×
WomanOnly

4 tipy, jak se zbavit rýmy přes noc. Zkuste fenykl nebo cibuli

Jak se zbavit rýmy, ucpaný nos

Říká se, že léčená rýma trvá sedm dní, neléčená týden. Asi všichni máme zkušenost s (ne)léčením ucpaného odřeného nosu, i přes veškerou snahu prostě musíme počkat, až rýma sama odezní. My jsme ale zapátrali v receptech našich babiček a přinášíme několik tipů, jak se zbavit rýmy opravdu velmi rychle! Minimálně jeden z nich zabere i na vás.

Fenyklový čaj

Na rýmu je nejlepší tělo co nejvíce prohřát a pročistit, k tomu vám nejlépe poslouží anýz nebo fenykl. Jednu lžičku koření roztlučte v hmoždíři, spařte ho čtvrt litrem vařící vody a nechte 10 minut vylouhovat. Výsledný nápoj můžete osladit medem. Pijte ho, dokud je ještě teplý!

Domácí improvizovaná sauna

Horká pára dělá ucpanému nosu dobře, to už jste určitě zjistili. Zavřete se do koupelny a pusťte horkou vodu, vytvoříte tak výborné podmínky pro vaše nemocné dutiny. Zkuste v tomto prostředí vydržet co nejdéle, nejlépe naloženi v horké vodě. Pro lepší efekt můžete do vody přidat pár kapek eukalyptového nebo tymiánového oleje.

Cibule

Tato zelenina už dávno našla uplatnění nejen v kuchyni, dobré hospodyňky vědí, že je skvělým lékem na nachlazení. Sice to u vás nebude pár dní příliš vonět, ale berte to jako daň za průchodný nos. Na slabší rýmu stačí, když si necháte nakrájenou cibuli přes noc u postele, na silnější si vytvořte cibulový sirup. Na drobno nasekanou cibuli zakapejte medem, až pustí šťávu. Sirup je snadný na přípravu a opravdu pomáhá!

Odvážnějším radíme rozkrojit cibuli, naškrábat ji nožem a šťávu nakapat do malých chomáčků vaty, které vložte do nosních dírek a nechte působit asi 5-10 minut.

Prohřátí

Naše babičky nedaly dopustit na pořádné prohřátí rukou až po lokty a také nohou v horké vodě. Vydržte tak co nejdéle! Díky horké vodě se vám stáhnou cévy v těle,  čímž se  stáhne sliznice a ucpaný nos se uvolní. Na nohy si po lázni navlékněte teplé ponožky, zalehněte do postele a ráno zase ucítíte všechno, o co jste byli kvůli rýmě ochuzeni.9 Komentáře 4 tipy, jak se zbavit rýmy přes noc. Zkuste fenykl nebo cibuli

 1. ▒▒▒▒▄██████████▄▒▒▒▒ ▒▒▄██████████████▄▒▒ ▒██████████████████▒ ▐███▀▀▀▀▀██▀▀▀▀▀███▌ ███▒▒▌■▐▒▒▒▒▌■▐▒▒███ ▐██▄▒▀▀▀▒▒▒▒▀▀▀▒▄██▌ ▒▀████▒▄▄▒▒▄▄▒████▀▒ ▒▐███▒▒▒▀▒▒▀▒▒▒███▌▒ ▒███▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒███▒ ▒▒██▒▒▀▀▀▀▀▀▀▀▒▒██▒▒ ▒▒▐██▄▒▒▒▒▒▒▒▒▄██▌▒▒ ▒▒▒▀████████████▀▒▒▒

