Menu
WomanOnly
Soutěže

Soutěžte o balíček betaglukanů pro celou rodinu

Množností, jak posilovat imunitu, je celá řada. Spolehlivými pomocníky jsou betaglukany, jejichž účinky jsou mimořádně důkladně studovány. Betaglukany jsou účinné zejména tehdy, pokud jsou správně izolovány a je jich dostatečné množství.

Opět je tady část roku, kdy musí obranyschopnost pracovat na plné obrátky. Základem pro její správnou funkci je pravidelné otužování, přiměřený pohyb a pestrá a vyvážená strava. Kromě toho ale pro sebe můžeme udělat ještě víc – například přidat kvalitní potravinový doplněk, který tělu doplní látky, které bychom prostřednictvím klasické stravy nepřijímali v dostatečném množství.

To platí i o betaglukanech, o které v důsledku průmyslového zpracování potravin přicházíme. Podle odborníků by dospělý člověk měl betaglukanů běžně přijímat 100-200 mg denně, při onemocnění se denní dávka může zvýšit na 500 mg. Nejlepších účinků přitom dosáhneme, budeme-li tyto látky konzumovat v dostatečném množství po celý rok.

 „Betaglukany prokazatelně patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky na podporu imunity, které máme k dispozici,“ uvádí prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D. a dále vysvětluje: „Betaglukany aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám.“ Betaglukany mohou pomoci také při infekcích a nachlazeních, navíc mohou urychlit hojení ran a snižovat cholesterol.

Kvalitní doplněk stravy by měl obsahovat dostatečné množství látek, zároveň záleží na tom, jak byly získány. „Při izolaci betaglukanů nezáleží tolik na jejich původu, ale na čistotě, která by měla být min. 70%. Za izolaci nepovažujeme rozemletí potraviny. Z mých zkušeností mají nejlepší biologické účinky betaglukany získané z kvasnic,“ říká profesor Větvička.

Výherní balíček plný zdraví

Betaglukan Junior

Doplněk stravy Betaglukan junior

Ve výherním balíčku se skrývají betaglukanové přípravky jak pro Vás, tak pro vaše děti. V každé tobolce doplňku stravy Betaglukan FORTE je obsaženo 250 mg kvasničného betaglukanu s certifikovanou čistotou přes 70 % a také denní dávka vitaminu C, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Přípravek je vhodný zejména pro krátkodobé užívání.  Pro děti od tří let je určený přípravek Betaglukan JUNIOR, který obsahuje 100 mg čistých kvasničných betaglukanů v každé denní dávce. Kromě toho v něm nalezneme vitamin C, inulin, zinek a nukleotidy, které jsou součástí řady enzymů. Pro nejmenší děti už od 1 roku je potom určen sirup Glukánek, doplněk stravy schválený Českou pediatrickou společností s příjemnou pomerančovou chutí. Sirup je díky původu betaglukanů z kvasnic zcela bez náznaků nepříjemné vůně či chuti hub.

Více na www.pripravky-apotex.cz.

Jaké potraviny jsou bohatým zdrojem betaglukanů?

  1. Maso, sýry a mléčné výrobky
  2. Houby, kvasinky a obilniny, jako je ječmen nebo oves
  3. Kvasinky a bylinné rostliny, jako je třeba máta nebo meduňka

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 30. září do 15:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište Betaglukan FORTE. Vyhrává 15.,25., 35., 75. a 100. správná odpověď.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Informace o nakládání s Vašimi osobními údaji během soutěže naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Soutěžte o balíček betaglukanů pro celou rodinu