. Vytváří spíš mapy, a tak i když má opravdu skvělou výdrž (šest hodin a pořád držela), ve formě flíčků to není úplně ono. Pomohlo leda nanesení lehké vrstvy balzámu. Pár zákaznic si už také stěžuje, že lip stain vysušuje, to já však nezaznamenala. Fixa od MUA obsahuje panthenol a zdá se, že skutečně hydratuje.

MUA Primer (35 ml, plné balení, cena v obchodě 159,-)

Tentokrát jde už o personalizovaný produkt (a nutno říct, že personalizace proběhla na výbornou). Zákaznice s mastnější pletí dostaly jako já Secret Mattifying Primer, ostatní Flawless Primer, oba z řady Fashionista (a oba MUA na svých britských stránkách doprodává).

Cena výrobku je ale podivná. V dopise od Ladyboxu se píše o neuvěřitelných 399 korunách, na oficiálním českém webu ale zatím ani jeden není. Na neoficiálním se tento na mastnou pleť prodává za 159 korun. A kdo si zařídí objednávku z Británie, zaplatí jen tři libry. Každopádně, za čtyři sta korun by primer rozhodně svou kvalitou nestál.

Což o to, on je na první dojem výborný. Pleť je po něm krásně jemná a make-up se výborně nanáší. Následně vydrží neporušený přibližně pět, šest hodin. Jenže ty následky… Když se podíváte do složení, obsahuje hned pět druhů parabenů. Až mě překvapilo, že mi nezpůsobil žádnou alergii, každopádně póry úspěšně ucpal a druhý den se na obličeji objevilo pár pupínků. Možná jde o ojedinělou špatnou zkušenost, ale vzhledem ke složení bych na to nesázela.

MUA Trio Eyeshadow, odstín Innocence (plné balení, cena v obchodě 109,-)

Ze čtyř výrobků od MUA, které byly do Ladyboxu přibaleny, tento vychází nejlépe. Do všech krabiček byl zařazen odstín Innocence, který sedne snad každému – kouřové trio očních stínů, ovšem do hnědého odstínu, aby ty bledší z nás nevypadaly zmalovaně. Na první pohled paletka připomíná stíny od Bourjois, ale poměrem cena-výkon je převyšuje.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Nejlépe bude, když se při líčení budete řídit zadní stranou krabičky, kde je jednoduše nakresleno, kam se který odstín má nanášet. Stíny mají tak akorát pigmentaci a jsou v nich jemné třpytky, které se však nerozsypávají po oku a tvářích. Jejich výdrž je až abnormální, bez báze pod stíny totiž vydržely pět hodin. Přibalen je k nim i pěnový aplikátor, ale ten je už spíš zbytečný – bude lépe, když sáhnete po kvalitním štětečku nebo rovnou použijete prsty.

Palmer’s CBF Lotion (50 ml, cestovní balení, cena v obchodě 145,- za 250 ml)

Tento výrobek jsme už v Ladyboxu jednou našli, ale dá se zde argumentovat, že po sloučení by se toto kakaové máslo mohlo představit i bývalým zákaznicím SenzaBoxu. Sice se výrobek opakuje, ale naštěstí jde o jeden z nejlepších, co v krabičkách zatím byl.

Především nádherně voní po kakau. Je trochu hutnější a ideální pro nanášení na tělo (ačkoliv původně LB tvrdil, že se dá i na obličej). Efektně napravuje vysušenou kůži a vyhlazuje i menší šupinky, přitom rychle zasychá a není mastný.

Dermacol Odličovací a čisticí pleťová voda (200 ml, plné balení, cena v obchodě 99,-)

Tentokrát mě zřejmě nejvíce překvapila značka Dermacol. Díky tomu, že ji SenzaBox umisťoval do každé druhé krabičky, jsem měla pocit, že jsem se snad seznámila se všemi možnými produkty. A ne vždy to bylo na jedničku. Tato odličovací voda je ale perfektní. Obsahuje výtažky z okurky a mořské řasy a právě po svěží okurce voní.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Odličuje také dobře. S linkami od MUA sice trochu bojovala, ale nakonec se vše povedlo. Pleť se následně nijak nelepila a voda se dala použít i na citlivé oči namáhané kontaktními čočkami, aniž by pak zarudly. Podle letáku by navíc měla fungovat i na voděodolný make-up.

Colgate Zubní pasta Max White One Luminous (75 ml, plné balení, cena v obchodě 85,-)

Už dříve si zákaznice občas stěžovaly na umístění zubní pasty do krabičky krásy, ale v případě Marvisu nebo Kiss My Face jsem s nimi nesouhlasila. Přece jen nejde o značky, od nichž byste si běžně kupovali pastu. Jenže ouha, tentokrát v Ladyboxu najdete Colgate, pastu, kterou vyzkoušel snad už každý. Navíc jde o poměrně velké balení, a tak bude celkem trvat, než ho spotřebujete.

Co se týče samotné pasty, jsem na rozpacích. Od Colgate jsem kdysi přešla na Elmex a náhle se mi přestaly kazit zuby – proto jí nevěřím. Tato je konkrétně bělicí a měla by fungovat už od první aplikace. Použila jsem ji už několikrát a zuby mám zatím stejné, takže kdo ví. Minimálně je ale hezká – průhledná s modrými perličkami. A hodně pění.

Je však potřeba zmínit, že šlo o bonus navíc ke krabičce. Kromě pasty už nebyl přibalen žádný dárek nebo vzoreček, stejně tak ani leták. Na vnitřní straně víka krabičky jsou však rozepsány zásadní produkty od MUA, což bohatě stačí.

A co vy, koupily jste si zářijový Ladybox? Jak jste byly spokojeny se značkou MUA? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Ladybox v září 2013 představil značku MUA hned čtyřmi výrobky