Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Známe 5 nejkrásnějších romantických scén. Dojmou vás i pobaví

Mnoho žen sní o romantických gestech, ať už jde o dojemnou žádost o ruku či srdcervoucí vyznání lásky. Romantické filmy jsou takových scén plné. Vybrali jsme ty nejkrásnější z nich.

Titanic

Ať už se vytváří jakýkoliv žebříček týkající se romantických filmů, Titanic v něm nesmí chybět. Respektive smí, ale pak by takový žebříček nebyl kompletní.

Není snad nikdo, kdo by příběh Titanicu neznal. Obrovská luxusní loď vyplouvá s velkou slávou na svou první plavbu. Na palubě se potkávají Jack (Leonardo DiCaprio) a Rose (Kate Winslet). Co na tom, že Jack je chudý a Rose bohatá a navíc zadaná. I tak mezi nimi vzplane velká vášeň. Pak ale nastává 14. duben a Titanic naráží do ledovce…

Mezi Rose a Jackem se na palubě odehraje mnoho romantických momentů, jeden z nich je ale skutečně legendární. To když se dvojice sejde na přídi lodi a Rose se díky Jackovi naskytne krásný pohled na moře. Do toho začíná hrát píseň My Heart Will Go On a celá scéna nemůže skončit jinak než dlouhým, hlubokým polibkem.

Láska nebeská

V 21. století vzniká spousta romantických filmů, kvalitou však zpravidla neoplývají. Jednou z hrstky výjimek je právě Láska nebeská z roku 2003.

Britský film se skládá z mnoha příběhů o lásce v různých podobách. Láska rodičovská, nešťastná láska, první dětská láska, ochabující láska. Všechny příběhy se navíc prolínají a kromě lásky je spojuje období Vánoc, během nějž se film odehrává, a prostředí Londýna.

Jeden z příběhů se týká Petera, jeho čerstvé manželky Juliet a jeho kamaráda Marka. Juliet si o Markovi myslí, že ji nemá rád, ten je do ženy svého kamaráda ale ve skutečnosti zamilovaný. Na Vánoce se rozhodne jí vyznat lásku a učiní tak beze slov – jen s použitím kartiček, na nichž je jeho vyznání napsáno.

Velká ryba

Tim Burton si libuje spíše v temných záběrech, ale ani jeho filmům se trocha romantiky nevyhne. Důkazem je mimo jiné právě kouzelné fantasy Velká ryba.

Hlavní postavou filmu je Edward Bloom. V mládí byl Edward vášnivým cestovatelem, o několik let později je neméně vášnivým vypravěčem historek, které během své cesty kolem světa zažil. Součástí jeho vyprávění jsou mytické postavy jako obři, vlkodlaci či čarodějnice. Kde je ale pravda?

V jedné ze scén, v té nejromantičtější, Edward v podání Ewana McGregora zasadil deset tisíc narcisů před dům dívky, již miloval. Právě narcisy jsou nejoblíbenější květinou Sandry, kterou si chce Edward vzít za ženu. Žádosti o ruku v záplavě květin lze jen těžko odolat.

Casablanca

Klasika všech klasik, tím spíš v žánru romantického filmu. Casablanca nezaostává ani v oblasti romantických scén, přestože v tomto případě nemá šťastný konec.

Rick Blaine má v době druhé světové války v Casablance noční podnik, v němž se scházejí emigranti. Jednou na místo s cílem získat vízum do Ameriky zavítá Victor Laszlo se ženou Ilsou Lund. V ní Rick poznává svou bývalou přítelkyni z Paříže. Dvojice posléze zahoří starou láskou a plánuje společný útěk.

Ve válce ovšem neexistují žádné jistoty. Rick nakonec přiměje Ilsu nasednout do letadla a odletět spolu s jejím manželem směrem Lisabon. Ilsa ho opustit nechce, ale Rick ji přesvědčuje, že by svého rozhodnutí jednoho dne litovala. Když se ho Ilsa se ptá: „A co my?“, Rick odpovídá legendární větou: „Nám zůstane Paříž.“

Když Harry potkal Sally

Láska má mnoho podob, často i trochu šílených. Takový případ se objevuje i ve filmu Když Harry potkal Sally, na romantičnosti mu to ale nikterak neubírá.

Když se Harry a Sally poprvé setkávají, nejsou si kvůli rozdílenému pohledu na vztahy mezi muži a ženami vůbec sympatičtí. Po pěti letech se na letišti potkávají znovu a jejich vzájemná antipatie trvá. Ke zlomu dojde až při třetím setkání a z dvojice se postupně stávají přátelé. A hranice mezi přátelstvím a láskou už je velmi tenká.

Příběh dvojice vrcholí o silvestrovské noci. Sally ji tráví na party, ale bez Harryho je jí smutno. Ten je na Silvestra sám. Nakonec se rozhodne přijet na večírek za Sally a vyznat jí lásku. Jeho výkon sice nepatří mezi nejdojemnější, ale hlavní je, že na ženu jeho srdce nakonec zafungoval.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Známe 5 nejkrásnějších romantických scén. Dojmou vás i pobaví