 2. ░░░░░░░░▄░░░░░░░░░░ ░░░░░░░▌▒█░░░░░░▄▀▌ ░░░░░░░▌▒▒█░░░░▄▀▒▐ ░░░░░░▐▄▀▒▒▀▀▀▄▒▒▒▐ ░░░░▄▄▀▒░▒▒▒▒▒▒▌▄█▐ ░░▄▀▒▒▒░░░▒▒░░░▀██▀▌ ░▐▒▒▄▄▄▒▒▒▒░░▒▒▒▀▄▒▌ ░▌░░▌█▀▒▒▒▒▄▀█▄▒▒█▒▐ ▐░░░▒▒▒▒▒▒▒▌██▀░▒▒▀▌ ▌░▒▄██▄▒▒▒▒▒▒▒▒░▒▒▒▌ ▌▀▐▄█▄█▌▄░▀▒░░░░▒▒▒▐ ▌▒▐▀▐▀▒░▄▄▒▒▒▒░▒▒▒▒▌ ▌▒▒▀▀▄▄▒▒▒▄▒▒▒▒░░▒▒▐ ▐▒▒▒▒▒▒▀▀▀▒▒▒▒░▒▒▒▒▌ ░▀▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▄▄▒▒▄▀ ░░░▀▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▒▄▀ ░░░░░░░░▒▒▒▒▒▀

 3. Woooow dekuju moc
  Nevěřila jsem tomu, když jsem to četla, ale pak jsem to zkusila a až e to funguje. ☺️

 4. Děkuji ti Tomáš Vachuda moc jsi mi pomohl včera jsem chytla rýmu kvůly shuffle dance a jumpstyle a ráno jsem si udělala 10 pánských kliků bez nádechu a vysmrkala se. A olala rýma je pryč moc ti děkuji zítra máme ve škole karneval a nerada bych o něj přišla.

 5. Tak to koukám! onemocněla jsem teď v těch vedrech, takže nic moc, ale protože si teď nemůžu dovolit být nemocná, tak hledám všemožné fígle. Udělala jsem si 10 pánských kliků se zadrženým dechem a vuala! Vysmkáno všechno! Teď už jen najít něco na nateklou sliznici, nemůžu kvůli ní skoro mluvit a dýchat. Děkuji moc!

 6. Cibuli používala moje babička, ale já ji nesnáším, takže radši dělám všechno pro to, abych rýmu nechytla. Snažím se zdravě jíst, mít dostatek vitamínů hlavně v zimě a denně užívám Preventan. To pomáhá.

 7. Už je asi pozdě. Každopádně nemám jinou radu, než tu, kterou jsem dal – zadržet dech a 5-10 kliků. 🙂

 8. chci se zeptat jak se mám zbavit rýmy je mi 12 let a nemužu kvůli rýmě do školy

 9. Vím, že jsem na webu Woman Only, ale snad nebude vadit rada od opačného pohlaví. 🙂 Dovolím si přidat babskou radu na rýmu z Kanady, díky které má rýma nikdy netrvá déle než pár minut / hodin (v závislosti na tom, zda mohu daný tip zrovna použít). Bohužel ta metoda nefunguje všem, kdo ví proč. Tady to je:

  Zadržte dech, dejte si aspoň 5 ale ideálně 10 kliků (nemusí být extra poctivé, prý stačí i holčičí, jde o ty rychlé pohyby a o natlakování hlavy) a vysmrkejte to, co nos uvolnil. Mozek v tom momentě prahne po kyslíku, uvolní dutiny a sníží tvorbu hlenu doufajíc, že se nadechnete nosem.

  Když jsem na to narazil, nevěřil jsem tomu. V ten den jsem byl v nejhorším stádiu rýmy a zkoušel jsem vše možné a nic. Pak jsem zkusil tohle, dutiny se okamžitě pročistily a já nevěřil svému nosu. 🙂 Zbylé příznaky (pálení očí, nachlazení) chvíli přetrvaly, ale díky volnému nosu odezněly velmi rychle.

  Přeji vám, abyste byli v té polovině lidí, kterým to zafunguje, protože pak už nikdy nebudete potřebovat žádné kapky ani spreje a ušetříte na kapesnících. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*