Menu
WomanOnly
Rodina

9 důkazů, že jste dobrý rodič, i když si to možná nemyslíte

Veronika Tichá

Veronika Tichá

29. 3. 2015

Také patříte k rodičům, kteří často pochybují o svých schopnostech a musí se neustále ujišťovat o tom, že svou roli zastávají správně? Můžeme vás uklidnit, takových je nás víc a i když si myslíme, že jsme možná špatní rodiče, opak je pravdou. Máme na to důkazy:

1. Děti používají větu „Mám tě rád!“

Každý den by u vás měla zaznít tahle jednoduchá věta, která dětem dodává pocit bezpečí a jistoty. A jakmile ji uslyšíte z úst vašeho potomka, není pochyb o tom, že to děláte správně.

2. Jedí zeleninu a ovoce

I když vaše děti dávají přednost hamburgrům a hranolkům a samy si zeleninu nikdy dobrovolně nevyberou, stačí, když sní, co jim předložíte. To je pádný důkaz, že jste to s nimi dobře zkouleli, nemyslíte?

3. Občas uklidí

Zkuste někdy děti jen tak pozorovat, co dělají, když je zrovna nekomandujete. Možná si všimnete, že sami srovnají pyžamo pod polštář, uklidí boty nebo pověsí spadlý ručník. Uklízet už jste je naučili, a to je základ, zbytek nechte na nich.

4. Sami se oblékají

A dokonce si vybírají, co si vezmou na sebe! Někde to okoukat museli.

5. Zlobí

To, že vaše děti občas zlobí, není znakem toho, že jste špatní rodiče. Naopak, je to známka toho, že jste milí a chápaví a vaše dítě ví, že může zkoušet hranice. Tím se totiž učí a poznává svět. Podstatné je, aby děti věděli, kdy mají skončit.

6. Občas vás rozčílí

Kdyby vám byly lhostejné, vůbec se kvůli jejich výstřelkům nevzrušujete. Že brzy přijdete o nervy jako důkaz stačí.

7. Hrajete si spolu

Musíte si na děti najít chvilinku každý den, i kdyby trakaře padaly! Dáváte jim tím najevo svou lásku, což určitě velmi brzy ocení.

8. Upřednostňujete dítě

I před dobrou večeří s přáteli, dovolenou na Bahamách nebo před spánkem. A ještě máte pocit, že vlastně Bahamy a spánek k životu vůbec nepotřebujete.

9. Pochybujete o sobě

Už samotný fakt, že o svých schopnostech pochybujete, z vás dělá super rodiče! Pokud si stále nebudete jistí, jak si stojíte jako rodič, hledejte odpověď přímo u zdroje – u vašich milujících a oddaných potomků. Nestačí vám vidět, jak jsou šťastní a bezstarostní?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 důkazů, že jste dobrý rodič, i když si to možná nemyslíte