Menu
WomanOnly
Apetit

Zdobení perníčků krok za krokem. S námi to zvládne každý!

Adéla Beranová

Adéla Beranová

17. 4. 2014

Perníčky jednoduše patří k velikonoční náladě. Jak je ale ozdobit, abychom se za ně nemusely stydět? Je to úplně jednoduché, podívejte se samy a podle návodu se pusťte do práce. Nejen, že výsledek bude dokonalý, ale vy se budete i bavit.

Polevu udělejte jednoduše z bílků, cukru a citronové šťávy

Na jednoduchou polevu na perníčky budete potřebovat jen moučkový cukr, bílek a citronovou šťávu. Cukr prosijte přes jemné sítko, aby v něm nebyly hrudky. Pak přidejte rozmíchaný bílek a pár kapek citronové šťávy. Směs se musí táhnout, nesmí být příliš tekutá, aby z perníčků nestékala, ale ani příliš tuhá, aby neucpávala zdobítko.

Tip: Chcete-li mít perníčky veselejší, stačí do připravené zdobicí směsy přidat potravinářské barvivo.

Autor: Adéla Beranová, WomanOnly

Autor: Adéla Beranová, WomanOnly

Na zdobení stačí obyčejný pytlík

Směsí na zdobení můžeme naplnit obyčejný igelitový pytlík a dole ustřihnout malý kousíček špičky. Čím větší otvor, tím širší bude cukrová čára, ale poleva také rychleji poteče. Ve většině obchodů s domácími potřebami prodávají i pevnější zdobicí pytlíky a nástavce, s těmi je zdobení ještě jednodušší. 

Autor: Adéla Beranová, WomanOnly

Autor: Adéla Beranová, WomanOnly

Poleva tvrdne dlouho

Perníčky zdobte podle fantazie a schopností. Můžou být barevné, ale pro začátek bohatě postačí i bílá klasika. Nezapomeňte si připravit dostatek talířů či plechů. Po ozdobení musíte nechat polevu zaschnout a až teprve můžete s perníčky hýbat. Když poleva zatvrdne, můžete už svoje výtvory naskládat klidně do krabičky na sebe.

Autor: Adéla Beranová, WomanOnly

Autor: Adéla Beranová, WomanOnly

Zkuste nové techniky

Máte-li pocit, že už několik let po sobě zdobíte perníčky pořád stejně a začíná to být nuda, vyzkoušejte třeba novou techniku. Cukrovou polevu nařeďte citronovou šťávou až bude těkutější a pak s ní celé perníčky potřete. Když uděláte polevu hodně tekutou, může být až poloprůhledná. Poleva může být barevná i bílá a navrch můžete perníčky ještě ozdobit klasicky.

Tip: Do ještě tekuté polevy můžete zasadit barevné lentilky, děti budou jistě nadšené. Stejně hezky vypadají i cukrářské ozdoby či posypy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zdobení perníčků krok za krokem. S námi to zvládne každý!