Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

4 tipy, jak se naladit na sex

Jak se naladit na sex? Je to jednoduché, buď to prostě jde, anebo to nejde. Muži mají jednu velkou výhodu, chtějí vždy a všude. Pokud je erekce, je i všechno ostatní, a to hned. U žen je to však složitější. Často přemýšlejí nad tím, jestli vlastně vůbec chtějí, anebo ne, nechají se přemlouvat, mnohdy také svolí k sexu jen proto, aby potěšily partnera, i když se jim samotným vůbec nechce. Anebo je zkrátka „bolí hlava”… a pak má manžel smůlu.

1. Milostná předehra je nutná! Hlavně u žen

Když je rychlost vzrušení u partnerů rozdílná, což už tak obvykle bývá, pomůže vám předehra. Pokud se nejedná o rychlovku někde v přírodě či na neznámých místech „když to na vás přijde”, je vhodné dopřát si dostatek času na to, abyste se oba stejnou měrou naladili na sex. Obzvláště v dlouhodobém partnerství, kdy už se nějakou dobu znáte, prvotní vášeň vyprchala a už se na sebe nevrháte ve výtahu a nestrháváte ze sebe šaty, je důležité „udělat si to hezké”.

Zatímco muž se obvykle vzruší daleko rychleji, a pokud nemá potíže s erekcí, je všechno v pořádku, žena potřebuje ke vzrušení daleko více času. Spousta sexuálních odborníků se shoduje na tom, že žena by neměla svolit k sexu, pokud není dostatečně vlhká. Není třeba sahat po lubrikantu, vše si více či méně rychle odbýt a doufat, že vzrušení (i orgasmus) se dostaví „cestou”. Žena by měla být primárně tak vzrušená a tak vlhká, že si je skutečně 100% jistá tím, že „to chce teď hned a moc”.

Co se týká předehry, je vhodné zkusit opravdu všechno, a hlavně to, co má ten druhý rád, což přece není tak těžké zjistit.

2. Vypnout hlavu a zapojit smysly

Pokud máme nějaké starosti v práci či soukromí, řešíme zdravotní problémy, musíme toho hodně stihnout a vlastně ani na sex nemáme moc času, hned je to v posteli znát. Pro opravdu dobrý a uspokojivý sex je totiž potřeba úplně umět vypnout hlavu. Přece při sexu nebudete myslet na to, co všechno ještě dneska musíte stihnout a připravovat si řešení problémů v práci či zvládnutí dalších povinností. K tomu, abychom hlavu vypnuli a zatemnil se nám mozek, a abychom přestali přemýšlet, velice dobře poslouží opravdu silný erotický stimul, vzrušení a vystupňovaná touha.

Je třeba si na milostné hrátky opravdu udělat čas a věnovat jim delší dobu, kdy maximálně vnímáte pouze rozkoš těla a nic jiného kolem vás neexistuje! Dosáhnout toho lze například i tím, že jste vytrhnuti z prostředí, které vám připomíná kolik povinností a práce ještě musíte zvládnout. Fungovat by mělo ale i takové prostředí, ve kterém se cítíte v klidu a bezpečí, a kde se dokážete uvolnit a odreagovat.

K uvolnění a vypnutí hlavy může pomoci masáž, erotická masáž vonnými oleji, příjemný esenciální olej v aromalampě nebo oblíbený opojný parfém partnera či partnerky, hudba, přítmí nebo svíčky, příjemné materiály na dotek, erotické prádlo jako potěšení pro zrak. Nechte zapojit všechny smysly a vyberte si to, co máte rádi. Pokud je to pach potu a kůže, jasné denní světlo nebo tvrdá muzika, to všechno už záleží na vás. Vy sami musíte vědět, co vám nejlépe umožní naladit se na sex. Pokud zapojíte smysly, vypnete hlavu a nebudete přemýšlet nad denními starostmi.

3. Vyjádření lásky a povzbuzení slovy

Mluvte spolu, šeptejte, křičte, vzdychejte. Ujišťujte se o své lásce, dávejte si najevo své city. V každém vztahu hraje velkou roli komunikace. Je třeba spolu mluvit o tom, co kdo má rád, co si přeje, co chce. A to samozřejmě i v sexuálním životě. Někdo potřebuje pozornost, jiný ujišťování o tom, že je skvělý. Někoho potěší romantická atmosféra a dárečky, jiného vroucná slova „miluji tě”, „zbožňuji tě” a „chci tě”. Podle teorie 5 jazyků lásky Garyho Chapmana lidé potřebují ujištění o své lásce, fyzické projevy lásky, dárky, pozornost a pochvalu a také dokazování lásky činy. Podívejte se na náš test, který vám prozradí, jak na tom jste právě vy!

TEST: 5 jazyků lásky. Jakým mluvíte vy?

4. Hrajte si spolu!

Naladit se na sex vám rozhodně mohou pomoci různé hry a netradiční situace. V posteli prostě nikdy nesmí být nuda! Někdo se rád s partnerem či partnerkou podívá na porno, někdo zase preferuje podstatně romantičtější situace. Některé páry rády experimentují a využívají například různé erotické pomůcky ze sex shopu, jiné se zase milují na veřejnosti či na netradičních místech. Každý dělá to, co je mu příjemné a co jej vzrušuje.

V posteli také můžete přejímat různé role, které vytváří zcela nové a vzrušující situace. Můžete si hrát na sestřičku a pacienta, na nevinnou dívku a chlípníka, na gynekologa, na policistku a pouličního zlodějíčka, na dominu a otroka, na dva lidi, kteří se vidí poprvé v životě, na zkušenou ženu a panice. Můžete zkoušet nové sexuální polohy a praktiky, milovat se na různých místech vašeho domova. Domluvte si předem, co spolu budete dělat a kdy, abyste se na to mohli těšit. To vás dostatečně naladí na sex.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 tipy, jak se naladit na sex