Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Zkoušíme krém Garnier proti skvrnám. Přečtěte si, jak funguje

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

11. 8. 2013

Garnier přinesl na český trh nový sjednocující krém Spot Corrector. Při dennodenním nanášení by měl odstranit skvrny od slunce či po akné a stařecké skvrny. Přečtěte si v naší recenzi, zda krém skutečně fungoval.

Skvrny na obličeji jsou problém jakékoliv věkové kategorie. Mohou se začít objevovat samy od sebe, ale stejně tak i jako jizvičky po akné. Bojovat se s nimi dá také různými způsoby, nejčastěji pomocí make-upu nebo BB krémů. Garnier teď přišel s krémem, který by měl nepříjemné skvrny vyhlazovat průběžně svým působením, a ne je pouze zakrývat.

Krém se jmenuje Spot Corrector a má 50 ml, což je klasická velikost. Průměrná cena v drogériích se pohybuje kolem 249 korun, nejlevněji jsme ho našli na internetu za 189. Nejde tedy o úplně levnou záležitost.

Naleznete ho v kovové tubě, což není zrovna ekologické a estetické (obal vypadá po pár dnech zmačkaně), ale aspoň víte, kolik krému ještě zbývá. Důvodem je obsah, který by v běžné tubě zoxidoval. Proto se ani nedivte, když vám po delší době na vzduchu změní barvu – není to chyba. Texturou nevypadá jako klasický krém, ale spíše sérum – je velice lehké, i když hydratuje. Vůní připomíná citrusy, což souvisí s jeho složením.

S čím krém bojuje

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Tmavé skvrny jsou způsobené lecčím. Někdy je za tím pouhé stárnutí, jindy stres, hormony nebo UV záření. Je tedy jedno, kolik vám je let nebo jaký tón pleti máte – malé skvrnky se mohou objevit každé ženě.

Garnier však slibuje, že když budete nanášet jeho hydratační péči každý den, skvrn se zbavíte. Krém je založen na čtyřech efektech: předchází skvrnám tím, že bojuje s vnějšími vlivy, bojuje se vznikajícími skvrnami omezováním tvorby melaninu, vyhlazuje již vzniklé skvrny z dřívějška a celodenně hydratuje.

Za tím vším by mělo stát složení, kde najdete pět procent vitaminu C (proto ona citrusová vůně). Kromě redukce pigmentace by měl na pleti vytvářet i třpytivý efekt, to jsme však nezaznamenali.

Výsledky po používání

A teď k výsledkům. Abychom je správně viděli, měl by se krém používat čtyři týdny, my zkusili pouhé dva. Více nebylo potřeba. Co se týče problematické pleti, věřím jen výrobkům z lékárny, a tak jsem k tomuto byla trochu skeptická. Kupodivu ale fungoval výborně, a to i po tak krátké době.

Krém jsem používala na celý obličej každý den, a to ráno i večer. Pro mastnou a smíšenou pleť je výborný, protože nijak více nemastí, ale zároveň hydratuje a zanechává tvář jemnou. Malé jizvičky po pupíncích skutečně zesvětlily a na bocích tváří nejsou skoro vidět. V tzv. T zóně stále vidět jsou, ovšem tato část obličeje je také nejproblematičtější. Že vám ale zesvětlají i samotné pupínky, s tím nepočítejte, to není účel krému.

Co se pak týče skvrn od slunce nebo stáří, o těch mnoho referovat nemohu, ale efekt by měl být logicky stejně vydařený. Vzhledem k ceně tento nový krém vychází více než dobře, myslíte, že ho využijete? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Zkoušíme krém Garnier proti skvrnám. Přečtěte si, jak funguje