Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Sexuální smajlíci jsou v oblibě. Které emotikony naznačují sexuální návrh?

Emotikony hýbou světem. Protože je virtuální komunikace mnohdy i četnější než ta skutečná tváří v tvář, pomocí zkratek a symbolů se vyjadřuje kde co. Obrázky na chatu nebo v smskách se tak stávají naši každodenní rutinou. Dáváme najevo, že jsme šťastní, udivení, v rozpacích, rozzlobení, ale třeba také, že odpočíváme či chceme sex. Jak dát protějšku či objektu svého zájmu pomocí smajlíků najevo, že bychom s ním rádi strávili intimní chvíle ve dvou nebo se trochu více sblížili?

Které smajlíky naznačují flirt?

Jedna věc je navrhnout sex skrze komunikátor, sociální sítě nebo SMS zprávy partnerovi, kterého dobře známe, druhá věc je nezávazný flirt s člověkem, kterého jsme třeba ani osobně neviděli. Není totiž ničím neobvyklým, když vám v komunikátoru na sociální síti přistanou podivné smajlíky a náznaky od zcela cizí osoby, která má například v profilovce medvěda a pomalu ani nevíte o koho jde. Jak se v tom vyznat? Co tento člověk naznačuje a jde o sexuální obtěžování, anebo si to jenom špatně vykládáte?

Rozpoznat správný význam smajlíků je někdy obtížnější. Přece jen jde o pouhé značky a v psané formě se může snadno stát, že se lidé vůbec nepochopí a neví, jak kdo co myslel. Tohle se ostatně děje vcelku dost často. Nikdo vám nedá jednoznačnou odpověď na to, kteří smajlíci naznačují sexuální návrh a svádějí vás k flirtu. Je to třeba smajlík s vyplazeným jazykem :-P, který může evokovat francouzský polibek nebo orální sex? Či snad je to mrkající smajlík ;-), který naznačuje možnost flirtu a takového “však ty víš”?

Panenská blána a její protrhávání. Proč většina žen při prvním styku nekrvácí?

Jak naznačit smajlíkem sexuální zájem – jdeme rovnou na věc?

Poněkud tvrdšího kalibru jsou ale smajlíky představující falické symboly, například lilky, okurky, cukety a tak podobně. S těmi se můžete setkat třeba v případě trapného sexuálního obtěžování ze stran sexuálně frustrovaných mužů na internetových seznamkách, pokud vám ovšem rovnou nepošlou reálné foto svého vlastního penisu. Škebličky, broskvičky a lasturky si mezi sebou spíše posílají lesbicky orientované ženy v rámci milých hrátek a partnerských náznaků příslibu vášnivého milování.

Pokud někdo prohodí sexuální narážku, můžete odpovědět příslušným smajlíkem, který nezamítá drzý či odvážný návrh. Mezi takovéto odpovědi patří třeba smějící se smajlík s kapkou potu padajícího z čela, který vypovídá o tom, že vám dotyčný dává pořádně zabrat a jste z toho celí paf, až jste se zpotili. Může to být ale i docela obyčejný úsměv 🙂 nebo polibek :-*. Zaujmout můžete i červenajícím se smajlíkem se sklopenými řasami, který dělá drahoty.

Polibky a srdíčka – smajlíky, které sdílí ženy mezi sebou

Se smajlíkem, který označuje polibek, to může být poněkud zavádějící a ošemetné. A zrovna tak se srdíčkem. V prvé řadě vám ho možná pošle téměř každá kamarádka, která vás tituluje slovy „zlatí“, „drahoušku“, „zlatíčko“ nebo „srdíčko“ – a myslí to s vámi dobře. Tyto smajlíky vyjadřují náklonnost, laskavost, přátelství, empatii, emocionální podporu – a to hlavně mezi ženami. Muži si polibky a srdíčka obvykle neposílají.

Zrovna tak ale polibky a srdíčka uplatníte v milostných záležitostech, na rozloučenou, na uvítanou, když někoho milujete, těšíte se na něj či se chystáte na společně strávený večer plný lásky a milování.

