Menu
WomanOnly
Krása

Vodová versus tuková celulitida: jak je rozeznat a jak s nimi bojovat

Trápí vás celulitida nebo zdravotní problémy, které způsobuje? Stačí zjistit jaký typ celulitidy trápí právě vás a máte velkou šanci s ní zatočit.

Kombinace anticelulitidních metod je vždy účinnější

Celulitida není jen jedna, ale potrápit dokáže ve všech svých podobách – ženy i muže. Věděli jste, že existují dva typy celulitidy? Vodová a tuková. Každá má jiný průběh a na každou lze vyzrát jinými způsoby. Pokud chcete zatočit s celulitidou i vy, stačí zjistit jaký typ trápí právě vás.

Při boji s celulitidou jakéhokoli typu myslete na jedno pravidlo: čím více metod do boje s celulitidou zapojíte, tím efektivnější výsledky budou a dosáhnete jich rychleji. Vzhledem k tomu, že možností jak bojovat s celulitidou je celá řada, jistě si každý dokáže najít kombinaci, která mu bude vyhovovat nejvíce. Někdo raději zvolí pohyb a zdravý jídelníček, jiní se budou raději nahřívat v sauně a svěří se do rukou odborníků.

Boj s celulitidou: trpělivost, trpělivost, trpělivost

Ať už se učíme cizí jazyk, začínáme s kaligrafií nebo se snažíme shodit nějaké to kilo, vždy je důležitá trpělivost. Výsledky se nedostaví přes noc a někdy to může trvat i celé měsíce. Nemučte se každodenním sledováním čísel na váze ani večery s krejčovským metrem v ruce.

Tento přístup je silně demotivující. Budete mít pocit, že výsledky nejsou úměrné vašemu úsilí a brzy s tím seknete. Vést si statistiku či sledovat průběh samozřejmě můžete, ale všeho s mírou, například jednou za 14 dní, kdy už mohou být znatelné první výsledky.

Tuková celulitida

Tuková celulitida se týká především lidí trpících nadváhou. Pod pružnou kůží se vytvoří tukové buňky, které se zvětšují a tím pádem tlačí na cévy a zhoršují prokrvení kůže. Jak poznat tukovou celulitidu? Jistým znamením je zabarvení kůže, která je na pohled pomerančová.

Jak na tukovou celulitidu

Jídelníček proti tukové celulitidě

Svůj jídelníček omezte na základní potraviny a pokrmy, které se z nich připravují. Při tukové celulitidě je důležitá rozmanitost stravy, založená na zdravých tucích z ořechů, ovoce a zeleniny, vajec, celozrnného pečiva a celozrnných těstovin. Zkrátka samé zdravé věci, které už znáte z jiných článků a diskuzí.

Rozhodně je potřeba vynechat rafinované cukry, tučné pokrmy a pokrmy, které se během přípravy „koupou“ v oleji. Tukové celulitidě mohou napomáhat také instantní jídla a fastfoody. Špatnou zprávou pro vás může být, že nestačí jíst zdravě jen do té doby, než tuková celulitida ustoupí. Jakmile najedete na starý jídelníček, může se zase vrátit.

Jíst zdravě zkrátka už budete muset vždy. Jakmile ale zjistíte, že se vaše tělo skvěle cítí a ještě lépe vypadá, ani vás nenapadne se ke starému způsobu stravování vracet. Samozřejmě příležitostný smažák nebo čokoládový dortík neuškodí a o to více si užijete.

Jak zhubnout tuky? Upravte jídelníček a zajděte na procházku

Pomohou i manuální lymfomasáže

Svěřit se do zkušených rukou odborníka je sice finančně náročnější, ale výsledky jsou zaručeny. Pokud si takovou péči nemůžete dovolit, uspokojivých výsledků můžete dosáhnout i sami. Důležitá je pravidelnost a čas, který budete masáži věnovat. Nezkoušejte se odbýt, klidně si věnujte půl hodiny před spaním a masírujte se.

Můžete použít speciální produkty určené pro boj s celulitidou, ale prakticky postačí jakékoliv tělové mléko. Pokud se rozhodnete pro anticelulitidní krém, porozhlédněte se po těch s obsahem kofeinu, zeleného čaje nebo olejem z kávových zrn. Lepší výsledky lze podpořit i masážními pomůckami, např. masážními míčky či válečky. Postižená místa masírujte opravdu důsledně a klidně i déle než zbytek těla.

Alternativou k lymfomasážím mohou být i procedury označované jako rázové vlny nebo lipomassage. Která je pro vás tou nejvhodnější vám poradí ve specializovaném salonu. Rozhodně se není za co stydět. Od toho tu přeci jsou, aby vám pomohli a poradili.

Vodová celulitida

Při vodové celulitidě tělo nadměrně zadržuje vodu. Příčiny mohou být různé a váha může ukazovat klidně i o 5 až 8 kg více. Důvodem proč vaše tělo zadržuje vodu může být nasazení hormonální antikoncepce, ale klidně i hormonální výkyvy. Právě antikoncepce mívá na svědomí tuhnutí tkáně. Co to znamená? Že lymfa nemůže bez problému procházet a v těle začnou vznikat otoky.

Jak na vodovou celulitidu

Lymfatické masáže

Lymfa je mízní tekutina, která cestou pryč z vašeho těla sbírá všemožné toxiny, které do těla nepatří. Pokud je průtok lymfy zpomalen nebo zastaven, toxiny ve vás zůstávají a vznikají vám známé otoky. Jediný způsob jak lymfu opět nastartovat jsou lymfatické masáže.

Jak bojovat s celulitidou

Když jde o celulitidu, svěřte se do rukou odborníků. Výsledky budou ještě lepší.

Hýbejte se

Pokud raději upřednostňujete pohyb před válením se na masážích, lymfu lze nastartovat i sportem. Skvěle funguje jóga, běh, plavání, cyklistika i obyčejná procházka. Čím častěji se budete těmto aktivitám věnovat, tím dříve se dá lymfa do pohybu.

Skoncujte s antikoncepcí

Pokud se vodová celulitida objevila bezprostředně po nasazení antikoncepce, je řešení víc než jasné. Existuje řada způsobů jak se chránit proti nechtěnému početí. Pokud vám antikoncepce škodí, proč byste jí dobrovolně užívala?

Prokrvujte pokožku

Zajděte do páry nebo do sauny, nejenže si krásně odpočinete, ale prokrvíte pokožku. Při saunování je důležité dodržovat správné postupy, tzn. střídavé ochlazování a zahřívání těla. Pokud se budete sauně věnovat několikrát týdně, může celulitida výrazně ustoupit a dokonce je možné, že se jí zbavíte úplně.

Někdy celulitidu vidíme jen my

Ať už jsme hubení, plnoštíhlí, máme atletickou postavu nebo je nás za co chytnout, nelze popřít fakt, že po bližším zkoumání vlastního těla dospějeme k závěru, že bychom mohli být ještě kapánek hubenější. Někdy ale celulitidu vidíme jen my a je jen v naší hlavě. Pokud nemá vliv na naši kvalitu života, jsme zdraví a spokojení, proč ji vůbec řešit?

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vodová versus tuková celulitida: jak je rozeznat a jak s nimi bojovat