Menu
WomanOnly
Recepty na sladké Snadné

Recept na chalvu: Vyrobte si tuto zdravou pochoutku doma

Taťána Kročková

Taťána Kročková

Doba přípravy: 1 hod 30 min

Máte rádi chalvu? Překvapte své přátele a nabídněte jim o čajovém dýchánku vlastnoručně vyrobenou domácí chalvu! Že nevíte jak na to? Je to opravdu velice jednoduché!

Chalva je výživná zdravá pochoutka, kterou lze u nás dostat v prodejnách zdravé výživy nebo čajovnách. Základem chalvy je pražené mleté sezamové semínko, tzv. tahini. Prodává se chalva izraelská, řecká nebo již méně kvalitní polská. Může obsahovat nejrůznější přidané ingredience jako například oříšky, kakao či rozinky. Bývá slazena cukrem, medem či umělým sladidlem.

Pokud se rozhodnete vyrobit si chalvu doma, navštivte prodejnu se zdravou výživou a pořiďte si tyto suroviny:

Suroviny

4 porce

Postup přípravy

  1. Do misky dáte libovolné množství sezamové pasty (podle toho, kolik chalvy si přejete vyrobit) a vyberete si, čím si budete přát chalvu osladit. Můžete použít med nebo rýžový sirup či kterýkoli jiný slad. Obojí smícháte a vytvoříte hmotu, která musí být dostatečně hutná a pevná, aby ji bylo možné tvarovat. Hmotu důkladně opracujte a dejte řádně vychladit tak na hodinku do ledničky.
  2. Připravte si tácek a mísu s nasekanými oříšky (vyberte si nejlépe pouze jeden druh) nebo strouhaným kokosem nebo sezamovým semínkem. Ze zatuhlé hmoty tvarujte kuličky, které můžete libovolně obalovat v kokosu nebo sezamu nebo do ní můžete přidat výše zmíněné nadrobno posekané oříšky.
  3. Fantazii se meze nekladou. Je možné také do kuličky zapíchnout celou mandli nebo obalovat kuličky v kakau či skořici.
  4. Hotové kuličky chalvy uložte na tácek a před podáváním rozhodně skladujte v lednici.

Ohodnoťte tento recept:
4,3
Právě čtete

Recept na chalvu: Vyrobte si tuto zdravou pochoutku doma