Menu
WomanOnly
Krása

Stop akné v dospělosti! Léčba nemusí být komplikovaná

Akné je našim strašákem především v období puberty a dospívání. Co když nám ale akné znepříjemňuje život i v dospělosti? To už je problém, který nezpraví pouze čas a je tak nutné zasáhnou! Nevíte jak na to? Přinášíme vám praktické rady, díky kterým se zbavíte akné jednou pro vždy.

Nejčastějším důvodem výskytu akné v dospělosti je nerovnováha mužských a ženských hormonů v těle. Pokud převažují mužské hormony zvané androgeny, je o problém postaráno. Vznikají pak v pokožce černé tečky – komedony. V nich se mohou přemnožit bakterie, díky kterým se  tato místa mohou zanítí a vznikají tak pupínky s bílou čepičkou nebo tvrdé bolestivé vřídky.

První kroky při léčbě akné v dospělosti

Akné může vyvolat mnoho faktorů. Nejčastějšími spouštěči jsou stres, špatná životospráva, nebo také určitá fáze menstruační cyklu! V raném stádiu se akné objevuje pouze na určitých místech a ve slabé formě. V takovém případě ošetřete postižené místo kvalitní pleťovou kosmetikou a vyčkejte, zda problém vymizí.

Kdy zajít k lékaři?

Pokud se stav naopak ještě zhorší, pupínky přibývají, nebo se na obličeji objeví vřídky a boláky, je čas navštívit odborníka. Dermatolog vás podrobí nejrůznějším vyšetřením a testům a na základě prohlídky pleti zjistí příčinu vzniku akné. Poté nasadí odpovídající léčbu, která vyřeší váš problém, tak aby vás akné již nikdy neobtěžovalo!

Čemu se vyhnout, aby jste měla krásnou pleť?

Důležité je vyhnout se domácímu vymačkávání! Samozřejmě je to velmi těžké, ale je to pouze otázka silné vůle. Z nedostatečně vymáčknutého pupínku se totiž může vyvinout i závažný zánět. Proto byste měla pravidelně navštěvovat kosmetičku, která vám od nevzhledné akné pomůže odborným způsobem a zabrání tak zánětům.

Dále nepoužívejte kosmetické přípravky s obsahem alkoholu. Líh pleť ještě více vysušuje a to má za následek spuštění přirozeného obranného systému promaštění kůže a ještě větší produkci mazu.

Prevence proti akné

Nejúčinnější prevencí proti akné je samozřejmě správná životospráva. Snažte se omezit příjem tučných potravin a hlavně sladkostí. Je také nezbytně nutné, aby jste dodržovala pitný režim! Denně vypijte alespoň 2 litry vody. Stav pleti samozřejmě ovlivňuje i konzumace alkoholu, kofeinu a cigaret, proto se vyvarujte i těmto zlozvykům!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Stop akné v dospělosti! Léčba nemusí být komplikovaná