×
WomanOnly

10 důvodů, proč je lepší být sama. Možná tím získáte víc, než si myslíte

proč je lepší být sama

Stálý vztah je fajn, ale ne s každým mužem je to zrovna jednoduché. Někdy je zkrátka lepší být svobodná a užívat si všech výhod, které vám single život přináší. Máme pro vás 10 důvodů, proč je lepší být sama.

1) Máte čas na sebe

Nemáte-li partnera, otevírá se vám spousta možností, jak trávit svůj volný čas. A teď nemluvíme jen o společenském životě. Jsou chvíle, kdy potřebujete vypnout, relaxovat a věnovat se jen sama sobě. Můžete třeba meditovat, jít si ven zaběhat nebo se pustit do malování, kterému jste se dlouho nevěnovala.

2) Nemusíte být pořád dokonalá

S přítelem se většinou snažíte vypadat pěkně a upraveně. V single životě se ale nic nestane, když se ráno nenamalujete nebo posunete depilaci až na příští týden. O víkendu se doma můžete celý den válet v županu, a když jdete na záchod, nemusíte za sebou zavírat dveře.

3) Můžete si dělat, co chcete

Když jste single, nehrozí vám, že budete muset trávit víkendy s jeho rodiči nebo dělat dobrý dojem na jeho přátele. Chcete celou neděli proležet v posteli s knížkou nebo se courat po nákupech? Žádný problém! A nikdo vás za to nebude odsuzovat.

4) Domácí mazlíčci v posteli

Nikomu nevadí, že sdílíte postel se svým psem nebo kočkou. Můžete si do ní vzít dokonce potkana, morče nebo třeba hada. Je to přece vaše věc.

5) Nerozčilují vás blbosti

Špinavé ponožky pohozené na zemi, zvednuté prkénko, chlupy v umyvadle. S chlapem v domácnosti vás denně rozčílí spousta věcí a i ty největší maličkosti vás dokážou rozpálit doběla. Single život vám ale zaručí klidné nervy a čistou mysl. A to je další důvod, proč je lepší být sama.

6) Nemusíte vařit

Když žijete sama, staráte se jen o svůj vlastní jídelníček. Nemusíte pořád řešit, zda v neděli uvaříte svíčkovou s knedlíkem nebo pečené kuře a co partnerovi připravíte k večeři. Můžete si udělat míchaná vajíčka nebo se odbýt rohlíkem s paštikou. A nikdo nebude brblat, že doma zase není co jíst.

7) Ušetříte peníze

Máte-li partnera, kupujete mu pravidelně dárky: k narozeninám, svátku, Vánocům, k výročí… A jestliže s ním jste už delší dobu, pravděpodobně obdarováváte i celou jeho rodinu. Ve výsledku vás takový vztah nevyjde zrovna levně. Pokud jste ale single, žádné vybírání a nakupování dárků vám nehrozí. Užívejte si to a kupte si místo toho něco nového na sebe nebo se odměňte třeba novým parfémem.

8) Bydlení odpovídá vašim představám

Všechny šuplíky, poličky i skříně jsou jen vaše a čekají, až je zaplníte svým oblečením, prádlem, kosmetikou, svíčkami, květinami a dalšími nezbytnostmi. Postel i pohovku máte také jen pro sebe a koupelna je k dispozici 24 hodin denně.

Dusí vás život s partnerem v jedné domácnosti? Zkuste mingles vztah

9) Můžete se zaměřit na svou kariéru

Máte ráda svou práci a nedělá vám problém se do ní zabrat i v noci nebo o víkendu? Když jste single, tak vám vaše pracovní nasazení nikdo vyčítat nebude. Svůj volný čas můžete využít i k plánování budoucnosti a přemýšlení nad tím, čeho chcete ve své profesi ještě dosáhnout.

