Menu
WomanOnly
Domácnost

7 mýtů, které promění úklid v naprostý horor. Tyto „vychytávky“ raději nezkoušejte!

Kateřina Pavlicová

Kateřina Pavlicová

21. 12. 2018

Nikdy nevěřte všemu, co se objeví na internetu. Najdete tam sice spoustu rad, jak mít dokonalou domácnost, ale tyhle tipy jsou bohužel většinou neověřené. Proto jich experti na domácnost několik prověřili a tady je výsledek.

1. Ubrousky do sušičky

Problém může nastat již při používání ubrousků do sušičky. Ubrousky na sobě mají změkčovací prostředek, který se přenáší na prádlo při sušení. Takže když s nimi chcete otřít třeba křeslo, prostředek se přenese na čalounění a způsobíte tím skvrny.

2. Bělidlo nechte v původním obalu

Přelijte bělidlo z obrovské lahve do menší nádoby, co lépe vypadá a budete mít úžasnou koupelnu! Avšak pozor, i tohle není zcela vhodné řešení. Vypadat to může sice skvěle, ale bělidlo bohužel časem z nádobky vyprchá. Proto raději nechávejte podobné přípravky v původních obalech a schovejte je do skříně, kde na ně nikdo neuvidí. Nedojde tak ani k tomu, že časem zapomenete, co jste do nádobky vlastně nalili.

Jak ušetřit čas při úklidu. Čím si přiděláváme nejvíc práce?

3. Kolečka na nábytku

Jistě znáte ten problém. Zase jste si pod hrnek kávy nedali podtácek a na stolku vzniklo to nepěkné kolečko. Co s tím? Rozhodně nemíchejte ocet s olivovým olejem, jak radí některé zdroje. Zničíte tak totiž lesk nábytku, který tvoří jeho ochrannou vrstvu. Takže raději zůstaňte u svých ověřených metod.

4. Jak neumývat kožený nábytek?

Nikdy se nesnažte čistit koženou sedačku bílým octem s olejem. Po působení totiž sedačka nebude lesklá a čistá, ale pouze zničená a nepoužitelná.

5. Olej s citronem jako lapač prachu

Další vychytávka na dřevěný nábytek je opět katastrofou. Kombinace olivového oleje s citronovou šťávou částečně povrch nábytku vyčistí, ale zároveň z něj vytvoříte lapač prachu a špíny. A o to asi nikdo z nás nestojí.

Co vše můžete dát do myčky na nádobí? Usnadněte si úklid!

6. Takhle skleničky v myčce nezachráníte

Předejít rozbití skleniček na víno můžete pomocí gumiček. Stačí je v myčce pomocí nich zachytit a nemusíte se bát, že se skleničky při mytí rozbijí. Podle Pinterestu sice ano, ale ve skutečnosti může nastat pravý opak. Během mytí mohou gumičky prasknout, čímž může dojít i k rozbití skleniček. Proto raději neexperimentujte a dávejte je v myčce na vyhrazené místo a můžete být v klidu.

7. Sáčky od čaje hoďte do koše

Že se dají použité sáčky od čaje využít a vyčistit s nimi třeba židle ze dřeva je opět pouhým mýtem. Ne třeba zmiňovat, že čaj barví, a tak pokud zrovna netoužíte po zničeném flekatém nábytku, vyhoďte vždy sáčky rovnou do odpadkového koše.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 mýtů, které promění úklid v naprostý horor. Tyto „vychytávky“ raději nezkoušejte!