Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Vosí hnízda mají omladit ženskou pochvu. Lékaři však varují před jejich užíváním

V zahraničí se stalo velkým hitem zavádění rozdrcených vosích hnízd do vagíny. Ženy podstupují velké riziko ve snaze omladit své intimní partie.

Vosí hnízda údajně mají omlazující účinky

Podle deníku Daily Mail si ženy začaly dávat do vagín rozdrcená hnízda postavená z tzv. duběnek a plná vosích vajíček a larev. Domnívají se, že obsahují látku, která obnovuje děložní stěnu po porodu, léčí rány a pomáhá čistit vaginální prostředí. Ačkoliv je známo, že dub má léčivé vlastnosti (používá se i v tradiční čínské medicíně k léčbě určitých infekcí), nejsou určené k obnově vaginální stěny.

S vedlejšími účinky si nezahrávejte

I přesto, že existuje určitá domněnka, že vosí hnízda pomáhají omlazení, je tu plno potenciálních vedlejších účinků, které za risk rozhodně nestojí. Podle vědeckých výzkumů obsahují duběnky, žaludy i dubová kůra adstringenty, které mohou dráždit a vysušovat vagínu. To může vést k bolestivému tření během pohlavního styku a vzniku nepříjemných infekcí. Zavádění neobvyklých předmětů a látek není nikdy dobrý nápad a vosí hnízda nejsou žádnou výjimkou.

Od inkoustu k vagíně

Malé dubové kuličky se někdy nazývají také „dubovými jablky“.Jedná se o velké zaoblené výrůstky naplněné houbovitou hmotou. V samotném středu je umístěna vosí larva. Po staletí byla dubová vosí hnízda používaná k vytváření inkoustu, ale nedávno je objevily ženy, které si je začaly rozmělněné vkládat do intimních míst.

Žena si vsunula 14 měsíční dítě do vagíny. Chtěla si tak vyzkoušet porod

Nedostatek výzkumů

Lékaři tvrdí, že tato praxe je nejen sporná, ale hlavně skutečně nebezpečná. Gynekoložka Christine Grevesová z OB-GYN řekla, že nejsou ještě dostatečně prostudovány a kvůli nedostatku informací není dobré si tuto látku vkládat do vagíny. Prášky z vosích hnízd mohou způsobit např.vaginální suchost, která zvyšuje riziko infekce a vaginálního zápachu.

Vosí hnízda jsou i přesto volně k prodeji

Rozemletá vosí hnízda je možné sehnat na zahraničních e-shopech, ale to, že jsou volně prodejná, ještě neznamená, že jsou schválená lékařskou komorou. Pokud tedy máte určité gynekologické potíže, konzultuje je nejprve se svým lékařem, který vám poradí vhodnou léčbu.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vosí hnízda mají omladit ženskou pochvu. Lékaři však varují před jejich užíváním