×
WomanOnly

6 bylinek, které pomáhají na bolesti zad a kloubů

Zelený čaj, Zdroj: Shutterstock.com

Pokud jste aktivní sportovkyně, nebo naopak máte sedavé zaměstnání, pak vás pravděpodobně často trápí bolesti zad a kloubů. Snažila jste se své problémy vyřešit posilováním svalů, masážemi i návštěvou lékaře a bolesti stále neustupují? Pak je na řadě domácí medicína! Poradíme, kterých 6 bylinek pomůže vašim kloubům od bolesti! 

Řezy rostlinou aloe vera, Zdroj: Shutterstock.com
Řezy rostlinou aloe vera, Zdroj: Shutterstock.com

1. Aloe Vera

Aloe Vera je jednou z nejčastěji používaných bylin v alternativní medicíně. Aloe Vera je známá pro svou podporu hojivosti a celkovou hydrataci organismu, ale také pro své mírné anestetické účinky. Proto si do své lékárničky pořiďte chladivý gel s příměsí Aloe a uvidíte, že když vás budou bolet klouby, bude tento gel vaše rychlá spása. 

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

2. Boswellia

Boswellia, neboli Kadidlovní je strom, který se původně využíval pouze k výrobě kadidla pro náboženské seance. Dnes tomu tak ale už není a kadidlo se využívá i v medicíně. Boswellia má totiž silné protizánětlivé účinky a blokuje leukotreiny. Leukotrieny jsou látky, které mohou napadnout zdravé klouby. A tak se Kadidlovník stává jedním z nejlepších léků na revma. 

3. Kočičí dráp

Kočičí dráp je další protizánětlivá bylinka, která vám může pomoct k zmírnění otoku při artritidě. Tuto bylinku již používali Indové a to ve velkém množství. Už tehdejší léčitelé totiž věděli, že Kočičí dráp působí nejen proti otokům, ale také posiluje imunitu. Bohužel nejsou žádné prokazatelné důkazy, že je to opravdu účinný prostředek v boji proti artritidě.

Eucalyptus, Zdroj: Pixabay.com
Eucalyptus, Zdroj: Pixabay.com

4. Eucalyptus

Stejně jako Aloe Vera se Eucalyptus těší velké oblibě hlavně v západní Evropě a to hlavně proto, že je jednou z nejdostupnějších bylin. Používá se jak k vnitřnímu použití v podobě kapek, tak k zevnímu použití ve formě mastiček a olejů. Pokud se vám podaří získat čerstvé eucalyptové lístky, použijte je na hojivé zábaly, které vám uleví od bolesti všech velkých i malých kloubů.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

5. Zázvor

Zázvor by se měl stát nedílnou součástí každé domácí lékárničky, nebo alespoň kuchyně. Jeho blahodárné účinky na náš organismus mají totiž velmi široký záběr. Zázvor má protizánětlivé účinky a zmírňuje bolest a otoky kloubů. Dále vám pomůže při bolestech hlavy a břicha. Proto neváhejte a udělejte si zázvorový čaj, či obklad.

Zelený čaj, Zdroj: Shutterstock.com
Zelený čaj, Zdroj: Shutterstock.com

6. Zelený čaj

Zelený čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů na celém světě. Už v historii mu byly připisovány léčivé účinky a zeleným čajem se léčily nejrůznější záněty. Zelený čaj může být při léčbě bolesti kloubů používán jak v podobě nápoje, tak v podobě koncentrovaných kapek či tabletek. Na lékařské studie dokazující zázračné účinky zeleného čaje si však budeme muset ještě chvíli počkat.1 Komentář 6 bylinek, které pomáhají na bolesti zad a kloubů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*