Menu
WomanOnly
Móda a styl

Zdravé boty: Žabky, baleríny či jehly mezi nimi opravdu nejsou!

Alena Zelová

Alena Zelová

21. 7. 2014

Letní obuv bývá často podceňována. Něco nazujete na nohy a jdete ven. V zimě si přece jen dáte více práce, aby vaše nohy měly teplo a pohodlí. Ale to není zrovna nejšťastnější postup.

Vzhled je důležitější než zdraví, tak by se daly charakterizovat letní trendy v obouvání. V létě jsou populární žabky, baleríny, boty na vysokém jehlovém podpatku nebo na ohromné platformě. Ženy často těžko zvládají pohyb na vysokých botách, pociťují bolest a večer pak ofukují puchýře a odřeniny.

Co si budeme povídat, šaty dělají člověka a to platí i o botách. Někteří lidé se prvně dívají na boty, zda jsou čisté a podle toho si udělají vizitku o člověku, se kterým se setkali.

Podpatky ano, ale ne každý den a rozumně vysoké

Vysoké jehlové podpatky máme v našich hlavách zafixované jako sexy boty, které podtrhují ženskou krásu. Muži pak těmto ženám s dlouhýma nohama nemohou odolat, prohlíží si je a otáčí se za nimi. Avšak chůze na takových podpatcích je velmi náročná a často si z ní ženy odnáší zdravotní problémy v podobě obvyklých odřenin a puchýřů, bolesti Achilovky a vyvrtnuté kotníky, přetržené vazy, zlomeniny, různé kostní výčnělky a problémy s patou tzv. patní ostruha, dvojitá pata.

Jak chodit na podpatcích? Foto: Šárka Prágrová, WomanOnly.cz

Jak chodit na podpatcích? Foto: Šárka Prágrová, WomanOnly.cz

Podpatků se nemusíte úplně vzdávat. Neměly byste je ale nosit každý den a podpatek by měl být maximálně 5 cm vysoký a navíc široký. Vysoké jehlové podpatky jsou nejhorší, nejvíce namáháte své tělo a pohyb na nich je až nadlidský výkon. Riziko úrazu je dosti vysoké.

V létě jsou též velmi oblíbené sandály na platformě. Často se jedná o extrémně vysoké boty, které rovněž nezaručují pohodlný pohyb, jelikož platforma je z tvrdého neohybného materiálu, a tak je chůze náročnější. Boty na platformě ano, ale vybírejte takové, co mají rovnější platformu a ne moc zkosenou.

Ženy často trpí v nepohodlných botách jen kvůli kráse

Ploché podrážky, cesta k plochým nohám

Řeč je o velmi oblíbených balerínách a žabkách. Cítíme se v nich pohodlně, ale dlouhodobé nošení způsobuje bolesti nejen nohou, ale i páteře. A to ani nemluvě o tom, že vaše chodidlo nemá dostatečnou podporu, a tak dochází k deformaci a můžete dospět až k plochým nohám.

Volte kvalitnější baleríny s tvarováním nebo si kupte ortopedické vložky.

Žabky jsou velkým hitem,  neodmyslitelně patří k létu. V žabkách byste neměli trávit mnoho času, nejdéle cca hodinu.

Žabky a další nazouváky nejsou vhodnou obuví k řízení auta!

Deformace nohou z malých bot

Je zajímavé, kolik žen nosí malé boty, a pak se nestačí divit, jak se nejen jejich prsty deformují. Nejen malé boty, ale i boty do špičky mají tuto schopnost. V nejhorších případech musí být provedena operace, která poškozenou končetinu upraví. Proto si tedy dávejte velký pozor, jakou obuv kupujete a nedívejte se jen na to, co je momentálně moderní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zdravé boty: Žabky, baleríny či jehly mezi nimi opravdu nejsou!