Menu
WomanOnly
Sex

Ženy nejvíce litují ztrátu panenství s nepravým mužem, zjistila studie

Famous

Famous

27. 11. 2013

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Když se totiž začnou psychologové vyptávat mužů, čeho nejvíce litují ve svém sexuálním životě, většinou se dozvědí, že toho, že nejsou dost akční, neměli dost partnerek a v mládí si dost neužívali. Když se zeptají žen, dozvědí se opak. Ty většinou litují přílišné zbrklosti, sexu s nevhodnými partnery a ztráty panenství s nevhodným partnerem. A za vše může evoluce.

A také to, co ženy a muže stojí reprodukce. Zatímco pánové jsou naprogramováni tak, aby rozšířili své spermie nesoucí geny do co největšího počtu žen, ženy naopak po otěhotnění riskují život devítiměsíčním těhotenstvím, porodem a kojením, a následky soulože jsou pro ně tak zásadní a těžké, že v nich evoluce vypěstovala obrovskou vybíravost. Muže totiž stojí oplodnění mnohdy jen rozkoš, ne vždy se musejí o své potomky starat.

Doktoři David Buss z University of Texas a Martie Haselton z University of California v Los Angeles se zabývali tím, čeho nejvíce v sexuálním životě litují muži a ženy. Výsledky kopírují výše popsané. Muži litují toho, že nejsou dost akční a rychlí, zatímco ženy naopak toho, že jsou akční občas až příliš.

Ženy nejvíce litují ztráty panenství s nevhodným partnerem (čtyřiadvacet procent), podvádění současného dlouhodobého partnera (třiadvacet procent) a příliš rychlý sexuální pohyb (dvacet procent).

Prodej panenství vás může stát i facku na ulici, alespoň na Slovensku

Muži nejvíce litují přílišného ostychu a otálení s potenciální sexuální partnerkou (sedmadvacet procent), nedostatečná odvaha v sexu, když jsou mladí (třiadvacet procent) a nedostatečná sexuální odvážnost a dobrodružnost v době, kdy nejsou zadaní (devatenáct procent).

Sexu s fyzicky neatraktivním partnerem lituje sedmnáct procent žen, ale jen deset procent mužů. To je proto, že muži mohou takové neatraktivní partnerce předat své geny, ale bude zřejmě jednou z mnoha. Zatímco žena, která není schopna být těhotná mnohokrát a má na rozdíl od mužů omezený počet vajíček, riskuje, že si pořídí potomky s ošklivým mužem, který nemá dost vhodné geny. Tudíž riskuje, že zplodí nedostatečně kvalitní potomky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ženy nejvíce litují ztrátu panenství s nepravým mužem, zjistila studie