Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Jak nejhůře se s vámi může chlap rozejít? To nechcete zažít!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

18. 4. 2017

Jeden den je vše v pořádku, proběhne pusa na rozloučenou a příslib zítřejšího telefonátu,  ale druhý den komunikace z mužovy strany náhle ustane a země jako by se po něm  slehla. Přijde vám to nedospělé a trapné? Bohužel je to stále běžná praxe.

Rozchod á la Mrtvý brouk

Možná jste se s podobným rozchodem setkaly i vy, pravděpodobně už na střední nebo dokonce základní škole, protože takové jednání by se očekávalo spíše od uhrovitého pubescenta než od dospělého svéprávného chlapa. Existuje ale mnoho žen, které s podobným typem nezralého muže měly tu čest i ve středním věku.

Když muž takzvaně dělá mrtvého brouka, může to mít podle odborníků mnoho příčin. Nejčastější bývá zbabělost, protože muž neumí přijímat zodpovědnost za své činy,  nestojí si za svým rozhodnutím a je pro něj nejjednodušší v případě problémů utéct. Nemá zkrátka odvahu postavit se problému čelem a říct ženě do očí, že o ni nestojí.

Když je muž zbabělý

Často si také muži volící tento způsob ukončení vztahu se ženou jen hrají a románek pro ně nic neznamená. Dalším důvodem bývá strach z dlouhodobých vztahů nebo sobeckost, kdy muži nepokládají za nutné ženě cokoliv vysvětlovat.

Ať už za tím stojí cokoliv, pro ženu není taková situace nikdy jednoduchá. Nejhorší bývá  nejistota. Všechny ženy se shodují, že je pro ně snesitelnější znát pravý důvod než nevědět, co se děje. Často v takovém případě začnou hledat chybu u sebe a je pro ně mnohem těžší se s rozchodem vyrovnat.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Vyhněte se konfrontaci!

Jak se v takové situaci zachovat? Psychologové nedoporučují střet s daným mužem, protože žena je v nevýhodné pozici a nemuselo by to dopadnout podle jejích představ. Nejvhodnějším řešením je uvědomit si, s jak nezralým člověkem jste měly tu čest  a ujistit samu sebe, že takový muž vám za slzy nestojí. Pokud se k vám někdo zachová tímto způsobem, nemůžete ho ani v nejdivočejší fantazii považovat za toho pravého!

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nejhůře se s vámi může chlap rozejít? To nechcete zažít!