Menu
WomanOnly
Krása

Ruce jsou vizitka ženy. Jak se o ně správně starat?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

7. 2. 2015

Ruce používáme celý den, takže logicky dochází k poškozování pokožky působením saponátů, nošením těžkých věcí, prací na zahradě a podobně. Určitě se nechcete stydět, když někomu podáváte ruku, proto si přečtěte naše rady, jak o ně správně pečovat. Vaše ruce budou krásné i bez péče profesionálů.

Při domácích pracích používejte rukavice

Zejména při používání čisticích prostředků nezapomeňte na rukavice. Stojí pár korun a vaše ruce se díky nim přestanou vysušovat, takže nebudou vrásčité a nepříjemně drsné. Po skončení jakékoliv práce, při které jsou ruce namáhané, je vždy umyjte jemným kartáčkem v teplé vodě a ještě vlhké natřete mastným krémem, který nechte vsáknout do pokožky.

3 důvody proč máme suché ruce v zimě a 3 tipy na účinnou pomoc

Na noc si ruce natírejte krémem

Před spaním si natřete ruce výživným krémem, aby mohl působit celou noc. Je možné na ně navléknout bavlněné rukavice, pokud se bojíte, že se krém setře.

Skvrny odstraňujte citronem

Když vám na rukou zůstanou tmavé skvrny od jídla nebo například barvy, zkuste je co nejrychleji potřít šťávou z citronu a vydrbat kartáčkem.

Lokty zjemníte olejem

Pokud máte zrohovatělou a červenou kůži na loktech, jednou denně je masírujte olejem. Klidně můžete použít olivový nebo rostlinný, který používáte v kuchyni, nemusíte utrácet za speciální přípravky k tomu určené. Vaše lokty budou za pár dní zase jemné.

Unavené ruce namočte do vlažné vody

Máte-li unavené ruce po celodenní namáhavé práci, ponořte je až po lokty do vlažné vody s přídavkem koupelové soli nebo oleje. Po každé koupeli ruce ještě namasírujte výživným mastným krémem od prstů až po lokty, uleví se vám během okamžiku. V ideálním případě zapojte partnera a budete si připadat jako v masážním salonu.

Vyznáte se v čtení z ruky? Chiromantka prozrazuje, co vše mohou ruce sdělit!

Domácí zjemňující kúra

Na zjemnění a vyhlazení rukou si doma vyrobte mast, kterou používejte jednou týdně. Budete potřebovat 10 g kafrového lihu, 10 g glycerinu a šťávu z 1 citronu. Všechny ingredience smíchejte, před každým použitím protřepejte a vmasírujte do ještě vlhké pokožky.

Péče v zimě

I v zimě můžete mít krásné ruce. Kdykoliv si vzpomenete, promašťujte je krémem, nejlépe s obsahem bambuckého másla. Před mrazem je chraňte rukavicemi, ty nefungují jen jako módní doplněk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ruce jsou vizitka ženy. Jak se o ně správně starat?