×
WomanOnly

Dusí vás život s partnerem v jedné domácnosti? Zkuste mingles vztah

Mingles vztahy

Dnešní doba je velmi uspěchaná. Každý někam stále spěchá, myslí na tisíc věcí, které každý den musí udělat, honí se za kariérou a dlouhodobé vztahy tím dost trpí. Pokud se nechcete vázat a ani zůstat single, můžete být mingle. Že nevíte, co to znamená? Možná tak už žijete a vůbec o tom nevíte.

Na začátku je všechno skvělé, chodíte na rande, do restaurací a barů a nejraději byste se svou drahou polovičkou trávili každou volnou chvilku. Po čase se ale do vztahu vloudí stereotyp a už to není tak růžové, jak se to jevilo na začátku. Pomalu už nikam nechodíte, večery trávíte u televize a už se skoro ani nebavíte. Tato situace se ale dnešním ženám nezamlouvá. Nechtějí být jen domácí hospodyňkou a nic víc. Chtějí, aby po nich partneři toužili, aby spolu stále trávili čas zábavně a chodili se ven bavit. A právě proto se dnes čím dál častěji stávají mingle. Nejsou samy, ale nechtějí se svým partnerem žít.

Čtěte také: Jak se mít ráda

Co je mingles vztah?

Pojem single je u nás velmi známý. Pojem mingle tolik ne a mnozí si pod ním představují ledacos. Přitom k sobě nemají zase tak daleko. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Lidé, kteří žijí ve stylu mingles si chtějí užívat svobody, ale nechtějí být sami. Bývají úspěšní v zaměstnání a jsou finančně nezávislí. Oproti nezadaným ale netrpí v partnerském a ani sexuálním životě. O tom v podstatě vypovídá i samotné slovo mingle, což je zkratka od married but single (ženatý/vdaná, ale svobdný/á). A výjimkou nejsou ani sezdané páry.

Základem takového života je oddělená domácnost. Lidé spolu nežijí a nejsou na sebe nijak závislí, ale přesto k sobě patří. Chodí spolu do společnosti, bavit a lidé je berou jako pár. A jako u každého vztahu i do tohoto patří sex. I když spolu nežijí, nepodvádí se a nemají náhodné známosti. Nestřídají partnery. Na sexu se klidně mohou předem domluvit.

Velmi často to funguje tak, že si určí jeden či více večerů v týdnu, který stráví společně a ráno se zase rozdělí. Mimo společných dovolených, různých aktivit o víkendu, kulturních a jiných aktivit nebo sexu spolu ale příliš času netráví. Zároveň se ale navzájem ochraňují a mají se rádi. Když má jeden z páru nějaké problémy, druhý partner mu rád pomůže a drží nad ním ochrannou ruku.

Mingles vztahy

Kdy je čas na změnu mingles života?

Mingles vztahy většinou nemohou fungovat navždy. Ženám po čase začnou tikat biologické hodiny a začnou toužit po běžném rodinném životě. Nemusí to tak být samozřejmě u všech, ale je to velmi obvykle a pravděpodobné. Plánování rodiny a dětí ale může být problémem pro druhého z páru, tedy muže. Těm totiž život mingles naprosto vyhovuje. Mají pravidelný sex, partnerku a přitom nejsou nikým a ničím omezováni. Oni vlastně ani nemají důvod, proč by měli něco měnit.

Pokud žena trvá na svém a chce s mužem začít žít normálně v jedné domácnosti, může dojít k řadě konfliktů a velmi často končí i rozchodem dvojice. Proto je dobré si předem ujasnit své priority a přání do budoucna. I rozchod je někdy velký problém, protože řada těchto párů se často neustále rozchází a zase dává dohromady. Neumí být spolu a ani bez sebe. Jsou na sebe zvyklí i přesto, že spolu doopravdy nežili. Navíc seznamovat se po třicítce, začít si hledat partnera pro život a rodinu není tak úplně jednoduché a chvíli to trvá.

Čtěte také: Jak nejhůře se s vámi může chlap rozejít

Mingles a děti

Všude existují výjimky. Jsou mingles, kteří se nechtějí vzdát svého životního stylu, ale chtějí mít společného potomka. Dál žijí v oddělené domácnosti, ale mají děti. Obvykle se to týká těch, kdo vyrůstali v neúplné rodině a jsou zvyklí žít jen s jedním rodičem. Přijde jim to vlastně v pořádku. S tímto přístupem nesouhlasí řada psychologů. Podle nich je to ze strany rodičů sobecký čin a dítě by mělo vyrůstat v úplně rodině. Opačná strana ale argumentuje tím, že děti oba rodiče mají a ti je milují, jen spolu nežijí. Často používají argument, že je lepší žít takto než nechat vyrůstat dítě v úplné rodině plné hádek a napětí.

Čtěte také: Jak být dobrou partnerkou

Mingles není pro každého

Ne každý je stavěný na to, aby žil stylem mingles. Stále je ještě většina těch, kdo dávají přednost tradičnímu modelu soužití s partnerem v jedné domácnosti. I když sami mingles hovoří o tom, že jsou takto spokojení a šťastní, že jsou si s partnerem mnohem vzácnější, nikdy se nenudí a užívají si života více než jejich kamarádi, kteří se rozhodli pro klasiku, má i tento partnerský model určitá pravidla. Důležitá je především disciplína a důvěra obou. Je velmi snadné začít na toho druhého žárlit, podezírat ho a vyčítat. Je opravdu nutné, aby s touto životní filosofií byli srozuměni oba zúčastnění.

Když by se mingles dostali do nějaké dále nezvladatelné situace, je lepší se domluvit a začít spolu žít s vědomím toho, že dřívější výhody už nebudou platit nebo vztah ukončit a najít si někoho, kdo bude představám druhého lépe vyhovovat.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*