Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Vybrali jsme 5 nejlepších filmových muzikálů. Jsou plné lásky i vášně

Jana Davidová

Jana Davidová

17. 10. 2013

Divadelní sezóna je v plném proudu a s ní přichází na scénu i muzikálová představení. Pokud je už z jakýchkoliv důvodů nemůžete zhlédnout na vlastní oči, nechte se jimi očarovat ve filmovém provedení.

Fantom opery

Bude tě ochraňovat a vést. Bude stále s tebou – tvůj tajemný anděl. Anděl hudby.

Takovou naději předal Christine Daaé (Emmy Rossum) její umírající otec. Když k ní začne promlouvat hlas hudebního génia z temných zákoutí opery Fantoma opery (Gerard Butler), věří, že jde skutečně o jejího anděla a je svým novým rádcem okouzlena. Avšak zároveň se zajímá o Raoula de Chagnyho, přítele z dětství, tudíž se divadelní scéna mění v zuřivý souboj žárlivosti.

Foto: Fantom opery

Zdroj: Bonton

Příběh o nespoutané vášni a spalujícím plamenu lásky podle knihy Gastona Lerouxe vydělal v divadelní i ve filmové podobě po celém světě přes tři miliardy dolarů. Všechny tyto emoce se Joelu Schumacherovi povedlo v jeho filmu krásně zachytit, čemuž samozřejmě napomohlo i dobře zvolené herecké obsazení.

Bídníci

Zločinci nemůže být odpuštěno, neboť jeho duše už navždy propadla peklu. Nebo ne?

O tento spor se přou inspektor Javert (Russell Crowe) a otrok Jean Valjean (Hugh Jackman). Ten po odpykání trestu dostane podmínku, jenže místo důstojného života ztraceně bloumá po světě. Cestu mu zkříží dobrosrdečný mnich, který naprosto změní jeho směr. Ale aby Valjean mohl konat vyšší dobro, je nucen svou identitu skrýt, čímž se znovu dopouští trestného činu a Javert ho nepřestává sledovat.

FOTO: Bidnici

Zdroj: Bonton

Jeden z nejklasičtějších románů z období romantismu od Victora Huga přenesl do filmové muzikálové podoby Tom Hooper, autor již několika velmi úspěšných snímků, například filmu Králova řeč. Příběh je zasazen do epochy francouzské revoluce, jenž pojednává o znovunalezení víry, lásky a smyslu života.

Moulin Rouge

To nejkrásnější, co můžeš v životě poznat, je lásku dát a být v lásce milován.

Noční kabaret, kam si muži chodí kupovat rozkoš. Podsvětí kurtizán, zvaných diamantové lvice. To je Moulin Rouge, do něhož v roce 1900 za daných okolností vstoupí i Christian (Ewan McGregor). Na místě neplatí žádná pravidla, až na jediné – nikdy se nezamiluj do ženy, která se prodává. Jenže diamant Satine (Nicole Kidman) září tak moc, že Christianovi zcela zaslepí oči láskou.

FOTO: Moulin Rouge

Zdroj: Bonton

Nicméně Christian není jediný, koho upoutala Satinina záře. K tomu všemu se Moulin Rouge chystá na své první důležité divadelní vystoupení, a vše se začne rázem komplikovat. Nádherný příběh Baze Luhrmanna odkrývá oponu zákulisního dění, jež v sobě skrývá mnohem větší drama než samotné představení.

Chicago

Město, kterým hýbe jazz, alkohol, sex a kde vládne lež a sláva. To je Chicago.

A přesně tohle hraje do karet naivní vražedkyni Roxie Hart (Renée Zellweger), která v záchvatu zuřivosti zabila svého milence. Normálně by za tento zločin následoval trest, avšak v Chicagu dvacátých let k opatření svobody stačí docela málo – získat přízeň tisku. Roztomilá tvář a promyšlené triky právníka Billyho Flynna (Richard Gere) by měly stačit k tomu, aby se Roxie stala hvězdu médií.

Foto: Chicago

Zdroj: H.C.E.

Strhující příběh svůdných hříšnic omráčí nejen svým velkolepým provedením, ale i skvělými hereckými výkony, v nichž Richard Gere a ostatní doslova excelují. Rob Marshall stvořil jednu velkou, pěkně divokou hudební show, které černý humor dodává ten správný šmrnc, jehož si divák užívá od začátku až do samého konce.

Rebelové

Život je jedna velká show. Jenže ne vždy se můžeme podílet na celém jejím scénáři.

Tereza (Zuzana Norisová) je spolu s přítelkyněmi v posledním ročníku střední školy a snaží se soustředit na maturitu. Šimon (Jan Révai), který se svými kamarády utekl z vojny, má taky svých problémů dost. Když se zdá, že by vše mohlo proběhnout bez větších potíží, tito dva se náhodou potkají ve vlaku. Na první pohled se do sebe zamilují, čímž nových starostí rázem přibude.

FOTO: Rebelove

Zdroj: Bonton

Muzikálové silné retro je zasazené do událostí šedesátých let, které jsou pro mladou generaci novým poznáním a pro starší vzpomínkou. V tomto snímku se Filipu Renčovi  určitě vyplatilo balancovat na tenké hraně pestrobarevného kýče, protože tím umožnil divákovi užít si opravdu povedený filmový zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vybrali jsme 5 nejlepších filmových muzikálů. Jsou plné lásky i vášně