Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Známe 5 nejlepších filmových polibků. Romantika na lodi i v seně

Redakce

Redakce

20. 6. 2013

Vzpomínáte si ještě na svůj první polibek? Šlo o romantické vyznání lásky nebo o trapnou pusu ve stylu jen ať už to mám za sebou? My jsme pro vás vybrali 5 těch nejkrásnějších, nejromantičtějších a nejznámějších filmových polibků.

Spider-Man

Nenápadný Peter Parker a oslnivá Mary Jane jsou nezapomenutelnou dvojicí a jejich polibek vzhůru nohama je ještě nezapomenutelnější.

Peter je bezhlavě zamilovaný do Mary Jane, která ho ale považuje jen za velmi dobrého a hodného přítele. Šance na získání Maryina srdce Peterovi vzrostou, když po pavoučím kousnutí získá schopnosti tohoto osminohého tvora a s jejich pomocí zachraňuje lidi včetně své krásné milované. Moment, kdy Mary Petera políbí, následuje poté, co ji neohroženě zachrání.

FOTO: Spider-man

Zdroj: Marvel

Snímek natočený podle známých marvelovských komiksů o pavoučím muži vystřelil do kin závratnou rychlostí a za tři dny vydělal přes 100 milionů dolarů, čímž se zařadil do kategorie nejvýdělečnějších filmů té doby. Návrhář James Acheson pracoval se svými asistenty na kostýmu Spider-Mana přes pět měsíců a finální podobě předcházelo 35 modelů.

Hříšný tanec

V roce 1987 vstoupil do kin Hříšný tanec v hlavních rolích s Jennifer Grey a Patrickem Swayzem, kteří se zapsali do našich srdcí jako zamilovaný taneční pár.

Přestože se za dvojice během filmu políbila hned několikrát, nejkrásnější polibek se odehrál ve finální taneční scéně, kdy Johnny něžně políbil Baby na špičku nosu. Není to typická pusa, ale má své kouzlo.

FOTO: Hrisny tanec

Zdroj: Vestron Pictures

Vztah mezi Jennifer a Patrickem nebyl při natáčení tak romantický jako ve filmu. Jennifer měla velké problémy s natáčením intimních scén a za žádnou cenu nechtěla svého hereckého partnera líbat. Ve finále jí už dost rozčilený režisér Emile Ardolino řekl, ať zavře oči a představí si, že líbá svého přítele. Ze vzájemné spolupráce nebyl nadšený ani Patrick.

Lady a Tramp

Nádherný animovaný film s roztomilou fenkou Lady, psem z ulice Trampem a jejich legendárním polibkem.

Psí slečna Lady žije spokojený luxusní život. Přesným opakem je toulavý Tramp, který žije na okraji nádraží a živí se zbytky jídla. Protiklady se ale přitahují, a tak svede osud cesty Lady a Trampa dohromady.

FOTO: Lady a Tramp

Zdroj: Disney

Krásný polibek u špaget je pravděpodobně nejznámější scéna z filmu a zároveň nejpopulárnější animovaná pusa. Trampův kamarád kuchař jim k tomu zahraje doprovod na housle a jedna společná špageta svede jejich čumáčky dohromady. Walt Disney nebyl z této scény moc nadšený. Vůbec ji nechtěl do filmu zařadit.

Titanic

Legendární Titanic s Kate Winslet a Leonardem DiCapriem v hlavních rolích znají snad všichni a jejich polibek na přídi lodi nevyjímaje.

Vzpomeňte si na ten moment, kdy Jack ukazoval Rose krásu širého moře a v kouzlu tohoto okamžiku ji políbil. V oceánu plavali delfíni, v pozadí zněly jemné tóny písně My heart will go on a celý záběr byl zabarvený nádherným západem slunce. Srdce vám zaplesá, jen si na to vzpomenete.

FOTO: Titanic

Zdroj: Bontonfilm

Titanic byl sám o sobě krásou i zkázou. Svedl k sobě dva mladé lidi, dopřál jim lásku a na konci je opět rozdělil. Film s rekordním počtem jedenácti Oscarů režírovaný Jamesem Cameronem se stal hitem a dostal do popředí i představitele hlavních rolí. Snímek hned po zveřejnění atakoval první příčku v žebříčku výdělečnosti, kde se dlouhou dobu udržel.

10 důvodů, proč tě nenávidím

Julie Stiles a Heath Ledger se dostali společně na plátno v roce 1999 v romantické komedii režiséra Gila Jungera.

Chtěná Bianca by ráda šla konečně na rande, její otec má ale jednu podmínku. Dokud nebude randit její starší sestra Kate, která shodou okolností chlapce nemůže vystát, má útrum i Bianca. Vše se zamotá, když se Kate začne dvořit atraktivní Patrick a nakonec ji políbí při paintballové bitvě.

FOTO: 10 duvodu proc te nenavidim

Zdroj: Falcon

Julia Stiles se zpočátku ucházela o roli krásné a křehké Bianci, ale nakonec hrála její přesný opak. Film je volným zpracováním hry Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy a objevuje se něm několik citací z tohoto dramatu. Snímek se stal předlohou pro stejnojmenný seriál, který byl natočen o deset let později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Známe 5 nejlepších filmových polibků. Romantika na lodi i v seně