Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Vykouzlete si oči jako z komiksu. Pomůže vám řasenka Miss Manga

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

24. 1. 2014

Mají vykulené oči a řasy jako panenky. I když jsou dívky z manga komiksů jen kreslené, proč se jim nepřiblížit? Na trh se dostala nová řasenka Miss Manga, která by měla k japonskému looku dopomoci.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Miss Manga/“/]

Už několik dní se v českých reklamách objevuje výrazná černo-růžová řasenka, která má vyčarovat pohled jako z japonského komiksu. Maďarská modelka Barbara Palvin má řasy až za roh a nejedna z nás si během sledování pomyslí, že by jí tenhle manga look taky mohl slušet. Stačí k tomu málo – řasenka a kvalitní tužka na oči. Oboje teď vyslala na český trh firma L’Oréal Paris.

Řasenka Miss Manga

objem: 8,5 ml
běžná cena: 249,-, do 28. ledna ve slevě v DM drogérii za 199,-

Zdroj: L'Oréal

Zdroj: L’Oréal

Základem je řasenka, kterou inzeruje i právě zmíněná reklama. Nese přízvisko Mega Volume a slibuje obrovský objem (údajně až patnáctinásobně výraznější pohled). Nečekejte ale zázraky, žádný závratný objem Miss Manga nepřinese, spíše naopak.

Řasenka ve výsledku spíše řasy odděluje a vytváří efekt pavoučích nožek. V ideální kombinaci naneste dvě vrstvy na horní řasy pohybem ve tvaru písmene Z a případně je ještě rozčešte hřebínkem, aby byly skutečně oddělené. Špičkou kartáčku se pak dají zvýraznit i spodní řasy do jakýchsi ostnů, zde ale postupujte už opatrněji, protože jinak vám může barva skončit na víčku.

Výsledek je opravdu výrazný, oči vypadají, jako by patřily panence. Pokud ale patříte mezi ty, které potřebují posílit hlavně objem, pak pro vás Miss Manga spíš není. Barva je sice sytá a dlouho vydrží, ale opticky by ještě více ubyl počet vašich řas.

Řasenka má poměrně výrazné, větší balení, ale perfektně se k ní hodí. Tvar kartáčku je kuželovitý, a i když na první pohled působí lehce vypelichaně, není to žádná vada. Má i ohebný kloub, což usnadňuje nanášení řasenky.

Tužka na oči Super Liner GelMatic

hmotnost: 5 g
běžná cena: kolem 6 liber (v přepočtu 200,- korun)

Toto je ještě větší novinka. Ať jsem hledala, co to šlo, nenašla jsem nové gelové linky v tužce v žádném českém obchodě nebo e-shopu. Cena tak pochází z britského, ale až se tužka dostane na český trh, zřejmě se bude pohybovat také okolo dvou set korun.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Co se týče srovnání s jinými tužkami od L’Oréalu, jde rozhodně o vypiplanou novinku. Téměř vše je na ní správně, aby vám líčení vydrželo co nejdéle, pokud nechcete sáhnout rovnou po fixe. Tužka je klasicky vysunovací, s ořezávátkem, matná a voděodolná (pozor na prsty, drží na nich opravdu fest). Barvou je intenzivně černá, ale kromě odstínu Ultra Black se v zahraničí prodává i tmavě fialová a šedá.

Výhodou, ale i nevýhodou je její hlavní změna: je totiž na gelové bázi. Což na jednu stranu přináší na vysunovací tužky až neuvěřitelnou výdrž (skutečně se za celý den nerozmazala). Na stranu druhou je ale poměrně měkká a budete s ní zápasit hlavně při ořezávání.

Nezkoušejte ji ořezat do špičky, to se jednoduše nepovede – dříve se vám zlomí. Jenže na tenké linky není ani určená (to spíše Perfect Slim nebo Blackbuster), zato kouřové líčení vám vykouzlí výborně. Pro manga look je tak bez problému použitelná.

Jde akorát o to, jak si vlastně onen manga look představujete. Pokud chcete jakž takž přirozené líčení s panenkovskými řasami, pak se kombinace těchto dvou výrobků vyplatí. Pokud ale plánujete vypadat skutečně jako z komiksu, bude to chtít nalepovací řasy a hodiny tréninku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Vykouzlete si oči jako z komiksu. Pomůže vám řasenka Miss Manga