Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Dusí vás život s partnerem v jedné domácnosti? Zkuste mingles vztah

Redakce

Redakce

14. 9. 2017

Dnešní doba je velmi uspěchaná. Každý někam stále spěchá, myslí na tisíc věcí, které každý den musí udělat, honí se za kariérou a dlouhodobé vztahy tím dost trpí. Pokud se nechcete vázat a ani zůstat single, můžete být mingle. Že nevíte, co to znamená? Možná tak už žijete a vůbec o tom nevíte.

Na začátku je všechno skvělé, chodíte na rande, do restaurací a barů a nejraději byste se svou drahou polovičkou trávili každou volnou chvilku. Po čase se ale do vztahu vloudí stereotyp a už to není tak růžové, jak se to jevilo na začátku. Pomalu už nikam nechodíte, večery trávíte u televize a už se skoro ani nebavíte. Tato situace se ale dnešním ženám nezamlouvá. Nechtějí být jen domácí hospodyňkou a nic víc. Chtějí, aby po nich partneři toužili, aby spolu stále trávili čas zábavně a chodili se ven bavit. A právě proto se dnes čím dál častěji stávají mingle. Nejsou samy, ale nechtějí se svým partnerem žít.

Co je mingles vztah?

Pojem single je u nás velmi známý. Pojem mingle tolik ne a mnozí si pod ním představují ledacos. Přitom k sobě nemají zase tak daleko. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Lidé, kteří žijí ve stylu mingles si chtějí užívat svobody, ale nechtějí být sami. Bývají úspěšní v zaměstnání a jsou finančně nezávislí. Oproti nezadaným ale netrpí v partnerském a ani sexuálním životě. O tom v podstatě vypovídá i samotné slovo mingle, což je zkratka od married but single (ženatý/vdaná, ale svobdný/á). A výjimkou nejsou ani sezdané páry.

Základem takového života je oddělená domácnost. Lidé spolu nežijí a nejsou na sebe nijak závislí, ale přesto k sobě patří. Chodí spolu do společnosti, bavit a lidé je berou jako pár. A jako u každého vztahu i do tohoto patří sex. I když spolu nežijí, nepodvádí se a nemají náhodné známosti. Nestřídají partnery. Na sexu se klidně mohou předem domluvit.

Velmi často to funguje tak, že si určí jeden či více večerů v týdnu, který stráví společně a ráno se zase rozdělí. Mimo společných dovolených, různých aktivit o víkendu, kulturních a jiných aktivit nebo sexu spolu ale příliš času netráví. Zároveň se ale navzájem ochraňují a mají se rádi. Když má jeden z páru nějaké problémy, druhý partner mu rád pomůže a drží nad ním ochrannou ruku.

Jak se mít ráda? Získejte větší sebevědomí během několika dní!

 

Kdy je čas na změnu mingles života?

Mingles vztahy většinou nemohou fungovat navždy. Ženám po čase začnou tikat biologické hodiny a začnou toužit po běžném rodinném životě. Nemusí to tak být samozřejmě u všech, ale je to velmi obvykle a pravděpodobné. Plánování rodiny a dětí ale může být problémem pro druhého z páru, tedy muže. Těm totiž život mingles naprosto vyhovuje. Mají pravidelný sex, partnerku a přitom nejsou nikým a ničím omezováni. Oni vlastně ani nemají důvod, proč by měli něco měnit.

Pokud žena trvá na svém a chce s mužem začít žít normálně v jedné domácnosti, může dojít k řadě konfliktů a velmi často končí i rozchodem dvojice. Proto je dobré si předem ujasnit své priority a přání do budoucna. I rozchod je někdy velký problém, protože řada těchto párů se často neustále rozchází a zase dává dohromady. Neumí být spolu a ani bez sebe. Jsou na sebe zvyklí i přesto, že spolu doopravdy nežili. Navíc seznamovat se po třicítce, začít si hledat partnera pro život a rodinu není tak úplně jednoduché a chvíli to trvá.

Mingles a děti

Všude existují výjimky. Jsou mingles, kteří se nechtějí vzdát svého životního stylu, ale chtějí mít společného potomka. Dál žijí v oddělené domácnosti, ale mají děti. Obvykle se to týká těch, kdo vyrůstali v neúplné rodině a jsou zvyklí žít jen s jedním rodičem. Přijde jim to vlastně v pořádku. S tímto přístupem nesouhlasí řada psychologů. Podle nich je to ze strany rodičů sobecký čin a dítě by mělo vyrůstat v úplně rodině. Opačná strana ale argumentuje tím, že děti oba rodiče mají a ti je milují, jen spolu nežijí. Často používají argument, že je lepší žít takto než nechat vyrůstat dítě v úplné rodině plné hádek a napětí.

Jak nejhůře se s vámi může chlap rozejít? To nechcete zažít!

Jak být dobrou partnerkou? Bez kompromisů to nepůjde

Mingles není pro každého

Ne každý je stavěný na to, aby žil stylem mingles. Stále je ještě většina těch, kdo dávají přednost tradičnímu modelu soužití s partnerem v jedné domácnosti. I když sami mingles hovoří o tom, že jsou takto spokojení a šťastní, že jsou si s partnerem mnohem vzácnější, nikdy se nenudí a užívají si života více než jejich kamarádi, kteří se rozhodli pro klasiku, má i tento partnerský model určitá pravidla. Důležitá je především disciplína a důvěra obou. Je velmi snadné začít na toho druhého žárlit, podezírat ho a vyčítat. Je opravdu nutné, aby s touto životní filosofií byli srozuměni oba zúčastnění.

Když by se mingles dostali do nějaké dále nezvladatelné situace, je lepší se domluvit a začít spolu žít s vědomím toho, že dřívější výhody už nebudou platit nebo vztah ukončit a najít si někoho, kdo bude představám druhého lépe vyhovovat.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dusí vás život s partnerem v jedné domácnosti? Zkuste mingles vztah