Menu
WomanOnly
Láska

Rozdíl mezi láskou a zamilovaností. Našla jste už toho pravého?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

17. 4. 2019

Nová známost s námi občas udělá divy, jak rychle poblouznění přišlo, tak rychle však může také odejít. Jaký je rozdíl mezi láskou a zamilovaností? Následující znamení vám napoví, že se již nejedná o počáteční okouzlení, ale o pravou lásku!

1. Nevadí vám jeho chyby

Při randění je přirozené, že každý se chce před svým objektem zájmu ukázat v co nejlepším světle, ke vztahu muže a ženy však patří vzájemné poznávání, a to se vším všudy. Důkazem lásky je, že znáte partnerovy chyby a slabé stránky, a přesto ho milujete i s nimi. Nepředstavuje pro vás nějakou věc, kterou, když už je trochu ošoupaná a rozbitá, vyměníte za novou.

2. On zná ty vaše

A podobně to platí i naopak. Ani vy se nebojíte před partnerem odhalit svoje nedostatky, protože víte, že vás bude mít stále rád. Nemáte strach, že by vás opustil kvůli tomu, že jste zrovna přibrala pár kilo. Nemáte problém před ním chodit nenalíčená. A nebojíte se ho představit své totálně trhlé rodině. Zkrátka víte, že vás má rád takovou, jaká jste.

3. Můžete se na něj spolehnout

Pokud jste zamilovaná, jste z dotyčného celá paf a chtěla byste s ním trávit nejlépe každou volnou minutu, láska však znamená hlavně to, že v partnerovi máte oporu. Nebojíte se mu svěřit se svými obavami a trápeními a víte, že vás vždy podrží. A pokud byste se ocitla v problémech, nenechal by vás ve štychu. Zkrátka víte, že se na něj můžete spolehnout.

Fáze zamilovanosti ve vztahu. Jak se liší zamilovanost od okouzlení a jak poznat přechozený vztah? Odpovídá psycholožka

4. Překonali jste krizi

Na začátku vztahu obvykle všechno vypadá růžově, časem se však vždy objeví nějaký problém, a prvotní poblouzení a zamilovanost je ta tam. Láska však znamená, být spolu nejen v dobrém, ale i ve zlém. Pokud jste již nějakou tu krizi či větší hádku ve vztahu překonali, jde o znamení, že vám na sobě navzájem opravdu záleží, a proto jste ve věcech, na kterých se neshodnete, ochotni udělat kompromis.

5. Je pro vás nejdůležitější

Všichni kolem sebe máme mnoho lidí, které máme rádi a oni nás, pokud však prožíváte opravdovou lásku, je pro vás partner tou nejdůležitější osobou v životě. Pokud vás potká nějaký mimořádný úspěch, je prvním, s kým ho půjdete slavit. A jestliže se vám stane něco špatného, je prvním, koho požádáte o pomoc.

Může být žena či muž zamilovaný do dvou lidí najednou?

6. Milujete sblížení

Zamilovaní lidé jsou ovládáni vášní a touhou po těle druhého, ve fázi lásky vám však jde především o sblížení s partnerem. Proto si stejně jako sex užijete i obyčejné mazlení.

7. Přemýšlíte dopředu

Zamilovaný člověk si užívá přítomného stavu a nemyslí na to, co bude zítra. Vážný vztah ovšem znamená, že s druhým počítáte do budoucna. Nemusíte zrovna ještě plánovat dítě a svatbu. Ale je vám myšlenka, že s dotyčným zůstanete již napořád, příjemná?

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rozdíl mezi láskou a zamilovaností. Našla jste už toho pravého?