10) Užijete si randění

Nyní máte konečně možnost poznávat nové lidi. Bez stálého partnera si můžete bez výčitek dopřát i nezávazný flirt nebo chodit s více muži najednou. Alespoň zjistíte, co od svého budoucího partnera chcete a co je pro vás v dlouhodobém vztahu skutečně důležité.

Napadá vás další důvod, proč je lepší být sama? Napište nám jej do komentářů!17 Komentáře 10 důvodů, proč je lepší být sama. Možná tím získáte víc, než si myslíte

 1. Mám z toho podobný pocit. Chci vlastně s někým být…jít do kina, plavat, na hory, prožít hezký večer :-)……..ale pak ” si jdi zase domů”. Znám pár takových, kteří si stěžují, jak to mají doma špatné, že jejich manželka je “jen” jejich bytnou, ale neodejdou….zůstávají. Jsou to sobci a pokrytci…..Takže, než nosit pro “takové “srdce na dlani a vkládat do nich své city, raději zůstanu sama se svým psem a svým ” volným ” časem, který mám jen pro sebe 🙂 Tak přeji nám všem….Ať to zvládáme a je nám šťastně 🙂 🙂 🙂

 2. Já si myslím,že největší problém jsou žvásty tohoto typu, co kde nějaký pitomec vymyslí.
  Internet je zabijákem vztahů bohužel ,a kdo se radami řídí ,je ještě větší pitomec než ten co to napsal. Hezký den vám přeji

 3. No nevím být sama…vždycky je lepší když jste na všechno dva,na radosti ale taky i na ty starosti, víc hlav víc ví…umění je najít oboustranně kompromisy..pokud je to vztah s láskou a především důvěrou a jsou i společné zájmy…pak být dva je super, všem přeji ať jsou ve stavu v jakém si přejí býti a jsou v pohodě, přej a bude ti přáno

 4. A až jednou umřete,ani pes po vás neštěkne,natož aby někdo truchlil.Žádný spory o dědictví,prostě nic.

 5. Dobrý den. A co když je to naopak milé dámy? Chlap se stará vaří uklizí vykonává všechny domácí prace,a chtěl by za to občas říct od své milé ( lásko mám tě ráda, miluji tě ).A sexu ani nemluvím ten je jen když má naladu , tak jednou za měsíc,myslíte že takoví vztah je v pohodě.A je něco špatného na tom když chlap miluje????

 6. Šťastná to žena, až Vám to skoro závidím (zdravě). Přála jsem si mít život jaky Vy. Nepodařilo se. Ať Vám to vydrží

 7. Ale ono to často bývá i naopak. Když je žena hezká, milá i věrná, je pro muže příliš nudná a ten si raději vybere nějakou, která mu bude zahýbat.
  Mám několik kamarádek, kterým se takové chování vymstilo a uvědomily si, že být trochu mrcha není na škodu.
  Takže když je žena na muže hodná a pozorná, taky to není žádná výhra 🙂

 8. Problém je, že většina žen sice pořád dokola brečí že “si jí chlap neváží”, “nevěnuje se jí” “jde mu jen o sex” ale jakmile narazí na normálního pracujícího zajištěného chlapa který stojí o vztah, nebere ji jen jako m*dací panu a váží si jí, tak ho dotyčná značne zneužívat a v jejích očích klesne do kategorie “hodný ňouma”.

  Jakmile si chlap začne ženské vážit, přestane si ho vážit ona a začně se ku*vit kde to jen jde.

  Znám několik případů z mého okolí. Jedna měla nekonfliktního, milého, pohledného zajištěného týpka se sportovní postavou… no dotyčná ho upustila, protože “s hodným klukem je přece nuda”. Skončila s grázlem co chlastá, fetuje, když vydělá prachy tak lepší se neptat jak k nim přišel. S ním si “zábavy” užila až až. Mlátil ji jak žito a udělal jí dítě Krátce poté ji opustil kvůli jiné.

