×
WomanOnly

Růst vlasů: 5 nejčastějších důvodů, proč vám ještě nedorostly dlouhé vlasy

Zdroj: Shutterstock.com

Necháváte si dorůst dlouhé vlasy, ale nedaří se vám to? Rozlučte se s žehličkou na vlasy a zařaďte na jídelníček více masa. Podívejte se na pět nejčastějších chyb, které ničí vlasy.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Nestříháte si vlasy

Začněte tím, že se zbavíte případných poškození, které na vlasech nyní máte. Pokud máte roztřepené konečky, teď je ten pravý čas si vlasy nechat ostříhat. Zároveň se musíte vzdát používání chemických barev a vlasových přípravků, které vám je poškozují nebo mají za úkol měnit jich přirozenou strukturu, například narovnávat kudrnaté vlasy.

Neberete v úvahu rozmary počasí

I vlivy počasí můžou mít na vlasy katastrofický dopad. Obzvlášť v létě a na podzim, kdy hodně svítí slunce a fouká vítr, musíte být na pozoru. Pokud víte, že budete trávit na slunci delší čas, například na dovolené u moře, rozhodně se vyplatí koupit si speciální přípravek na vlasy s UV ochranou.

Také vítr způsobuje roztřepené konečky, proto je před ním chraňte pod kloboukem, zabalte je do šátku nebo si zapleťte cop. Když se ale tomuto počasí nemůžete vyhnout, umyjte si vlasy a vyživte vlasy extra dávkou kondicionéru na konečky.

Neumíte si správně mýt vlasy

Pamatujte, že mýt vlasy v horké vodě není dobrý nápad. Jakýkoliv extrémní vychýlení teplot vlasy velmi poškozuje. Proto při příštím mytí vlasů raději zvolte chladnější teplotu vody, navíc se vám budou tím pádem i více lesknout a zabráníte vzniku lupů.

Po umytí vlasy můžete zabalit do ručníku, ale v žádném případě je mokré nerozčesávejte, ani nevysoušejte ručníkem. Pouze z konečku jemně ručníkem vysajte vodu a nechte volně uschnout. Pokud ale nemáte dost časů na schnutí vlasů přírodní cestou, fénujte je na nejnižší teplotu.

Nedodáváte vlasům ty důležité živiny

Vlasy, stejně jako pleť, potřebují ty pravé vitamíny, živiny a prvky v potravě, aby byly zdravé. Zvyšte příjem proteinů, zdravých tuků a nezapomeňte ani na pití osmi sklenic vody denně. Dostatek spánku a celková spokojenost, dělají s organismem divy, proto se snažte co nejvíce vyhnout stresovým situacím a více odpočívejte.

Žehlíte si vlasy a nosíte culíky

Když se rozhodnete nechat si narůst dlouhé vlasy, musíte se na určitou dobu rozloučit s kulmou, žehličkou a natáčkami na vlasy. Vlasy také ničí příliš pevně utažené culíky nebo drdoly, které mají tendenci vlasy vytrhávat z kořínků.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*