Menu
WomanOnly
Vánoce

Vánoční dárky za pár korun, které potěší a nezruinují peněženku

Redakce

Redakce

2. 12. 2019

Příprava cukroví, Štědrovečerní večeře, koledy, vůně jehličí. Kalendář nám nemilosrdně ukazuje, že vánoční svátky se blíží. Předvánoční čas vždy uteče velmi rychle a obvykle je vyplněn přípravami, pečením cukroví, zdobením stromečku, ale i nákupem dárků. Podle průzkumů z minulých let jsou Češi velmi štědří a za dárky utrácejí miliardy. Ačkoliv by se mělo jednat spíše o svátky lásky, míru a trávení volného času se svými blízkými, ruku na srdce, bez dárků si Vánoce mnozí z nás opravdu představit neumějí. Abyste se nemuseli zadlužit nebo zruinovat svou peněženku, přinášíme vám několik nápadů na dárky, které vás v součtu vyjdou na pár korun, mohou ale udělat velkou radost všem obdarovaným.

Značka hand made prodává

Přírodní kosmetika, bio potraviny a jídla, za jejichž vznikem stojí příběh, věci vyráběné s láskou a na míru. Lidé doslova šílí po všem, co má na sobě nálepku hand made a jsou schopni za tyto produkty utrácet nemalé sumy. Proč toho tedy nevyužít i u vánočních dárků. DIY dárky nemusí být jen nepotřebné věci, které obdarovaný odloží někam na poličku či do šuplíku nebo dokonce rovnou vyhodí. S trochou kreativity můžete vytvořit dárek, který potěší. A vás zároveň nezruinuje. Zkuste se zamyslet nad tím, co o osobě, které byste chtěli dárek věnovat, víte. Je to žena, která má ráda dobrou kosmetiku? Víte o kolegovi z práce, který má rád dobré jídlo a pití? V tom případě nebude těžké vyrobit dárek, který potěší.

Skvělé nápady na dárky za pár korun

  • Doma vyrobená kosmetika: Koupelové bomby, pěny do koupele, sprchové gely, olejíčky. To všechno zvládnete vyrobit během chvíle doma, a za pár korun. Šumivé bomby, které voní a uklidňují, jsou ideální po náročném dni, přitom je můžete vyrobit z věcí, které najdete doma ve spižírně. Stačí vám k tomu jedlá soda, kukuřičný škrob, kyselina citronová, koupelová sůl a trocha vody. Pokud chcete dosáhnout nezapomenutelného efektu, můžete přidat esenciální či pečující oleje, kosmetické nebo potravinářské barvivo, sušené bylinky nebo třpytky. Všechny suroviny smícháte a dáte do formiček, vodu ale přidávejte opatrně, aby vám bomby nevyšuměly už při jejich výrobě. Hotový výrobek nechejte proschnout a už jej stačí jen zabalit! Obdobně si můžete doma vyrobit i další kosmetické přípravky. Existuje mnoho stránek a e-shopů, na kterých naleznete nejen postup při výrobě, ale i potřebné suroviny.
  • Dobroty neurazí nikoho: K vánočním svátkům patří i dobré jídlo. Oříšky v medu, nakládaný hermelín či sklenka vaječného koňaku či likéru. Můžete vyzkoušet různé zdravé alternativy, například ze zázvoru nebo medu. Naprostou klasikou je ale čokoládové Baileys. Postačí vám k tomu slazené kondenzované mléko, zahuštěné mléko, třeba Tatra, rum a ledová čokoláda či ledové kaštany. Plechovky s mlékem necháme povařit, poté přidáme rum a ledovou čokoládu a vše pečlivě rozmixujeme. Mužská část spíše ocení pochutiny k pivu, ideální jsou tedy domácí tyčinky nebo nakládaný hermelín. Výborný je s kozími rohy nebo chilli papričkami.

Kde čerpat nápady?

Internet je všemocným místem a spousta bloggerů a youtuberů sdílí na svých kanálech snadné návody a recepty na dárky, které můžete vyrobit na poslední chvíli. Často není problém udělat je v opravdu velkém množství, proto jimi můžete obdarovat širší rodinu nebo kolegyně v práci. Pro hledání nápadů je velmi využívaná stránka Pinterest, kam sdílí miliony lidí nejrůznějších fotografie, díky kterým se můžete inspirovat. Nenajdete zde pouze nápady na dárky, ale i originální myšlenky, jak je zabalit. K Vánocům neodmyslitelně patří i výzdoba. I tu si můžete vyrobit! Když se vypravíte na pstě najdete mnoho přírodnin, třeba kůru, větvičky, chvojí nebo šišky. Slepením šišek do kuželovitého tvaru získáte stromeček, který můžete ozdobit a dát jej za okno nebo před dveře. Využívat můžete i koření nebo sušené ovoce, které poslouží nejen jako dekorace, ale zároveň provoní celý byt. Sušenými plody ozdobíte i vánoční stromeček. Zelené jehličí vypadá skvěle v kombinaci s červenou barvou, šípky nebo jeřabiny můžete navléknout na nit a použít je jako řetězy. Usušená kolečka pomerančů a jablek poslouží jako ozdoby. Přesto máte strach, že ani tak nevystačíte s financemi přes Vánoce? Bankovní společnost Ferratum nabízí velké množství půjček, třeba jen do výplaty, které vám pomohou s vánočními výdaji, abyste si svátky užili beze stresu.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vánoční dárky za pár korun, které potěší a nezruinují peněženku