  Když se pak zkoušela vrátit k “hodnému ňoumovi” ten ji celkem rázně poslal někam. A ona se dodnes hrozně diví, že on ani nikdo jiný nechce živit cizí děcko.

  Občas si říkám že vztah může fungovat jen když je chlap větší svině než ona.
  Být na ženkou hodný, pozorný a vážit si jí je nejkratší cesta do pekla…

 9. Taky bych byla sama,ale jsem vdaná a celkem dlouho.chce to čas a splním si i tohle.Svoboda je nejvíc.

 10. To je v pořádku, je Vám dobře a to je podstatné. Mně se to nepodařilo, tak jsem sama. Netvrdím, že jsem šťastná, ale jsem spokojená a protože jsem v zásadě introvert, vyhovuje mi to.

 11. Jsem téměř 21 let šťastně vdaná.
  1)Máme čas na sebe – oba s mužem tolik, kolik si přejem – synovi je 20, pracuje a je úplně soběstačný. S mužem na sebe nežárlíme, nesekýrujem se dopřáváme si prostor.
  2) Nemusím být pořád dokonalá – vypadám přesně tak, jak chci, líbím se sobě a i svému muži, názor kohokoli jiného pro mě není podstatný.
  3)Můžu dělat, co chci – mám-li splněno v práci i doma, tak samozřejmě – třeba celý den procourat s bratrem po horách – není co vylepšovat.
  4)Domácí mazlíčci v posteli – mi přijdou nechutní a pro mě tam nepatří.
  5)Nerozčilují mě blbosti – to fakt ne, po 23 letech vztahu s jedním mužem ho znám a mě ničím nevytáčí, syn je slušně vychovaný, takže ani ten ne.
  6)Nemusím vařit – ne, můj muž je výborný kuchař, vaří rád a mám-li mnoho práce, je vaření na něm. Vždy mu poděkuji.
  7)Ušetřím peníze – nekupujem si dárky větší, než čokoláda, flaška, kytka – jeho rodinu neobdarovávám a on moji též ne. Toto je vždy na dohodě. Každý koupíme sobě, co potřebujem ( větší věci po dohodě) a nečekáme, že to vytuší druhý. Na blbosti a lapače prachu si nepotrpím.
  8)Bydlení odpovídá mým představám – to si pište, přece nebudu po 23letém soužití bydlet tak, jak nechci.
  9)Můžu se zaměřit na svou kariéru – to mě nikdy nezajímalo, mám svou práci, kterou mám ráda, jinou nechci – jsem si v ní sama sobě šéfem, i za výsledky zodpovědná.
  10)Užiju si randění – nikdy mi nebylo příjemné, muže jsem si našla v práci a jsem šťastná, že toto se mě už dávno netýká
  11) Jsem šťastná, že mám svou rodinu a neměnila bych.

 12. Článek mi přijde relevantní tak v jednom bodě.. jako třeba kterej partner vyžaduje aby jeho partnerka byla permanentně dokonalá ? já vám to řeknu.. kretén.. nebo jsem nikdy nezažil vztah kde by mi partnerka kupovala dárky.. natož aby se to dělo s takovou horlivostí že by to poznamenalo její účet.. to spíš mě vyjdou dárky pro ní celkem draho.. nebo.. nerozcilují vás blbosti.. jo.. zatimco vy ženy blbosti co by nás muže nerozcilovali neděláte.. jasně

 13. Zjistila jsem na sobě, že jsem šťastná sama a ve vztahu s někým se jen trápím. Buď mě využívá, nebo se mi nevěnuje, nebo má zrovna problémy a potřebuje čas. Řekla jsem si teda, že radši budu sama než s někým, kdo si mé přítomnosti neváží. Nejsem zoufalec.

 14. Je to paráda,když jste sama a máte problém a přitulíte se k polštáři a on vás pohladí,vyslechne,pomůže …… článek je blbost

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*