×
WomanOnly

5 veselých filmů, které vás naladí na návrat do školních lavic

FOTO: Protivny sprosty holky
Zdroj: H.C.E.

Konec prázdnin se nám nevyhnutelně blíží, s čímž přichází i neoblíbený návrat do školy. Naštěstí s sebou nepřináší jen písemky a domácí úkoly, ale i nějaká ta pozitiva. Tyto filmy vám názorně předvedou jaká.

FOTO: Pubertacka
Emma Roberts (uprostřed) je neteří uznávané a úspěšné herečky Julie Roberts. Zdroj: Bontonfilm

10 důvodů, proč tě nenávidím

Sestry Sratfordovy zná opravdu celá škola, i když se každá proslavila něčím jiným. Bianca (Larisa Oleynik) je princezna školy, po které šílí všichni kluci, zato Kat (Julia Stiles) je násilnická dračice. Jen jedno mají společné – štve je jejich táta. Kat proto, že ji nenechá jednat dle svého uvážení, a Biancu proto, že jí nedovolí randit, dokud si někoho nenajde i Kat. Jenže kdo by s ní vydržel?

Tato teenagerská komedie se dá považovat za Shakespearovu hru Zkrocení zlé ženy v moderní podobě. Objeví se v ní dokonce i citace – když Cameron spatří Biancu, říká: ” Já hořím, hynu, zmírám.”

FOTO: 10 duvodu, proc te nenavidim
Zdroj: Falcon

Protivný sprostý holky

Cady Heron (Lindsay Lohan) měla úplně jiné dětství než její vrstevníci. Protože jsou její rodiče zoologové, žila s nimi patnáct let v africké džungli, což samozřejmě ovlivnilo její pohled na svět. Teď po domácím vyučování bude muset začít studovat na normální střední ve velkoměstě, takže je jasné, že zapadnout do kolektivu bude pro takovou holku pěkně složité. Ale jak moc?

O hlavní roli Cady Heron se ucházela i Amanda Seyfried, která se nakonec zhostila úlohy Karen Smith a kvůli hraní v tomto filmu dokonce odešla ze školy.

Zdroj: H.C.E.

Mimi wo sumaseba

Shizuku je školačka, jejíž zájem se točí kolem knih. Jednou si všimne, že se na výpůjčních štítcích knih, které přečetla, objevuje jméno jednoho chlapce – Amasawa Seiji, s nímž se později opravdu potká. Jenže čím si budou bližší, tím víc začne trápit Shizuku fakt, že Seiji má v životě jasno a jde za svým cílem. Jenže ona stále netuší, kterým směrem by se měl její život ubírat a cítí, že ji tak Seiji nechává za sebou.

Na tomto snímku se podílel významný režisér a scenárista Hayao Miyazaki. Tentokrát se však ujal pouze scénáře, za režii vděčíme Yoshifumimu Kondōmu, přičemž se jednalo o jeho první a zároveň poslední režisérský film.

FOTO: Mimi wo sumaseba
Zdroj: Studio Ghibli

Pravá blondýnka

Elle Woods (Reese Witherspoon) je typická barbína – blonďaté vlasy a růžové šaty. Její život je pro ni pohádkou až do chvíle, kdy ji opustí její přítel s odůvodněním, že do budoucna potřebuje někoho serióznějšího. Elle prvně propadá zoufalství, načež přijde s nápadem – jít na Hardvard za ním a přesvědčit ho, že se v právu vyzná stejně dobře jako v odstínech laků na nehty.

Příběh se měl původně odehrávat na univerzitě v Chicagu, kde jim dokonce povolili natáčení, nicméně producenti se nakonec rozhodli dej přesunout na Harvard.

FOTO: Prava blondynka
Zdroj: Bontonfilm

Puberťačka

Poppy (Emma Roberts) je rozmazlená miss LA, jejíž výstřelky nemají hranice. Jeden z nich nabere takových rozměrů, že se za trest ocitne za zdmi internátní školy v Anglii. Konzervativní holčiny ji samozřejmě přivítají s otevřenou náručí, hlavně předsedkyně školy, takže si Poppy nepřeje nic jiného než zmizet. Potom se jí příležitosti přece jen naskytnou, jenže spolu s nimi i důvody proč zůstat.

Na začátku filmu Poppy srovnává svou budoucí školu Abbey Mount s Bradavicemi. A Shirley Henderson si zahrála v obou těchto filmových školách – zde ztvárnila Matron Cerberusovou a v Harry Potterovi Ufňukanou Uršulu.

FOTO: Pubertacka
Zdroj: BontonfilmDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*