×
WomanOnly

RECENZE: Vyzkoušeli jsme Cool Box, krabici s výborným smoothie i čevapčiči pro vegany

Cool Box 2018

Pokud rádi ochutnáváte nové jídlo a pití, pak je Cool Box přesně pro vás. Chladivá krabice s překvapením obsahuje lahodný džus i pomocníky na pečení.

Každý měsíc vám hodnotíme nová vydání Brandnooz Boxu, krabice s jídlem a pitím. Tentokrát tu máme ale novinku – Cool Box. Ten je plný chlazených výrobků od jogurtů a rostlinných tuků až po lahodný džus.

Běžně tyhle produkty v Brandnooz Boxu nenajdete, protože krabice často i několik dní čeká na poště, a tak by se obsah zkazil. Proto jsem byla trochu nedůvěřivá… ale zbytečně. Vše bylo precizně zabalené do krabice vystlané chladivými sáčky se speciálním gelem (které si mimochodem můžete schovat do mrazáku na moment, až si budete potřebovat ochladit třeba bolavý zub).

Stella Original a Cukrářská (2x 250 g, cena v obchodě 19,90,- a 22,90,-)

Cool Box přišel ještě před Vánoci, a tak určitě nejen já jsem ocenila dvě kostky rostlinných tuků na pečení od značky Stella. Verze Original se perfektně hodila na linecké cukroví a Cukrářská s máslovou příchutí zase šla na krém do ořechů.

S oběma tuky se jednoduše zacházelo a cukroví dopadlo na jedničku. Bylo tak akorát křehké, ani se nepřipálilo. Oba výrobky vznikly především z palmového oleje, ale pozor, certifikovaného. To znamená, že jeho výrobce usiluje o udržitelnost stávajících plantáží, aby se nerozšiřovaly do pralesa. Takže velký palec nahoru!

Hera Bez laktózy (250 g, cena v obchodě 27,90,-)

Pokud by vám dvě kostky nestačily, v Cool Boxu byla ještě Hera. Ovšem bez laktózy, což jsou ale ostatní rostlinné tuky také, až na opravdu malé množství. Upečené cukroví ostatně chutnalo stejně jako z výše zmíněné Stelly.

Rama Jednoduše rostlinná a S alpským mlékem (2x 400 g, cena v obchodě 2x 49,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

A ještě jednou rostlinné tuky. Sice jde o Ramu, kterou využívám spíš ve studené kuchyni, ale i tak je to jediná vada Cool Boxu – místo dalšího rostlinného tuku bych uvítala třeba pomazánku nebo nějaký dobrý sýr.

Každopádně šlo o verzi S alpským mlékem, která chutnala velice dobře, a Jednoduše rostlinnou (což v překladu znamená „z řepkového oleje“). Ta už byla slabší, měla divný ocas. Na druhou stranu je zcela bez laktózy, takže vegani budou nadšeni. Oba výrobky se navíc snadno roztíraly na pečivo.

Hollandia Balance – jogurtové smoothie (4x 230 g, cena v obchodě 4x 24,90,-)

Jogurtové nápoje rozhodně můžu a tahle smoothie od Hollandie byla extra dobrá. Tak akorát na menší svačinu. Kombinace ovoce výborné, dokonce i zázvor s banánem a červenou řepou. Jediným minusem je zbytečné plastové víčko na vrchu. Díky němu je kelímek částečně uzaviratelný, což ale u tak malého balení podle mě nemá smysl.

UGO Malina, jahoda, borůvka a jablko (250 ml, cena v obchodě 39,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Kdo nezná džusy od UGO, dostal díky Cool Boxu příležitost. A to zrovna velmi příjemnou, v krabici byla pro mě neznámá přáchuť s malinou, jahodou, borůvkou a jablkem. Za studena vylisované ovoce, žádný koncentrát a přidaný cukr. Džus byl výborný, akorát ta cena je bohužel vysoká. U kvalitního zboží se s tím ale musí počítat.

Veto VegiSteak čevapčiči (180 g, cena v obchodě 53,90,-)

Tohle je výrobek, který schytal asi nejvíc kritiky a posměchu. Přitom nezaslouženě. Jde o veganské čevapčiči, které je vyrobené z tofu, sójové bílkoviny, hrachu a řepkového oleje. Jistě, tradiční balkánská pochoutka z masa to není a rozdíl mezi nimi samozřejmě poznáte. Ale jako veganská alternativa proč ne.

Stačilo výrobek ogrilovat a s bramborovým salátem chutnal skvěle (hlavně díky koření). Po vánočních masových hodech to byla příjemná změna.

Zottarella Minis srdíčka (150 g, cena v obchodě 43,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Další výrobek, který mě na konci Vánoc potěšil. Malé kousky mozzarelly se skvěle hodí k rajčátkům a bazalce – máte během pár minut hotovou lehkou večeři. Jde navíc o novinku, kdy malé kousky sýra mají tvar srdíček. Samozřejmě se to chutí nedá srovnávat s pravou buvolí mozzarellou, ale jako alternativa ze supermarketu jsou ucházející.

Monte White Choco Splits (150 g, cena v obchodě 24,90,-)

Sladké jogurty od Monte jsou většinou oblíbené mezi dětmi, ale zahřešit si mohou přece i dospělí. A proč ne rovnou s novinkou s čokoládovými kousky a la stracciatella?

Jogobella Garden Fruits (150 g, cena v obchodě 12,90,-)

Novinka od Jogobelly chutná podobně jako ostatní jogurty této značky. Řada Garden Fruits přináší zahrádkové kombinace, já měla štěstí na ostružiny s malinami. Jogurt byl poměrně sladký a na moc dlouho nezasytil – obsahuje málo bílkovin. Pokud hledáte něco na svačinu, sáhněte radši po jogurtech islandského typu skyr.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*