Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Tipy na účinné tinktury na mykózy. Zbavte se všech mykóz jednou provždy

Adéla Lišková

Adéla Lišková

2. 7. 2016

Mykózy, nebo také plísně, jsou houbová onemocnění, které vyvolávají organizmy na pomezí rostlin a bakterií. Nejčastěji napadají naše nehty, vlasy či kůži, ovšem mohou se objevit prakticky kdekoli na těle. Jak s nimi bojovat? Mohou vám pomoci tinktury na mykózy.

Mykózy způsobují různé organismy a existuje také několik druhů mykóz, obvykle odvozených podle oblasti výskytu problémů. Které patří k těm nejčastějším a jakou tinkturu na mykózy v jednotlivých případech použít?

Mykóza nehtů

Nehtová mykóza může být vyvolána buď tzv. dermatofyty, anebo kvasinkami. Toto plísňové onemocnění poskytuje převážně nehty na nohou, nejčastěji palec a malíček. Nehty na rukou mykóza zasahuje méně často, spíše se pak jedná o přenos infekce z nehtů na nohou. Mykózu nehtů na nohou poznáte podle žloutnutí, drolení a zesílení nehtu.

Léčba mykózy

Při léčbě mykózy je důležité zejména rychlé rozpoznání problému – pokud plíseň zachytíte ještě předtím, než se dostane pod nehty a do kůže, můžete se ji poměrně snadno zbavit. Při sebemenším podezření na mykózu nehtů (ale i na jakoukoliv jinou) tedy raději navštivte dermatologa, který vám může předepsat tzv. antimykotika – léky, které brání růstu plísní. Podpořit léčbu mykózy však můžete také sami. Jak si vyrobit jednoduchou účinnou tinkturu na mykózu nehtů na nohou?

Tinktura na mykózu nehtů – recept

Pro přípravu tinktury na mykózu nehtů budete potřebovat pouze dvě ingredience – jedlou sodu a ocet (nejlépe jablečný ocet), jejichž kombinací přivodíte mikroorganismům způsobujícím plísně doslova šok. Jelikož dokáží žít pouze v určitém rozmezí pH, působení zásadité sody a kyselého octa je zaručeně zničí.

Důležité je aplikovat obě složky po sobě, nikoli dohromady. Nejprve dejte do lavoru 2 litry teplé vody a 2 deci octa. Zamíchejte a v roztoku si máchejte nohy zhruba čtvrt hodiny. Nohy si vysušte a postup opakujte s tím, že ocet vyměníte za 5 lžic jedlé sody. Proceduru můžete opakovat několikrát denně.

Vaginální mykóza

Zejména v létě ženy často trpí různými gynekologickými problémy, ke kterým patří i vaginální mykóza. Jedná se o nepříjemné plísňové onemocnění vagíny, které se projevuje silným pálením a svěděním.

Vaginální mykózu způsobuje přemnožení kvasinek jménem Candida albicans. Může ho vyvolat nedostatečná hygiena intimních partií, nošení příliš těsného spodního prádla, ale také časté užívání antibiotik. A jak vaginální mykózu léčit?

Tinktura na vaginální mykózu

Kromě léčby naordinované gynekologem si můžete pořídit spoustu podpůrných prostředků léčby vaginální mykózy, ať už se jedná o různé tablety, čípky či tinktury. Na vaginální mykózu je výborná tinktura z grepových jader, dále tinktura z penízovky a tinktura z česneku. Všechny je možné zakoupit v lékárnách, seženete i tinktury na mykózu, které tyto ingredience kombinují. Při léčbě vaginální mykózy vám pomůže rovněž třezalkový olej.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tipy na účinné tinktury na mykózy. Zbavte se všech mykóz jednou provždy