Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Sváteční Brandnooz Box vás naladí na Vánoce a pomůže s kachnou i lineckým

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

25. 12. 2016

Vánoce, to je taky cukroví, vánočka nebo bramborový salát. Se všemi třemi vám pomůže sváteční Brandnooz Box, krabice s jídlem a pitím. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili.

Vánoce jsou nejen svátky pohody a rodinných sešlostí, ale taky dobrého jídla. Se spoustou pečení a vaření vám tentokrát pomůže krabice s překvapením Brandnooz Box, ve které najdete kvalitní majonézu i chutný rybízový džem.

Sváteční box není úplně o novinkách, drtivou většinu potravin asi budete znát. A spousta z nich navíc byla i v předchozích, měsíčních vydáních. Jde ale vesměs o kvalitní a dobré výrobky, takže můžete krabici chápat jako best of.

Vitana Poctivá majonéza (240 ml, cena v obchodě 24,90,-)

Jedno z prvních jídel, která musíte na vánoční stůl připravit, je bramborový salát. A pokud ho nevyrábíte pro celý regiment, bohatě vám stačí čtvrtlitrová sklenice majonézy od Vitany.

Jde navíc o výrobek s velice dobrými parametry – obsahuje 75 procent tuku a 7 procent vaječných žloutků. Ve srovnání s jinými majonézami patří mezi ty top (pokud se však samozřejmě nerozhodnete vyrobit si majonézu domácí). Chutná možná o trochu více nakysle než ostatní majonézy a konzistencí je o něco hustší. Pro salát ovšem ideální.

Penam Naše Zlatka (1 kg, cena v obchodě 15,-)

Mouka Zlatka má speciální složení. Ve skutečnosti je směsí několika muk a éček, aby těsto z ní lépe kynulo, nelepilo se a netrhalo. Je ideální na sladké pečivo, například tedy na vánočky. Funguje dobře a splňuje to, co má, ale stejně mi to připadá jako zbytečná chemie.

Schwartau Extra rybízový džem (340 g, cena v obchodě 69,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Že jsou džemy od Schwartau výborné, není asi potřeba zdůrazňovat. Tentokrát došlo na červený rybíz, který se perfektně hodí na linecké cukroví. Džem není nijak přeslazený, naopak chutná nakysle. Největší výhodou těchto výběrových džemů je ale podíl ovoce – 40 gramů na 100 gramů výrobku.

Linecké těsto na koláč i cukroví. Jak na to, aby se opravdu povedlo?

Machland Kysané zelí (500 g, cena v obchodě 19,90,-)

Firma Machland už více než 40 let dodává výrobky z ovoce a zeleniny. A kdo na Štěpána nemůže být bez pečené kachny, ocení kysané zelí. Chutná výborně, není přehnaně kyselé – během vaření si ho ale samozřejmě můžete upravit dle vaší chuti. Pokud neholdujete pečené drůbeži, oceníte zelí i do placek nebo jen tak zastudena.

Zátkovy těstoviny (330 g, cena v obchodě 39,90,-)

Zátkovy těstoviny do polévek jsou výborné v tom, že máte široký výběr: vlasové nudle, široké nudle, fleky… Já měla v krabici štěstí na poslední jmenované. Jsou vaječné, tradičně válcované a není to žádné měkké cosi, které se v polévce téměř rozpustí. Do novoročního vývaru jako dělané.

Pepsi Pravá chuť Vánoc (1,5 l, cena v obchodě 21,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

No, tento výrobek má Vánoce dokonce v názvu, ale stejně přecházíme už mezi méně sváteční potraviny a nápoje. Pepsi se tentokrát chlubí, že obsahuje skutečně cukr a 60 procent zákazníků to pozná (ovšem 40 procent ne). Za sebe nevím. Chutná to jako dobrá, kvalitnější cola – žádná levná varianta ze supermarketových značek. Na silvestra k rumu ji oceníte.

Bohemia Solené (77 g, cena v obchodě 24,90,-)

Klasické solené chipsy, opět ideální na silvestrovský stůl. Asi se po nich ale rychle zapráší, pytlík úplně objemný není. Chipsy nejsou přehnaně slané, bohužel jsou ale tenoučké. Místo pořádných lupínků jsem v pytlíku našla drť. Pokud je ale koupíte v obchodě a nebudete s nimi dělat divy jako pošta s krabicí, určitě vydrží.

Milka Sensations (156 g, cena v obchodě 39,90,-)

Letošní letní novinka od Milky jsou cookies sypané klasickou mléčnou čokoládou. Do boxu byla zařazena varianta Choco Inside, která má čokoládu nejen na povrchu, ale i uvnitř – pro milovníky sladkého perfektní. V balení najdete šest sušenek, takže cena není zrovna přívětivá, ale jednou za čas proč ne. Navíc lze dát sušenky na deset vteřin do mikrovlnky a pak je jíst teplé, s lehce roztátou čokoládou. Mně sice chutnaly spíš klasicky zastudena, ale přítel zase jásal nad rozehřátou verzí, záleží jen na vás.

Emco Tyčinka Ořechy a para ořechy (35 g, cena v obchodě 13,90,-)

Tuhle tyčinku od Emca budete s největší pravděpodobností znát. Na vrstvě hořké čokolády je množství medem slepených ořechů. Najdete tu mandle, kešu, arašídy i výborné para ořechy. Tyčinka je plná energie, takže si ji neváhejte vzít do práce jako svačinu, když dostanete hlad.

Chupa Chups Lízátko (12 g, cena v obchodě 7,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Lízátka od Chupa Chups jsou klasika. V boxu jste mohli náhodně najít jablečnou, jahodou nebo colovou variantu – ty asi nejpopulárnější příchutě. Já dostala colu, takže mám co sladit s Pepsi.

Mentos Choco (38 g, cena v obchodě 19,90,-)

Jde vlastně o klasické karamelky. V boxu jste mohli najít variantu s bílou čokoládou anebo s karamelem, já dostala tu druhou. Uvnitř bonbonu je pak krémová náplň. K ostatním mentoskám to má sice daleko (v podstatě jde o karamelky Meller), ale jako obyčejný tahač plomb dobré.

Noli Sušené pekařské droždí (7 g, cena v obchodě 5,-)

O droždí Noli se asi nemusím moc rozepisovat, v Brandnooz Boxu je už letos potřetí. V domácnosti se neztratí – nemusíte klasické kvasnice skladovat v lednici a jednoduše sáhnete po pytlíčku, kdykoliv potřebujete. Chléb po něm nakynul dobře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Sváteční Brandnooz Box vás naladí na Vánoce a pomůže s kachnou i lineckým