Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Babské rady na bolest kloubů. V Rusku vyrábí obklad z hořčice

Adéla Lišková

Adéla Lišková

25. 5. 2018

Bolest v kloubech jsme zažili snad všichni. Nejčastěji se objevuje v kolenou, zádech či loktech. Co použít jako první pomoc? Zkuste tento ruský lidový recept, který využívá léčivých sil hořčice.

Výhodou této tradiční léčivé masti je, že je opravdu účinná a navíc zabírá už po první aplikaci. Při přípravě si vystačíte s běžnými ingrediencemi, které téměř každý z nás najde doma v kuchyni.

Co budete potřebovat

  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 polévková lžíce pálivé hořčice
  • 1 čajová lžička jemné soli
  • 1 polévková lžíce vody

Jak na to

Všechny ingredience dejte do misky a míchejte je až do té doby, dokud se nevytvoří homogenní hmota. Tím je mast v podstatě hotová. Směs poté přelejte do uzavíratelné nádoby, ve které jí chcete uchovávat. Můžete použít například prázdnou skleněnou nádobku od krému. Mast uchovávejte v ledničce, měla by vydržet pár dní.

Použití

Naneste směs na bolavé místo a následně jej překryjte igelitovým sáčkem. Celé poté ještě převažte šálou, nejlépe z vlny. Nechte působit zhruba 2 hodiny. Proceduru nejprve provádějte než půjdete spát. Vaše klouby budou poté moci odpočívat, čímž se léčivé účinky hořčice posílí.

Účinky se dostaví už po prvním použití. Abyste dosáhli lepšího výsledku, opakujte aplikaci 5 dní za sebou. Podle potřeby můžete kůru přibližně za měsíc zopakovat.

Co pomůže na zánět šlach? Ulevte svým svalům a kloubům od bolesti

Na co ještě pomáhá hořčice?

Hořčičné semeno dokáže doslova zázraky. Pokud vás bolí hlava, naneste mast na čelo a spánky. Do pár minut by se vám mělo ulevit. Dále vám pomůže i při lehkých popáleninách – aplikujte vrstvu na bolavé místo a čekejte. Bolest co nevidět začne ustupovat.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Babské rady na bolest kloubů. V Rusku vyrábí obklad z hořčice