Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Správná vlasová kosmetika: Pojďme hrát HAIR PLAY!

Redakce

Redakce

20. 7. 2013

Každá chceme být lvice salónů a oslňovat svou hřívou, ale někdy si neuvědomujeme, že zde platí oko za oko, zub za zub. Čas, který věnujeme péči o vlasy se odráží na jejich vzhledu a přiznejme si, ne každá z nás to pravidelně dodržuje. Přináším pár osvědčených typů, jak skloubit vizuální a časový faktor.

HLADKÉ JAKO SAMET

Ze všech stran slyšíme, že po umytí je nejlépe nechat vlasy volně uschnout a zbytečně je netrápit fénem. No jo, ale která z nás si může tento luxus dopřát? Problémem většiny z nás jsou vysušené konečky po umytí, které působí nepěkným dojmem.

Pořád jsem toužila po něčem, co mě nebude časově limitovat a taky nezatíží mou peněženku.Maska! Neuvěřitelného výsledku jsem se dočkala po použití masky Wonder od firmy Gestil. Nezabere déle než pět minut a budete se divit, co s vašimi vlasy dokáže. Ucítíte, jak vlasy dýchají a omráčí vás znovu nabytým leskem. Pozitivní je, že slovo hloubka se zde týká opravdu regenerace, nikoli našich peněženek.

TVAR JAKO OD SOCHAŘE

To je moje ranní můra. Outfit sladěný, make-up na jedničku, ale ty vlasy. Chci časový kompromis a dokonalý tvar. Nedám dopustit na vlasové tužidlo od L´oréal Paris Invisi´Fix, které vetřu do konečků vlasů. Kratší vlasy vytvaruji lehce kulmofénem a okolo těch delších omotám na pár minut papiloty a přejedu fénem. Opravdu stačí chvilka a tužidlo vlasy zkrotí. Pro oživení konečků na závěr použiji pečující kůru ve spreji od Syoss Oleo Intense, kterou můžete nosit pohodlně v kabelce pro každou příležitost.

BOHYNĚ MOŘSKÝCH VLN

Jako dítě jsem si přála být kudrnatá holka. Později jsem zjistila, že je lepší mít rovné vlasy a ty kudrnaté z nich občas vytvořit. Není to úžasné, že během pár minut můžeme změnit image? A opět postačí malá hra s tužidlem. Aby vlny vypadaly přirozeně a vyzařovaly nenucenost tvaru, neměly bychom je trápit na natáčkách či kulmách příliš dlouho. Osvědčila se mi rada mé kadeřnice, a to, že závěrečné lakování nemířím do vlasů, ale do dlaní a snažím se vlasy takzvaně pomačkat. Velmi jsem si oblíbila lak na vlasy od Nivea Diamond Gloss. Vlny dokonale drží tvar a nádherně se lesknou.

A když si budete chtít svůdně prsty projet hřívu, neztrapníte se zaseknutím uprostřed pramenu.

DA VINCI BY ZÁVIDĚL

Je to tak. Leonardo by byl v šoku, kolik barev a odstínů v 21. století skýtá paleta vlasových malířů. Kvalitní vlasový mág vám vždy poradí, že jde o to podtrhnout vaši přirozenost, vycházet z vašich přirozených odstínů vlasů. Následovat by měla péče určená vlasům po barvení. Vynikající přípravky jsem objevila v šampónech a balzámech L´oréal Paris řada Color-vive. Fixují barvu opravdu dlouho a zároveň poskytují potřebnou péči o vlas jako takový.

Nevím, jak vám ostatním, ale když vidím černovlásku, která má pěticentimetrový odrůst jejích přirozených blonďatých vlasů, chce se mi křičet. Barvou na vlasy přece nepřekopeme kompletní DNA. Buďme přirozené, zdůrazňujme svou osobnost, ale i zde platí čím méně, tím lépe. To, kdo jsme, víme nejlépe samy, tak se ukažme světu v pravém tónu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Správná vlasová kosmetika: Pojďme hrát HAIR PLAY!