Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

10 důvodů, proč je lepší být sama. Možná tím získáte víc, než si myslíte

Stálý vztah je fajn, ale ne s každým mužem je to zrovna jednoduché. Někdy je zkrátka lepší být svobodná a užívat si všech výhod, které vám single život přináší. Máme pro vás 10 důvodů, proč je lepší být sama.

1) Máte čas na sebe

Nemáte-li partnera, otevírá se vám spousta možností, jak trávit svůj volný čas. A teď nemluvíme jen o společenském životě. Jsou chvíle, kdy potřebujete vypnout, relaxovat a věnovat se jen sama sobě. Můžete třeba meditovat, jít si ven zaběhat nebo se pustit do malování, kterému jste se dlouho nevěnovala.

Strach z opuštění může stát za důvodem proč být single

2) Nemusíte být pořád dokonalá

S přítelem se většinou snažíte vypadat pěkně a upraveně. V single životě se ale nic nestane, když se ráno nenamalujete nebo posunete depilaci až na příští týden. O víkendu se doma můžete celý den válet v županu, a když jdete na záchod, nemusíte za sebou zavírat dveře.

3) Můžete si dělat, co chcete

Když jste single, nehrozí vám, že budete muset trávit víkendy s jeho rodiči nebo dělat dobrý dojem na jeho přátele. Chcete celou neděli proležet v posteli s knížkou nebo se courat po nákupech? Žádný problém! A nikdo vás za to nebude odsuzovat.

4) Domácí mazlíčci v posteli

Nikomu nevadí, že sdílíte postel se svým psem nebo kočkou. Můžete si do ní vzít dokonce potkana, morče nebo třeba hada. Je to přece vaše věc.

5) Nerozčilují vás blbosti

Špinavé ponožky pohozené na zemi, zvednuté prkénko, chlupy v umyvadle. S chlapem v domácnosti vás denně rozčílí spousta věcí a i ty největší maličkosti vás dokážou rozpálit doběla. Single život vám ale zaručí klidné nervy a čistou mysl. A to je další důvod, proč je lepší být sama.

6) Nemusíte vařit

Když žijete sama, staráte se jen o svůj vlastní jídelníček. Nemusíte pořád řešit, zda v neděli uvaříte svíčkovou s knedlíkem nebo pečené kuře a co partnerovi připravíte k večeři. Můžete si udělat míchaná vajíčka nebo se odbýt rohlíkem s paštikou. A nikdo nebude brblat, že doma zase není co jíst.

7) Ušetříte peníze

Máte-li partnera, kupujete mu pravidelně dárky: k narozeninám, svátku, Vánocům, k výročí… A jestliže s ním jste už delší dobu, pravděpodobně obdarováváte i celou jeho rodinu. Ve výsledku vás takový vztah nevyjde zrovna levně. Pokud jste ale single, žádné vybírání a nakupování dárků vám nehrozí. Užívejte si to a kupte si místo toho něco nového na sebe nebo se odměňte třeba novým parfémem.

8) Bydlení odpovídá vašim představám

Všechny šuplíky, poličky i skříně jsou jen vaše a čekají, až je zaplníte svým oblečením, prádlem, kosmetikou, svíčkami, květinami a dalšími nezbytnostmi. Postel i pohovku máte také jen pro sebe a koupelna je k dispozici 24 hodin denně.

Dusí vás život s partnerem v jedné domácnosti? Zkuste mingles vztah

9) Můžete se zaměřit na svou kariéru

Máte ráda svou práci a nedělá vám problém se do ní zabrat i v noci nebo o víkendu? Když jste single, tak vám vaše pracovní nasazení nikdo vyčítat nebude. Svůj volný čas můžete využít i k plánování budoucnosti a přemýšlení nad tím, čeho chcete ve své profesi ještě dosáhnout.

10) Užijete si randění

Nyní máte konečně možnost poznávat nové lidi. Bez stálého partnera si můžete bez výčitek dopřát i nezávazný flirt nebo chodit s více muži najednou. Alespoň zjistíte, co od svého budoucího partnera chcete a co je pro vás v dlouhodobém vztahu skutečně důležité.

Napadá vás další důvod, proč je lepší být sama? Napište nám jej do komentářů!

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

10 důvodů, proč je lepší být sama. Možná tím získáte víc, než si myslíte