Menu
WomanOnly
Celebrity

5 mužů, které láska k něžnému pohlaví přivedla do boje za ženská práva

Redakce

Redakce

16. 10. 2014

Dávno už víme, že je naprostá rovnost pohlaví po celém širém světě v nedohlednu. Máme tu ženy, které se léta snaží o rovnoprávnost, ale máme tu i slavné muže, kteří ženy podporují. Představujeme vám pět hereckých idolů, kteří se nebojí feminismu.

Joseph Gordon-Levitt

Tohoto všestraného herce jsme vám již mnohokrát připomínali hlavně kvůli jeho roli ve filmu 500 dní se Summer. Možná ale nevíte, že je jedním z herců, kteří zastávají ženská práva a otevřeně o nich mluví.

„Feminismus pro mě znamená, že nenecháte mluvit vaše pohlaví za to, co doopravdy jste. Můžete být čím chcete, ať už jste muž, žena, dívka, chlapec, či kdokoliv jiný. Nicméně když chcete přijít na to, co jste, měli byste to rozhodně udělat. Protože žádné pravidlo přesně neurčuje, jaký máte být. Každá osobnost je originál. Tak tohle je pro mě feminismus. A ano, i já jsem tedy feminista,“ prohlásil Gordon-Levitt. Je i vám hned sympatičtější?

FOTO: Joseph Gordon-Levitt

Zdroj: Bonton

Daniel Radcliffe

Ani slavný představitel Harryho Pottera není výjimkou, i on vystupuje jako aktivní zastánce ženských práv ve společnosti. Jak nedávno řekl časopisu The Stylist, ženy mají stěžejní roli v životě i ve filmech, ve kterých se angažuje.

„Ve světě je rozhodně daleko více ženských autorek, než tomu bývalo dříve, ale faktem zůstává, že většina ženských postav byla napsána rukou muže. Takže si myslím a pevně doufám doufám, že i filmový průmysl se stává o hodně více vyváženým, než býval doposud.“ Tímto Radcliffe upozornil na často zapomínanou skutečnost, že ženy mají nepostradatelnou roli prakticky v jakémkoliv odvětví.

FOTO: Daniel Radcliffe

Zdroj: Magic Box

Patrick Stewart

Hrdina filmu a seriálu Star Trek veřejně promluvil během kampaně Ring the bell, která bojuje proti násilí páchaném na ženách a zavazuje milion mužů ke slibu podporovat práva žen po celém světě.

„Pravdou je, že domácí násilí a násilí páchané na ženách obecně se týká většiny z nás. Každý z nás musí přezkoumat – a změnit – vše, v čem by naše vlastní chování vedlo k násilí. Co by umožnilo, ignorovalo či omlouvalo jakýkoliv projev hrubosti.“ Patrick Stewart se tímto zařadil do milionového seznamu kampaně.

FOTO: Patrick Steward

Zdroj: Magic Box

Ashton Kutcher

Během tiskového turné k filmu Hlavně nezávazně se Kutcher nechal slyšet, že se angažuje v boji proti obchodování s lidmi a setkává se s mladými dívkami, které se staly objetí právě tohoto trestného činu. Podle Kutchera skončí takto většina dívek, které nemají sami dostatek informací o sexu a sexualitě.

„Myslím, že bychom měli točit více filmů na toto téma, aby lidé věděli, o co jde, a mohli o tom mluvit. Ztvárnit silnou ženskou roli a její sexualitu. Řekl bych, že by to rozpoutalo živou konverzaci na toto téma z hlediska vzdělávacího, ale i zábavného,“ vyjádřil herec svůj názor.

FOTO: Ashton Kutcher

Zdroj: Bontonfilm CZ

Blair Underwood

Herec, kterého dámy znají jako jednoho z milenců Mirandy ze Sexu ve městě, je členem hned několika charitativních organizací a aktivně se zapojuje i do boje proti AIDS. K otázce ženských práv má také rozhodně co říct.

„Očividně nemůžete žít na tomto světě bez toho, abyste se ženami přišli do kontaktu. Myslím to takhle, moje matka je žena, která dala život mě a mým sestrám. Mám přítelkyni, kterou vroucně miluji. Všechny tyto ženy jsou ve hře. Není to o tom, být špatný nebo dobrý. Je to o tom, se rozhodnout, čím chci být a co chci dělat se svým vlastním tělem.“

FOTO: Blair Underwood

Zdroj: Universal Television

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 mužů, které láska k něžnému pohlaví přivedla do boje za ženská práva