Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Rodinné filmy 2013. Bavila nás bláznivá rodinka i odvážný hobit

Jana Davidová

Jana Davidová

2. 1. 2014

Pokud si chcete užít zábavu u filmů s rodinou, máme pro vás na výběr z letošní pestré škály rodinných filmů, v níž si přijdou na své jak malé děti, teenageři, tak i rodiče. Jsou totiž plné humoru, akce i dobrodružství.

FOTO: Walter Mitty a jeho tajny zivot

Zpracovat remake filmu zvažovali i Steven Spielberg, Ron Howard a Mark Waters. Zdroj: 20th Century Fox

Osamělý jezdec

Hledej poklad a najdeš muže, který ti zabil bratra.

Dobrodružný příběh plný humoru pojednává o přeměně uhlazeného právníka Johna Reida (Armie Hammer) na legendárního maskovaného hrdinu. Proměnu má na svědomí svým vypravováním indián Tonto (Johnny Depp). Aby učinili přítrž lidské nečestnosti, chamtivosti a korupci, vydají se společnou cestou, jež se stane akční jízdou plnou rozporů a překvapení vyvolávajících jednu vtipnou situaci za druhou.

FOTO: Osamely jezdec

Zdroj: Falcon

Westernová komedie plná hlášek režiséra Gora Verbinského, v níž si mohou diváci opět vychutnat herecké umění Johnnyho Deppa coby ztřeštěného podivína, tentokrát v roli výstředního indiána. Herec má indiánskou krev nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti. Jeho prababička byla členka kmene Čerokíů.

Millerovi na tripu

Měj trochu respektu, vždyť je to přece tvá matka!

David Clark je dealer marihuany, kterého okradou, a proto dluží svému dodavateli peníze. Ten mu sám nabízí řešení, a to propašovat zásilku z Mexika. Aby vše proběhlo nenápadně, přemlouvá David své sousedy, aby s ním sehráli menší divadýlko. Striptérka Rose zrovna dala výpověď v baru,  Casey utekla z domova a Kenny neví co se životem, tudíž všichni souhlasí. A tak vyráží falešná rodinka na výlet.

FOTO: Millerovi na tripu

Zdroj: Magic Box

Bláznivá humorná dovolená pro novou generaci od Rawsona Marshalla Thurbera, v níž se s naprosto skvělými herecký výkony předvedli Jason Sudeikis, Will Poulter, Emma Roberts a Jennifer Aniston. Ta v jednom z rozhovorů dokonce přiznala, že příprava na scény, kde předváděla tance jako striptérka, jí zabrala celý měsíc.

Univerzita pro příšerky

I přes averzi lze nakonec dospět k přátelství. Mike a Sulley jsou toho důkazem.

Mike Wazovski si přišel na Univerzitu pro příšerky splnit svůj sen – stát se úspěšnou příšerkou. Jenže hned ze začátku se jeho sen začíná bortit, když se mu do cesty připlete talentovaný Sulley, který se stává jeho sokem. Jejich rivalita nabere nakonec takových rozměrů, že jsou oba vyloučeni z elitního programu. Existuje jen jediný způsob, aby byli přijati zpět, a sice zakopat válečnou sekeru a spolupracovat.

FOTO: Univerzita pro priserky

Zdroj: Magic Box

Pixar se vrací s pokračováním úspěšného animáku Příšerky s.r.o. z roku 2001, jenž režírovali Pete Docter, Lee Unkrich a David Silverman. Plány na film se datují k roku 2005, ale až o pět let později začala jejich realizace. Budova Univerzity strašení je inspirovaná budovou Hamerschlag Hall na Univerzitě Carnegie Mellon.

Křídla Vánoc

Někdy si přejeme nesmyslné věci, protože nevidíme, že štěstí máme přímo před nosem.

Osudy čtyř naprosto odlišných, leč dobrých přátel, se odehrává primárně v nákupním centru. Jedné noci se Tomáš (Richard Krajčo) vážně zraní, načež je po záhadném vyléčení schopen vidět trápení i touhy druhých. A nejen to, je schopný jim i pomáhat. Jenže když se přání čtveřice začnou pomalu plnit, vše nabere nečekaný spád a odlehčená komedie se začíná měnit v smršť plnou dramatu i melancholie.

