Menu
WomanOnly
Krása

Zázrak jménem FOREO: V čem je unikátní a jak ho správně používat?

FOREO je švédská firma, která v roce 2013 představila stejnojmenný sonický kartáček pro čištění pleti. V současnosti FOREO sklízí nespočet kladných recenzí a je považováno za naprosto revoluční kosmetickou pomůcku. Na jakém principu FOREO funguje, jak ho používat a v čem se od sebe liší jednotlivé typy?

Co je FOREO?

FOREO je název firmy a také zastřešující označení přístrojů pro péči o pleť. Jedná se o čisticí sonické kartáčky, po jejichž použití je pleť dokonale vyčištěná, zářivá a hladká. Díky této pomůcce si zkrátka můžeme dopřát péči jako v kosmetickém salonu.

Existuje hned několik typů sonického kartáčku FOREO, například:

 • FOREO LUNA – základní verze
 • FOREO LUNA 2 – pomáhá předcházet stárnutí pokožky
 • FOREO LUNA MINI – zmenšená verze
 • LUNA PLAY – nejmenší verze
 • LUNA GO – cestovní verze
 • FOREO LUNA 3 PLUS – má větší čisticí plochu a delší štětinky
 • FOREO LUNA FOFO – po spárování s mobilní aplikací analyzuje potřeby pleti
 • FOREO LUNA 3 FOR MEN – verze pro muže

Kromě sonických kartáčků jsou dostupné také další přístroje FOREO, konkrétně zubní kartáčky (FOREO ISSA), masážní přístroje na oční okolí (FOREO IRIS) a přístroje pro léčbu akné (FOREO ESPADA).

Sortiment značky FOREO dále zahrnuje různé kosmetické produkty, například pleťové masky, čisticí krémy či pleťová séra.

Čištění pleti konjakovou houbou. Šetrné k pleti i k planetě

Sonické čisticí kartáčky FOREO – jak fungují?

Ačkoliv je nabídka firmy FOREO poměrně rozmanitá, nejvyšší oblibu si bezpochyby získaly čisticí pleťové kartáčky FOREO. V čem jsou unikátní? Na jakou pleť se hodí? A jak je správně používat?

Hlavním cílem kartáčku je dokonalé vyčištění pleti. Dokáže pokožku vyčistit do hloubky a odstranit veškeré nečistoty, maz i odumřelé buňky, čímž pomáhá předcházet ucpávání pórů a vzniku černých teček. Zároveň pleť masíruje a podporuje její prokrvení. Pokožka je po použití přístroje FOREO čistá, vyhlazená, projasněná a připravená na nanesení kosmetických produktů.

Jedná se o tzv. sonický kartáček, což znamená, že pracuje na principu pulzování. To s sebou přináší hned několik výhod:

 • pleť je projasněná, hladká, pružná a jemná na dotek
 • působí jako prevence proti vráskám
 • čistí do hloubky a zbavuje pleť odumřelých kožních buněk
 • působí jako prevence černých teček

Kartáček vyčistí pleť do hloubky, zároveň je však velmi šetrný. Bez problému ho proto mohou používat i lidé s citlivou pokožkou. Uživatelé si mohou vybrat ze tří typů čištění (lokální, jemné, hloubkové). Stejně tak lze podle potřeby nastavit intenzitu masáže. Přístroj je vodotěsný, použití při sprchování nebo koupání tedy není problém.

Některé modely FOREO jsou určené na konkrétní typ pleti (mastná, smíšená, normální, citlivá), jiné jsou univerzální a vhodné pro každou pokožku.

Klíčové vlastnosti jsou u všech kartáčků FOREO prakticky stejné. Lišit se může velikost a různé bonusové funkcionality, jako je možnost spárovat přístroj s mobilní aplikací, popřípadě možnost nastavit počet masážních programů či stupňů intenzity čištění.

Jak FOREO čistit?

Kartáček je vyroben z neporézního silikonu, ve kterém se nedrží bakterie. Není třeba se o přístroj nijak zvlášť starat, stačí ho omývat vlažnou vodou a mýdlem. Na oficiálních webových stránkách značky lze případně zakoupit speciální čisticí sprej.

Je FOREO vhodné na pleť s akné?

Čisticí kartáčky FOREO mohou používat i lidé s akné. Díky tomu, že se v nich nedrží bakterie, by nemělo docházet ke zhoršení pleti. Hloubkové vyčištění a odstranění odumřelých kožních buněk by aknózní pleti mělo naopak prospívat. Je však nutné podotknout, že co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Se stoprocentní jistotou proto nelze říci, jak bude aknózní pleť na FOREO reagovat.

Sázkou na jistotu je FOREO ESPADA, které je k léčbě akné přímo určené. Jedná se o přístroj s modrým světlem, jež eliminuje pupínky, a pulzacemi, které přispívají k obnově pleti.

Jak FOREO používat?

Použití je snadné. Stačí navlhčit pleť a nanést na ni libovolný čisticí přípravek. FOREO se na pleť jednoduše přiloží a poté se jím po dobu cca jedné minuty pomalu krouží po celém obličeji. Nakonec se obličej opláchne a je hotovo. Pleť je vyčištěná a připravená na nanesení krému, séra nebo jiného kosmetického produktu. Kartáček je vyroben z hypoalergenního silikonu, není se tedy třeba bát žádných alergických reakcí. Povrch je neporézní, díky čemuž nehrozí usazování nečistot.

Akné na zádech. Co jej způsobuje a jak ho léčit?

Některé modely (např. FOREO LUNA FOFO) je možné propojit s aplikací staženou v mobilním telefonu. Přístroje, které lze s mobilní aplikací spárovat, mají zabudované speciální senzory, jež dokážou analyzovat stav a potřeby pleti. Zjištěné informace se poté zobrazí v aplikaci společně s doporučením pro nejvhodnější metodu čištění.

Množství kladných ohlasů svědčí o tom, že FOREO splňuje to, co slibuje. Jeho majitelky si chválí především důkladné vyčištění a vyhlazení pleti, dlouhou výdrž baterie, bezúdržbovost a jednoduchost používání. Za nevýhodu lze považovat vyšší cenu, která se pohybuje od dvou do sedmi tisíc korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zázrak jménem FOREO: V čem je unikátní a jak ho správně používat?