×
WomanOnly

Může být žena či muž zamilovaný do dvou lidí najednou?

Může být žena zamilovaná do dvou mužů najednou, může být muž zamilovaný do dvou žen

Zamilovaný moc nevidí, to je pravda. Milovat a být milován je touhou všech, žen i mužů. Ona láska je základní lidskou potřebou. A víte, co je na ní zvláštní? Nelze ji přesně definovat. Každý jsme ji za život pocítili a nejen jednou. Ať už to bylo v dětství od rodičů či partnera opačného nebo stejného pohlaví. Lásku každý prožívá totiž jinak, každý by ji proto i jinak popsal. Jeden by řekl, že toho člověka milujete celou svou duší, každou svou buňkou. Prostě jste láskou tak přeplněni, že ve vás už není místo pro kohokoli jiného.

Vše se změní jako mávnutím kouzelného proutku

A pak najednou bum! Jste pořád zamilovaní a z ničeho nic, když to nejméně čekáte, v práci, v parku, v restauraci nebo někde jinde, narazíte na nového člověka. Člověka, který vás zaujal, člověka, ke kterému cítíte něco, co víte, že není správné. Že byste to cítit neměli, protože vy zamilovaní přeci už jste.

Rozdivočelí motýlci v břiše

Jste zmateni. Rozhodně nehodláte po tomto člověku vyjíždět, ale stačí jen když s vámi mluví a vám se v břiše rozdivočí motýlci. Nevěru neplánujete, ale pokud vás okouzlí někdo jiný, není vyloučeno, že se k ní nesnížíte. Však víte, jaké pokušení to je chodit okolo rozbalené bonboniéry. Neodolají jen tvrďáci, a to vy možná nejste.

Jste zamilovaní, přiznejte si to

Pak si najednou promluvíte sami se sebou a vaše druhé já přijde s obviněním, že jste se zamilovali. A vy tomu druhému já nemůžete odporovat, protože víte, že má asi pravdu. Ale copak je to možné milovat dva lidi najednou?

Lze milovat dva lidi zaráz?

V reálném životě to jde, v telenovelách tento jev asi neuvidíte, to je pravda. José Armando bude milovat vždy jen Esmeraldu a Esmeralda José Armanda, i když jim do života vstoupí jiní perspektivní partneři. Ale život není telenovela a mnohdy dokáže být barvitější, než si dokáže jakýkoli scénárista vůbec představit.

To, co uděláte, co řeknete, může zranit

Co tedy znamená, když chováte stejné či podobné city ke dvěma různým osobám? Znamená to jediné, že jste člověk a že se to stát prostě může. Cit jako takový není nebezpečný, ale reakce či rozhodnutí, které u vás tento cit vyvolá, nebezpečné a zraňující být mohou. Nejen pro stávajícího partnera či toho potenciálního, ale také v konečném důsledku i pro vás. Vy se totiž můžete rozhodnout špatně.

Která židle je pohodlnější?

Je na vás, zda si sednete na dvě židle a budete doufat, že se rozmyslíte, na které se vám sedí lépe nebo zda se prostě přes ten druhý cit pokusíte dostat. Možná vám jen pomůže, když přestanete tuto osobu vídat. Můžete to být možná láska, nebo poblouznění, je to však také rozhodnutí, které můžete jiným rozhodnutím opět změnit. Ale jak toto rozhodnutí změnit? Jak si vybrat?

Jak se to mohlo stát?

Ten, kdo v podobné situaci nikdy nebyl, nepochopí, jak těžké je se v tomto případě rozhodnout. A jak se rozhodnout správně. Jak se mohlo stát, že jste se zamilovali ještě do dalšího člověka? Možná jste u tohoto člověka našli něco, co u svého stávajícího partnera postrádáte, může to být něco sexuálního, psychického, citového.

Stojí mi vůbec za to?

Než panikařit, je mnohem lepší sednout si a zamyslet se. Zvážit všechna pro a proti, co od života očekáváte a který z potenciálních partnerů do budoucna těmto plánům víc odpovídá. Zcela stranou musíte dát sex, vášeň, touhu. To jsou prostě dekorace, které časem zevšední a nebudete na ně klást pak už takový důraz. Musíte se zaměřovat na jiné hodnoty, které mají předpoklad zůstat stejné i v budoucnu.

Ať neprohloupíte

Mějte na paměti to, že váš současný partner může být pro vás tím dokonalým z 80 %, ale už jste na jeho přednosti tak zvyklí, že vás snadno dokáže těch 20 %, které najdete u toho druhého člověka tak zblbnout, že se nakonec rozhodnete pro pouhých 20 %, které vám však po čase přirozeně přestanou stačit a vy si budete trhat vlasy, že jste pro 20 % přišli o 80 %.

Jak dědeček měnil až vyměnil

Ano, to můžete být vy, váš případ. Je to jako ta pohádka Jak dědeček měnil až vyměnil. Původně dostal od bohatého kupce, kterého zachránil, zlato o velikosti koňské hlavy a domů nakonec nepřinesl nic, protože jehlu, ke které si po všech těch výměnách přišel, vytratil, když lezl přes plot.