FOTO: Kridla Vanoc

Zdroj: Falcon

Komediální pohádku pro dospělé režírovala Karin Babinská. Jejím záměrem prý bylo ztvárnit film, který by v dnešní pesimistické době dokázal lidi potěšit a dal jim naději, že mohou něco udělat se svým životem a ovlivnit jeho správný směr. Když Babinská předložila scénář Krajčovi, řekla, že jej napsala přímo pro něj.

Ledové království

Jedině čin z opravdové lásky může rozehřát i to nejzmrzlejší srdce.

Anna vždy snila o rušném životě, nicméně místo toho byla osamocená, protože v zámku bylo prázdno a její sestra Elsa mezi nimi postavila zeď. O tom, že ji tím tak chtěla ochránit před svými schopnostmi, neměla však nejmenší tušení. Jenže jednoho dne Elsa své síly neovládne, uvrhne království do kruté zimy a uteče. Anna se tak vydává na výpravu, aby zachránila jak svou sestru, tak i království.

FOTO: Ledove kralovstvi

Zdroj: Falcon

Zpracování Sněhové královny v rukou společnosti Disney nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Původní pohádka, kterou napsal Hans Christian Andersen, je také nejoblíbenějším dílem Jejího Veličenstva dánské královny Margrethe II. Hlavní postavy Hans, Kristoff  a Anna jsou pojmenovány po samotném spisovateli.

Walter Mitty a jeho tajný život

Je načase přestat snít a začít konečně žít.

Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý fotoeditor, často utíká z reality do vysněného světa, v nichž se čím dál častěji začíná objevovat jeho nová kolegyně Cheryl Melhoff (Kristen Wiig). Avšak najednou nastane situace, kdy bude i ve svém životě muset přistoupit k činům, protože mu hrozí vyhazov. Aby si zachránil práci, musí se vydat po stopách nepolapitelného fotografa, čímž je postaven před nelehký úkol.

FOTO: Walter Mitty a jeho tajny zivot

Zdroj: 20th Century Fox

Energickou grotesku se smysluplným příběhem zrežíroval sám Ben Stiller, který si zahrál i hlavní roli. Dílo vzniklo na motivy dvě a půl stránky dlouhé povídky komika Jamese Thurbera. Není to však poprvé, co toto dílo inspirovalo filmové tvůrce. Setkat jsme se s ní mohli už v podání Normana Z. McLeoda z roku 1947.

Hobit: Šmakova dračí poušť

Nebezpečí neprověřuje pouze odvahu, ale i pevnost přátelství.

Tento film je druhým pokračováním dobrodružství Bilba Pytlíka, který doprovází čaroděje Gandalfa a třináct trpaslíků vedených nebojácným Thorinem Pavézou, aby jim pomohl získat zpět ztracené království Erebor. Přes všechny velmi nebezpečné nástrahy se jim nakonec podaří doputovat až k Osamělé hoře, kde musí čelit vůbec největšímu nebezpečí v podobě strašlivé nestvůry – samotného draka Šmaka.

FOTO: Hobit: Smakova draci poust

Zdroj: Continental

Proslulý dobrodružný příběh plný napětí zrežírovaný Peterem Jacksonem je zpracovaný podle slavné knižní předlohy J. R. R. Tolkiena. Natáčení trilogie Hobit bylo pro Nový Zéland tak ohromnou investicí, že dokonce hýbalo s kursem místní měny, protože se jeho výše odhaduje na miliardu amerických dolarů.

Nezapomenutelné prázdniny

Zábava a úspěch na nás může čekat i tam, kde bychom to nejméně čekali.

Dovolená s rodiči neosloví téměř žádného teenagera a v případě neoblíbeného Duncana (Liam Janmes) jde o hotovou noční můru. Spolu s jeho mámou totiž s nimi na prázdniny jede i její nesnesitelný přítel s dcerou. Vše se změní v okamžiku, kdy začně Duncan trávit čas se správcem vodního parku Owenem (Sam Rockwell), který mu podá pomocnou ruku, a tak se z jeho utrpení stává to nejlepší léto.

FOTO: Nezapomenutelne prazdniny

Zdroj: Bonton

Milý a pohodový film o možných problémech náctiletých. Přestože by tato tématika mohla být považována za už trochu otřepanou, režiséři Nat Faxon a Jim Rash se jí zhostili skvěle. Snímek se měl prvně odehrávat v roce 1984, jenže kvůli sníženému rozpočtu se děj přesunul do současnosti, což mu ale na půvabu nijak neubírá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rodinné filmy 2013. Bavila nás bláznivá rodinka i odvážný hobit