×
WomanOnly

3 nejčastější pohlavní choroby, jejich příznaky a jak se léčí

Pohlavní choroby nejsou jen strašákem pro promiskuitní jedince, opatrný by měl být každý z nás. Mnohé mohou končit nejen neplodností.

Chlamýdie jako nejčastější pohlavní choroba

Chlamýdie je choroba, která se může šířit nejen pohlavním stykem, ale i kapénkami, stejně jako chřipka. První fáze této nemoci se velice často projevuje bezpříznakově. Dále se dostavují příznaky podobné chřipce a také záněty pohlavních orgánů. Neléčená choroba může vést až k neplodnosti.

Nebezpečné chlamydie. Neléčená infekce vede k neplodnosti!

Léčba chlamýdií

Nejčastěji se chlamýdie léčí pomocí antibiotik nebo chemoterapeutik. Léčba trvá přibližně dva týdny.

Syfilis

Tuto chorobu lze považovat za jednu z nejnebezpečnějších pohlavních chorob. Nakazit se jí můžeme nejen pohlavním stykem, ale také skrze drobná poranění na kůži nebo sliznici.

Nemoc probíhá ve třech stadiích. V konečné fázi může dojít k tak závažnému poškození organismu, že tento stav není slučitelný se životem. Syfilis napadá kardiovaskulární systém, centrální nervovou soustavu, vnitřní orgány, pohybovou soustavu i kůži.

Léčba syfilisu

Základem léčby je samozřejmě včasná diagnóza. Nejčastěji se však syfilis léčí pomocí penicilínu nebo jiných antibiotik.

Kapavka

Kapavka je nemoc, kterou způsobuje bakterie zvaná Gonokok a patří mezi nejčastější choroby přenášené pohlavním stykem.

Tato nemoc napadá převážně výstelku močového ústrojí, sliznici konečníku a také nosohltanu. Mezi příznaky se mohou objevit záněty močového a pohlavního ústrojí, konečníku, zánět spojivek nebo také záněty krku podobné angíně.

Léčba kapavky

Léčba kapavky probíhá pomocí antibiotik, při naprostém vyloučení sexu. Dotyčný také musí během léčby chodit na pravidelné testy, které s jistotou vyloučí výskyt nemoci a zamezí tak jejímu dalšímu šíření.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*