Menu
WomanOnly
Soutěže

Zasoutěžte si o betaglukany s vitamíny na podporu imunity

Posilování imunity je zejména v zimě velmi aktuální téma. Kdo se v tomto období zvládne vyhnout chřipce, smrkání a kašli, jako by vyhrál bitvu. Ale většina z nás takové štěstí nemá a musí hledat řešení jinde. Mezi vůbec ty nejúčinnější dostupné prostředky na podporu imunity patří látky zvané betaglukany.

Co jsou to betaglukany?

Betaglukany jsou přírodního původu, Jedná se o tzv.polysacharidy, jejichž princip fungování je vcelku jednoduchý. „Betaglukany aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ uvádí prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D.

Kde se nachází?

Přestože většina lidí netuší, k čemu betaglukany vlastně slouží, v potravě je přijímáme odjakživa. Obsahují je například buněčné stěny kvasinek hub, obilí a také mořských řas. Jsou to jedny z nejprozkoumanějších přírodních látek a jejich blahodárné účinky byly doloženy desítkami vědeckých studií.

Proč je doplňovat?

Průmyslový zpracováváním potravin o betaglukany přicházíme. Jejich dostatečný příjem si však můžeme zajistit kvalitními doplňky stravy. Vhodným řešením je například doplněk stravy  Betaglukan Forte, který obsahuje kromě 250 mg betaglukanů kvasničného původu s čistotou minimálně 80 % také vitaminy C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Navíc betaglukany se mohou užívat dlouhodobě a nemají vedlejší účinky. Pro děti od tří let je pak určený doplněk stravy Betaglukan JUNIOR, který obsahuje 100 mg čistých kvasničných betaglukanů v každé denní dávce.

Doplněk stravy Betaglukan Forte

Doplněk stravy Betaglukan Forte

Zasoutěžte si o Betaglukan Forte a Betaglukan Junior, které nastartují vaši imunitu vaší celé rodiny. Stačí odpovědět na soutěžní otázku:

Kterou aktivní látku neobsahuje Betaglukan Junior?

a) Zinek

b) Inulin

c) Hořčík

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 28. ledna do 23:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište Betaglukan.Vyhrává 15., 35 a 75. správná odpověď.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Informace o nakládání s Vašimi osobními údaji během soutěže naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zasoutěžte si o betaglukany s vitamíny na podporu imunity