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

Šťouchnutí na Facebooku a sex

Možná máte ještě v živé paměti, jak před pár lety “frčelo” šťouchnutí přítele na Facebooku. Tehdy se o tomto počinu mluvilo právě v souvislosti s jasným sexuálním náznakem. A tak se přátelé nebo milenci navzájem z legrace šťouchali a šťouchali a šťouchali…

Nejčastější smajlíky, které naznačují sex

Sociologové samozřejmě prozkoumali, jaké smajlíky používají lidé pro seznamování. Před časem Kinseyho institut, jehož výsledky publikoval magazín Plos One, zjistil, že 30 % z 5 300 nezadaných mužů a žen ve věku od 18 do 94 let běžně používá při seznamování smajlíky. Ale to není všechno. Údajně také ti, jejichž psaná forma komunikace se emotikony jen hemží, mají více nabídek ke schůzkám a sexuálním nabídkám. Jak je to možné? No zřejmě to bude jistou emotivností a bezprostředností, text se smajlíky více zaujme a nepůsobí tak suše a neosobně.

Víme přece, že psaný způsob komunikace prostý emocí může často vyvolávat mylné dojmy, mystifikace a nedorozumění. Pak nepoznáme, zda dotyčný použil ironii, anebo to, co napsal myslí smrtelně vážně. Nepoznáme, zda je naštvaný, anebo zrovna žertuje. A také si nevšimneme jistých náznaků… které třeba poukazují na to, že se někomu líbíme a rád by nás pozval na rande.

Sexuální emotikony lilek a broskev

Zdroj: Shutterstock

Na spojitost mezi emotikony a sexualitou upozornila i kanadská Univerzita Britské Kolumbie, která na stovkách dobrovolníků zkoumala, jaké smajlíky použijí, pokud chtějí vyjádřit sexuální návrh. Nejčastěji se objevovaly tyto ikony –  mrkací smajlíci, polibky, vypláznuté jazyky, smích s kapkou potu a lilek jakožto symbol penisu. Tyto skryté náznaky se dají v případě průšvihu obejít a stočit pozornost k jejich prvotnímu významu – jde tedy o nepotvrzené dvojsmysly, ze kterých se můžete i snadno vykroutit, pokud budete nepochopeni či odmítnuti.

Nemám zájem o sex. Na co si dát pozor?

Možná vás i zajímá, jak zdvořile někoho odmítnout, anebo mu třeba smajlíkem naznačit, že to už docela přehání. Dávejte si také pozor na používání některých smajlíků, které by si třeba mohl někdo špatně vyložit. Neposílejte jen tak polibky nazdařbůh a nesmějte se všemu jako měsíček. Pokud vám bude některý muž posílat jasné sexuální návrhy a vy budete odpovídat klasickým vysmátým smajlíkem :-), rozhodně se dotyčného nezbavíte. Je třeba mu svůj nezájem dát najevo jasně a srozumitelně. Pokud si nejste jistá tím, co naznačuje, zkuste se zeptat přímo, upřímností můžete dotyčného třeba i příjemně překvapit. Buďte asertivní a udělejte si s ním pořádek.

Je snad jasné, že ženu jako sexuální návrh potěší spíše obrázek vyjadřující květinu, než lilek nebo okurku. Některým mužům to asi očividně moc nedochází, ale milé dámy, nezoufejte – gentlemani určitě ještě nevymřeli. Pozor dávejte na mrkací smajlíky. Příkladem může být zkušenost čtenářky Aleny, která s mrkáním poněkud narazila.

“Oblíbila jsem si mrkací smajlíky. Když jsem po čase zjistila, že si je většina lidí vykládá zcela jinak, než jak je zamýšlím, rozhodla jsem jejich používání omezit. Asi jsem to s nimi začala přehánět, protože jsem dostávala otázky typu – proč pořád mrkám, co za tím je a jak to vlastně myslím? Říkám si, že to mohlo vzbuzovat nejistotu a možná i pocit, že neustále flirtuji, což tedy rozhodně nebyla pravda! Jedna zpětná vazba byla i negativní – dotyčnému člověku mrkající smajlík připomínal nepříjemný škleb, který vyvolával spíše negativní pocity. Proto se teď snažím rozšířit si škálu používání smajlíků a nepřehánět to. Ono čeho je moc, nikdy nepřináší kýžený efekt a ledaskdo by si to mohl špatně vykládat.”

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Sexuální smajlíci jsou v oblibě. Které emotikony naznačují sexuální návrh?