Lze snadno vyměnit hodnotnou věc za kočičí zlato

Co si z tohoto příběhu vzít? Hned dvě ponaučení. Je jednoduché vyměnit hodnotnou věc za ne tak hodnotnou, protože nám to v ten moment připadá jako skvělý nápad. Víte, co mu řekla babička, když zjistila, že ten její starý pomatenec mohl původně domů přinést zlato o velikosti koňské hlavy, kterou nakonec vyměnil za jehlu pro ni a kterou ještě k tomu ztratil? „Nu, chválabohu, můj holoubku, žes ty sám ses vrátil. Pojďme do jizby večeřet!“

Když dekorace už neplní svou funkci

A tady to vidíte. Žádné dekorace, žádné blyštivé zlato. Ďedoušek už tak nebyl štramák jako zamlada a babička jakbysmet. Zbylo jim jen to základní – láska, vzpomínky, přátelství. Jiná babička by ho možná z chalupy hnala a do hlupáků mu nadávala. Možná by to udělala žena, do které byl dědoušek poblázněný zamlada, ale kterou si nakonec nevybral, protože se rozhodl pro tu svou milovanou babičku.

Co nesmíte při rozhodování dělat?

Když se rázem zamilujete do někoho nového, často máte tendenci porovnávat nový objev s tím starým. A stává se to tak velmi často, že usoudíte, že ten nový je přitažlivější, má vás víc rád a víc se stará. Je tomu ale skutečně tak?

Být znovu zamilovaný

Sexuální vášeň po pár letech vyprchá, ale pravá láska dozraje do skutečně šťastného vztahu. Nový objev vás může vzrušovat a oživovat vzpomínky na to, jaké to je být znovu zamilovaný. Ale zamilovaní jste přeci byli i s tím prvním partnerem.

Nenechte se ošálit sladkou chutí

Je to jako víno. Na počátku je sladká, přesladká šťáva, která se časem změní ve víno. Sladká chuť je pryč a zůstane nápoj, který se už jen tak nezmění, nápoj, který se může někomu zdát trpký. Lze jej dokonce archivovat a časem může dozrát k dokonalosti. Nápoj, který ocení jen milovníci vína. Neocení jej ti, kteří milují pouze tu sladkou šťávu a která je sladkou jen nepatrný okamžik.

Mnohomužství či mnohoženství je také řešení

Nebo můžete mít oba/obě, ale měli by o tom vědět. Zdá se vám to nemorální? Mnohoženství je  nám známé, ale mnohomužství? Tomuto se říká polyandrie neboli mnohomužství a praktikuje jej necelé jedno procento světové populace. Nejčastěji se tak děje v Tibetu. Žena má více manželů ne proto, že by tibetské ženy byly tak náruživé, ale děje se tomu tak z čistě ekonomických důvodů. Mnohdy má tak žena tři manžele, se kterými vychovává děti a ty děti vlastně ani nevědí, kdo je jejich biologickým otcem. Neví to vlastně nikdo, ani matka, ani otec.

Rozhodnutí, které změní směr života

Tento článek není o tom, zda je lepší zůstat se svým původním partnerem a dát sbohem tomu novému. Je to o rozhodnutí. Zásadním rozhodnutí, které může zcela změnit mapu vašeho života. Je to o tom, že si na spoustu otázek musíte racionálně odpovědět a nemít na nose růžové brýle. U většiny našich mužů by ženy s polyandrií zřejmě moc nepochodily a pochybuji, že muži u žen s takovým podobným nápadem. Proto jediným řešením zůstává rozhodnout se. A pokusit se rozhodnout správně. Láska je zkrátka komplikovaná a když se musíte rozhodovat mezi dvěma možnostmi, je to dvakrát tak těžší.

4.1/5 - (53 votes)
4.1/5 - (53 votes)


1 Komentář Může být žena či muž zamilovaný do dvou lidí najednou?

  1. Paní autorko, co jste vystudovala? S kým ty svoje bláboly konzultujete, než je vypustíte do světa?
    Vůbec netušíte, co je to být zamilovaný/á. Je to přece jen chemická reakce, ale pokud do ní nedáte dostatek činidel, možná něco vzplane, ale výbuch to nebude! a budou-li se poblíž vyskytovat další činidla, máte potřebu se sloučit a pokusit se o novou reakci… Buď toho nejste schopna (možná jste psychopatka) nebo vás to (ne)štěstí zatím ještě nepotkalo. Možná jste nezažila bezpodmínečnou lásku své matky (tj., že vás kárala za chyby, a z očí jste jí vždy vyčetla, že vás přesto miluje), možná váš otec byl sukničkář a matka to roky přehlížela a ještě se snažila tvářit, že je to normální. Takových poznamenaných dušiček tu po světě běhá spousty. Miluju zmrzlinu a vždycky mám problém si vybrat. Miluju svého partnera a protože jsem atraktivní, kdejaký zajímavý chlap se snaží mi nadbíhat (reagovat se mnou), občas se přistihnu při hříšných myšlenkách a někdy lehce flirtuji, ale jsem svou chemickou reakcí plně saturována (nasycena). Dokud jsem nebyla skutečně zamilovaná, jen jsem si to namlouvala, své partnery (krásné i bohaté) jsen neměla problém podvést i s těmi méně „zajímavějšími“. Přestaňte radit v tak vážných věcech, které nakonec formují celou společnost! Kvůli vám a podobným je dnešní svět tak pomatený, povrchní a nemocný.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*